Úroda



host - 241.33 (?)
5.6.2010 7:53

Mám dost kamarádů, jež sedí na zadku, chlastají v hospodě a hulí jednu za druhou pomalu 7.dní v týdnu. Jediné co z nich vypadne, jak všechno stojí za ... a jak by to změnili (pořád stejné stupidní kecy). Budte rád že máte nějaký cíl, koníček, že vás něco baví a nejste jen konzumní troska. Zahrádka je skvělá věc, aspon není čas na hospodu. PS: pivo si můžu dát na zahrádce v podvečer u ohně, zakousnout u toho červená vyzrátá rajčata zrovna utržená ze záhonu s okurkou a k tomu opéct klobásku. Už se těším    PS: tak jsu dneska sadit zbytek rajčat, paprik a mořit své tělo vším co s tím souvisí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 5.6.2010 5:07

Porovnávat, kolik stojí zahrada a kolik se z ní získá, co se týče plodů, taky v mém případě je úplně nesmyslné. Zvláště z časového hlediska. Ale velmi mě baví stále něco nového vymýšlet, zkoušet nové postupy a i to počasí nutí člověka k tomu, aby na to nějak reagoval a šel dál. Tak například jsem zavrhnul likvidaci starého skleníku bez náhrady neboť při takovém jaru, co tu teď bylo, význam skleníku teprve vyniknul. Nebýt toho, nesklízel jsem od května rajčata a nepochutnal jsem si včera na další hadovce, kterou jen těžko mohu porovnat s hmotou, co se mi dostala na talíř při včerejší podnikové oslavě a o rajčatech ani nemluvě. A co se týče nákupu postřiků, hnojiv a všech.. cidů, tak tam to mám jednoduché. Snažím se třetím rokem aplikovat principy přírodní zahrady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.33 (?), 5.6.2010 7:53

Mám dost kamarádů, jež sedí na zadku, chlastají v hospodě a hulí jednu za druhou pomalu 7.dní v týdnu. Jediné co z nich vypadne, jak všechno stojí za ... a jak by to změnili (pořád stejné stupidní kecy). Budte rád že máte nějaký cíl, koníček, že vás něco baví a nejste jen konzumní troska. Zahrádka je skvělá věc, aspon není čas na hospodu. PS: pivo si můžu dát na zahrádce v podvečer u ohně, zakousnout u toho červená vyzrátá rajčata zrovna utržená ze záhonu s okurkou a k tomu opéct klobásku. Už se těším    PS: tak jsu dneska sadit zbytek rajčat, paprik a mořit své tělo vším co s tím souvisí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.235 (?), 5.6.2010 8:27

Občas od podobných individuí lze také zaslechnout:"Už vím,.kde jsou!".rozumí se zralé třešně, broskve,brambory.A pak "Pojďme si vzít, co nám patří!".Ale přesto nejprve vykopejte hlubší širokou jámu pro rajčata, nechte ji vyhřát sluníčkem a pak hluboko zasaďte až bude sazenice čouhat jen 10 cm ze země..Když bude pohoda, naroste i do výše 1,5m.A těch nádherných plodů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 5.6.2010 9:12

Já jsem si mnul včera ruce jak se krásně vyčasilo a jak, dle zpráv (taky)hydrometeorologů, bude krásně opadat voda , jenže opak je pravdou a hned tu máme jedno "negatývum" . Dosadím pár melounů, alespoň 25 km od řeky, no a papriky, rajčata a melouny co mám ještě v kelímcích tak přihnojím a nechám jako rezervu. Mám chuť se ožrat ale to by mne zase zítra bolela hlava a tak jsem to "odbyl" pár kur(píp)... a (píp) a je to. Ještě že jsem včera stihl postříkat proti strupovitosti, dnes už bych musel mít gumáky. Přeji všem "trpitelům" a koníčkářům hezký, slunečný a hlavně suchý víkend i následující dny, týdny, měsíce... a tady už budeme nadávat na sucho 

Od včerejška
Od včerejška "klesla" tak o -5 cm
Mraveci nestíhají zachraňovat potomstvo a krtci už taky neryjí ;o)
Mraveci nestíhají zachraňovat potomstvo a krtci už taky neryjí ;o)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.12 (?), 8.6.2010 20:14
Opadla voda na úroveň terénu a začínají se projevovat první škody, povadlé papriky, kedlubny, okurky se zatím drží (ťuk, ťuk, ťuk), schnilé jahody, doslova vodní melouny a asi 100 rajčat 50ti druhů uvadá a půjde do kompostu, nové sazenice kiwi nasazené před 14ti dny jsem musel vyrýt a provizorně dát do písku. Štvou mne zvláště ta rajčata neboť to byl experiment s odrůdami a roubované melouny. Krtci zmizeli ale zase se mi do foliáku nastěhovaly žáby (zelení skokani). Zítra začnu navážet obrubníky, zeminu a koňský hnůj ať mohu o víkendu nachystat navýšeninu pro rajčata co zbyly. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
K_R_T_E_K - (23) - 241.33 (?), 8.6.2010 23:04

Jestli mají rajčata uhnilé kořeny zkusil bych je odštípnout a dál rostlinku do vody zakořenit. Po týdnu se začnou oběvovat nové kořeny. Dělal jse tímto způsobem z fazochů sazeničky a musím zaklepat skvěle to funguje. Ujmulo se 100 procent.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 9.6.2010 12:57
Dobrý nápad, díky, přitom fazochy jsem předevčírem u baráku vylamoval a některé zasadil. Zaříznu je, namočím do stimulátoru a dám do perlitu, uvidíme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
K_R_T_E_K - (23) - 241.33 (?), 11.6.2010 10:27

Koncem května jsem zasadil pár fazochů BONSET F1 a jak to tak vypadá, rostlinky jsou velmi vitální. Tento týden jsem je dal na střechu spolu s paprikama, přihodil k nim nějakou tu VILMU. Snažím se uspíšit kvetení.

VILMA
VILMA
BONSET F1 vypěstované z fazochů
BONSET F1 vypěstované z fazochů
horká střecha
horká střecha
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 11.6.2010 11:46
Všiml jsem si u podmáčených rajčat že v úrovni země začaly rostliny samy vyhánět kořínky (ce je v zemi tak uhnilo) a tak jsem je nechal osudu. Jakmile půda vyschne zasadím záložní, papriky se ale už asi nevzpamatují ;o(. Máte rostlinky nádherné, hlavně papriky, kdybych neměl rajčata u domu, ty ze zahrady budou rodit tak o měsíc později (možná!), pokud vůbec budou. Pro jistotu nasadím ještě i záložní melouny, ty vypadají taky moc bledě. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 12.6.2010 22:40

Po obeschnutí vrchního centimetru po zatopení zahrada zase plave po dnešní bouřce. Kroupy sice nebyly (snad) ale i tak se rajčata v květináčích válely po zemi, škody budou vidět až ráno protože je tma jak v pytli. Hlavně že jsem dnes jsem vysadil záložní melouny ;o(Jelikož patřím k těm kdož velmi často nazývají věci pravými jmény - tak špatný rok, co se týče zahradničení, jsem ještě nezažil, a to sem jich prožil již hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika