Uhorky hynu



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?)
21.5.2018 11:18

V žádném případě nelze souhlasit. Raději jednou dvakrát za sezonu v době hrozící plísně použiji Kuprikol, než kupovat zeleninu. Kupovaná bude chemicky ošetřovaná nesrovnatelně více, a navíc bez výrazné chuti.

Co se týká broskvoní, meruněk atd. - nemůžete argumentovat "dříve", protože dříve tady jejich typické choroby nebyly. Zavlekly se a nyní je nutno proti nim ošetřovat - buďto si to provedeme v nezbytně nutné míře sám, nebo budem kupovat ovoce s tím, že velkopěstitelé se s tím nemazlí a dělají chemickou ochranu vším možným, pravidelně podle plánu, bez ohledu na bezprostřední potřebu.

Já rozhodně preferuji variantu první - bude používat minimální chemii, protože bez ní to dnes nejde. Vy si tvrďte, že vám stačí pěstovat to, co jde bez ochrany, ale většina to tak dělat nebude, protože nestojí o to se cpát zbytečně kupovanou chemií. A nevím o nikom (i z Brna), komu by rajčata plíseň nechytala. Záleží na počasí, a v případě vlhka v létě plíseň rajčata chytla jak třeba bráchovi z Ivanovic, tak kamarádovi z Vinohrad, tak i mně východně od Brna. Asi žijete v jiném Brně, že u vás neprší a že vás plíseň míjí. My ostatní víme, že pokud nepěstujeme rajčata pod střechou, že plíseň přijde téměř každý rok.

Co se týká tématu - stalo se mi úplně to samé u polovinu květáků. Chtěl jsem je letos poprvé vyzkoušet, sazenice jsem si předpěstoval perfektní, a pár týdnů po zasazení na záhon (vedly si bezvadně) se postupně u poloviny z nich začal zužovat stonek u země a pod zemí a uvadat. U ostatní zeleniny nikdy nic podobného nepamatuji, toto mě taky překvapilo. Spíš bych to ale tipoval na mravence, kteří se u těchto rostlin pohybovali, než na nějakou hnilobu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 146.208 (?), 21.5.2018 9:11
Zvykat si nemusím, jak říkám, pěstují to co my v daných podmínkách jde, a je toho dost. Na vysvětlenou samotná měď se používá přece mimo vegetaci, do rostliny se tam může dostat spíš přes půdu jako prvek již v půdě obsažený než přes kůru či minimálně pupeny, problém spíš může znamenat hromadění v půdě na jednom místě, ale to jistě znate. Použít se dá střídáním míst, využití plodin s větší potřebou Cu jako mikroelementu, ale to věc neřeší ani z 25%. Postřik 1x max. 2x ročně a jen broskve, meruňky ano podle tlaku ale jinak fakt nic nestrikam, rajčata, papriky, okurky, brambory, turkyn, korenovku, cibuloviny, luskoviny atd. Květák mi v létě napadají drepcici stejně jako čínské zelí, tak to nedělám, dokud neprijdu jak na to, zakrytí a jiný čas. Kadlatky, jabka, hrušky, třešně, jahody, maliny, ostružiny, angresty - se pěstují snad jen rezistenty u mě OK - Astrid nepůjde a Žluté fik na povazenou. Tak tolik jen k těm ideálům. _ Dřív se to snad taky tak dělalo a šlo to! _ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.208 (?), 21.5.2018 9:25
Ad. druhy prispevek, plíseň sem měl na rajských jen jednou v 98r. moc na husto a i kerickovy odrůdy. Ale jinak (od 87r.) když je na normálním stanovišti tak OK. Ono také jinak se to pěstuje na jižní Moravě než mezi bramborama na vysočině, já teda nemivam plíseň ani na bramborách atd. To si každé musí sám rozmyslet co chce jíst. Já zas musím za hribkama k vám kde je víc vlhko no. :-) K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 21.5.2018 11:18

V žádném případě nelze souhlasit. Raději jednou dvakrát za sezonu v době hrozící plísně použiji Kuprikol, než kupovat zeleninu. Kupovaná bude chemicky ošetřovaná nesrovnatelně více, a navíc bez výrazné chuti.

Co se týká broskvoní, meruněk atd. - nemůžete argumentovat "dříve", protože dříve tady jejich typické choroby nebyly. Zavlekly se a nyní je nutno proti nim ošetřovat - buďto si to provedeme v nezbytně nutné míře sám, nebo budem kupovat ovoce s tím, že velkopěstitelé se s tím nemazlí a dělají chemickou ochranu vším možným, pravidelně podle plánu, bez ohledu na bezprostřední potřebu.

Já rozhodně preferuji variantu první - bude používat minimální chemii, protože bez ní to dnes nejde. Vy si tvrďte, že vám stačí pěstovat to, co jde bez ochrany, ale většina to tak dělat nebude, protože nestojí o to se cpát zbytečně kupovanou chemií. A nevím o nikom (i z Brna), komu by rajčata plíseň nechytala. Záleží na počasí, a v případě vlhka v létě plíseň rajčata chytla jak třeba bráchovi z Ivanovic, tak kamarádovi z Vinohrad, tak i mně východně od Brna. Asi žijete v jiném Brně, že u vás neprší a že vás plíseň míjí. My ostatní víme, že pokud nepěstujeme rajčata pod střechou, že plíseň přijde téměř každý rok.

Co se týká tématu - stalo se mi úplně to samé u polovinu květáků. Chtěl jsem je letos poprvé vyzkoušet, sazenice jsem si předpěstoval perfektní, a pár týdnů po zasazení na záhon (vedly si bezvadně) se postupně u poloviny z nich začal zužovat stonek u země a pod zemí a uvadat. U ostatní zeleniny nikdy nic podobného nepamatuji, toto mě taky překvapilo. Spíš bych to ale tipoval na mravence, kteří se u těchto rostlin pohybovali, než na nějakou hnilobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 146.208 (?), 21.5.2018 12:05
Ano žijeme v jiném Brně :-) A propos. neznám žádnou čtvrť na východně Brna na H. Husovice, holasky, holubice, typoval bych spíš Horákov, nebo spíš Hostenice, ale to není Brno. (Drahanská vrch.) O postriku na broskve a nyní i meruňky nepolemizuju. Prostředí hraje minimální vliv. O zavlečení monilie pochybuju, ale nevím přesně, spíš bych rekl na adaptaci. Zbytek je jak píšu. O tom, že budete souhlasit se mnou právě vy, sem nepochyboval. Dobrotam zdar. :-) Mnam, nam, nam. K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.211 (?), 21.5.2018 12:06
U toho květaku to bude skôr kvetárka kapustová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 21.5.2018 16:40

Překl. pozn.: juniori, ktorí nečítali "Chrobák Truhlík", nevedia, že Medvedík (Medvedko) je obyčajná Krtonožka.

Letos jsem zabil jen jednu. V noci ale mezi množstvím cvrčků občas krtonožku slyším.

Ještě k tématu: můžete vyloučit herbicidy v kompostu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
slovacik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 41.65 (?), 21.5.2018 23:29

Herbicidy v kompostu neviem ci mozu byt. Do jamky pod uhorky davam prehnity 2 rocny druzstevny hnoj. 

Dnes som vsak nasiel medzi uhorkami uhynuteho medvedka. Predtym som nasypal medzi hriadky otravu na medvedkov. Ci to bolo uhynutie od medvedka neviem skor si myslim, ze nejaka choroba. Dnes som uhorky zalial aj Previcurom. Uvidim ako to bude dalej pokracovat. Od soboty do dnes zatial neuhynulo nic. Este k tym postrekom. Na zahradke bez chemickeho osetrenia snad uz pestovat s uspechom nie je mozne. Mam susedov co sa snazili nestriekat a prisli o celu urodu. Paradajky a aj uhorky nemali, kdezto ja som nemusel vobec chodit kupovat zeleninu do obchodov a myslim, ze aj s mojim chemickym postrekom su moje plody kvalitnejsie ako tie v obchode. Ale to je kazdeho vec ako sa k danemu problemu postavi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika