Ustřihnout větvičky u rajčat?



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?)
13.6.2009 9:22

Ještě, že připouštíte, že je možné se ty odborné názvy učit postupně, zřejmě jsem teprve na samém začátku, tak uvidím jak se to bude vyvíjet.

Ale přesto, když se někdo naučí pár   "odborných " názvů ještě neznamená, že je odborník, neznamená to, že tomu rozumí. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 13.6.2009 8:08

Každý obor má své speciální názvosloví. To je možné se postupně naučit a začít používat. Proč? Proto. Zvlášť pokud má někdo takový nick.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 214.234 (?), 13.6.2009 9:22

Ještě, že připouštíte, že je možné se ty odborné názvy učit postupně, zřejmě jsem teprve na samém začátku, tak uvidím jak se to bude vyvíjet.

Ale přesto, když se někdo naučí pár   "odborných " názvů ještě neznamená, že je odborník, neznamená to, že tomu rozumí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 13.6.2009 12:23

Úzkostlivým odborníkům se neudělá dobře, méně úzkostlivým neodborníkům je to srdečně jedno, hlavně že vědí, vo co gou :-)

A větvička je rozhodně hezčí slovo než výhon. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 55.26 (?), 13.6.2009 14:59

Nesouhlasím. Když jsem četla, že má kdosi na zahrádce trable s nosálem, bylo mi všelijak. Proč proboha nepoužívat správné výrazy, vždyť čeština je tak krásná barvitá řeč! Neprzněme ji a pokud nás někdo poučí, nemusíme se hned urážet, naopak já osobně přivítám správnou informaci velice ráda. Vždyť člověk se učí celý život, není-liž pravda?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 15.6.2009 2:14

Pročetl jsem si toto vlákno.Nesouhlasím s tím, že po odplození se odstraňuje přilehlý list, protože není fotosynteticky aktivní.Každý zelený list je schopen fotosyntézy bez ohledu na to, jestli odplodilo plodenství v jeho blízkosti nebo v paždí listů.Tato aktivita postupně slábne, až zaniká při vybarvování listů na žluto, červeno apod, kdy se chlorofil, chopný pohlcovat světlo mění na jiné barvivo, nejčastěji xantofil a pod, který již není schopný pohlcovat světlo.Nepleťte si to ale s cíleně barevnými kultivary!!!Některé listy se mohou, někdy doporučují odstraňovat kvůli provzdušnění.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.5 (?), 15.6.2009 9:12

Já vždy zaštípávám všechny výhonky za každým listem a vršek až když mi končí tyčka :-) spodní listy otrhávám když se mi zdá, že již mají odslouženo, nebo je mezi rajčaty moc  "husto".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika