Výsadba do skleníku



PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?)
16.3.2017 10:25

Ja vychadzam zo svojich merani. Mam v skleniku teplotne cidlo, mam vonkajsie cidlo. Robim si obcas merania infra teplomerom.

Vy a ostatni vychadzate z akych merani pri pisani svojich mudrosti ´?

Skopirovat vzorce z wikipedie viem aj ja. Na to si ani nemusim doplnovat vedomosti zo ZS. Len som zvedavy ako ich aplikujete a co vypocitate. Na to som fakt zvedavy. Dajte cisla, porovnam so svojimi praktickymi meraniami a uvidime ci mate pravdu...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 157.239 (?), 16.3.2017 9:53

Jde spíše o to, že předmět-např.petka-položený na povrchu půdy, navíc tmavý, bude zvyšovat teplotu zeminy-a tím prospívat rostlinám skrze kořeny, v noci, kdy klesá teplota nebude tato padat tolik, jako v místech, kde tato zabrana neleží-je to fyzikálně možné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?), 16.3.2017 10:25

Ja vychadzam zo svojich merani. Mam v skleniku teplotne cidlo, mam vonkajsie cidlo. Robim si obcas merania infra teplomerom.

Vy a ostatni vychadzate z akych merani pri pisani svojich mudrosti ´?

Skopirovat vzorce z wikipedie viem aj ja. Na to si ani nemusim doplnovat vedomosti zo ZS. Len som zvedavy ako ich aplikujete a co vypocitate. Na to som fakt zvedavy. Dajte cisla, porovnam so svojimi praktickymi meraniami a uvidime ci mate pravdu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 16.3.2017 12:36

Nevím co a jak měříte, ale aby dva dny po sobě byly teploty jak ve skleníku tak i venku totožné (viz. Váš graf pro období 48 hodin), tak to musí být někde chyba. U nás nikdy není teplota ve dvou po sobě jdoucích dnech totožná. Jinak skleník nemám a touto diskuzí se jenom bavím.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 16.3.2017 19:18

Ja som nic take nenapisal. To su krivky aproximovane v exceli...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.3.2017 13:22

Jestli jsem správně pochopil, tak nic neměříte, jen jste občas kouknul na teplotou někde ve skleníku a křivky jste si odvodil, jak by to asi mohlo být. Rozumím tomu správně?

Aby se o tom dalo seriozně diskutovat, stačí úplná maličkost, tak jak jsem napsal ve svém předchozím příspěvku:

Dejte jedno měření 10cm nad zem mezi flašky a jedno 10cm nad zem mimo flašky (stejně daleko od stěn) a pravidelně zaznamenávejte tyto teploty, především v nějaké hodně mrazivé noci, aby byly zřetelné odchylky, pokud existují. Jedině takto se dá účinek dokázat, nikoli planými řečmi a napadáním se v diskuzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 16.3.2017 19:20

To uz necham pre niekoho kto je do potvrdenia alebo vyvratenia ochotny investovat viac casu ako ja...

Pre mna to funguje, to mi staci, ked mi to tam napriek flasam pomrzne, tak sa vam pochvalim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.16 (?), 16.3.2017 20:12
Dobrý den. Já vysazuji rajčata i papriky začátkem dubna. Když mají být přízemní mrazíky, zapálím petrolejovou lampu nebo pár větších svíček. Takhle to dělal už můj děda. 😊 Iva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.74 (?), 26.3.2017 17:26
Dobrý den. Tak už mám týden ve skleníku čtyři rajčata, zatím se jim daří. V úterý chci vysadit papriky a zbytek rajčat. S okurkama ještě počkám. Iva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 26.3.2017 19:12

Zdravím Ivo, můžete upřesnit v jaké nadm. výšce pěstujete? Jaký máte skleník (sklo nebo polykarbonát) a kdy jste vysévala rajčata a papriky, že už máte připravené sazenice. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.74 (?), 26.3.2017 22:21
Skleník mám ze skla a je nevytápěný, nadm.výška 250m.n.m.,papriky seji prosinec až leden, rajčata a lilky konec ledna, okurky na roubování seji koncem února. Rajčata i papriky už měsíc otužuji ve skleníku. Dnes večer přitápím petrolejovou lampou. 😊 Iva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika