Vadnutí listů rajčat



e.v.i.t.a - (10) - 251.250 (?) 
4.5.2013 18:32, zobrazeno: 19241x

Dobrý den,

dnes odpoledne jsem zaregistrovala změnu na mých sazenicích rajčat, začaly jim vadnout listy, u některých se listy i kroutí, celkově na omak působí jakoby "mrtvě"...přesazeny byly cca před měsícem z výsevního substrátu do substrátu od forestiny pro papriky a rajčata. Nevím, co s tím..malo živin, hodně zálivky?

Vadnutií listů rajčat
Vadnutií listů rajčat
Vadnutií listů rajčat
Vadnutií listů rajčat
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 216.69 (?), 4.5.2013 20:37
Přelito?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 23.5.2013 21:11

Samozrejme, že je to prieliatím. Vidno, že kelímky nemajú odtok. Voda sa teda udrží dole, koreň začína hniť a rastlina hynie.

Urýchlene spravte naspodku kelímkov dierky a dajte pod ne nejaké misky, nech má prebytočná voda kam odtiecť.

Rajčiny to prežijú, ale spomalí to ich ďalší vývoj, mám to odskúšané, ako inak - na sebe.

Mimochodom, sadenice sú pomerne slabé, tenké a vytiahnuté, dal by som ich viac na slnko, ale až po vysušení a spamätovaní sa.

Mne už na balkóne a na streche dozrievajú prvé plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 24.5.2013 5:56

Jak jste poznal že kelímky nemají odtok? Já naopak si myslím že mají, proto je taky v podmiskách zbytek hlíny.

Rostliny dejte každopádně ven, ne na přímé slunce a už nechte je venku ať se otužují. Myslím že je jim doma moc horko a proto se svěšují, vytáhlé moc nejsou a vypadají pěkně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 25.5.2013 21:24

Pardon, ja som si pozrel len druhú fotku, kde sú kelímky položené na parketách.

Takže ak majú odtok, vidím to na silné slniečko, ale rastlinky sa spamätajú.

Mne to robia niektoré odrody aj teraz, ak je niekoľko dní pod mrakom, potom zrazu vyjde prudké slnko, ale to je normálne.

Moje v tejto veľkosti boli podstatne mohutnejšie, mal som ich na parapete pri otvorenom okne celý deň a noc od polovice marca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika