Tak dáte je už ven?



host - 151.40 (?)
26.4.2012 11:32

Já už jsem papriky vysadila v sobotu do foliovníku a jsou v pořádku. Postupně už budu vysazovat zbytek, jen ty " nejoblíbenější" dám až po zmrzlých wink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 26.4.2012 9:23

Já stříkám preventivně v červnu 1-2 x Acrobatem (systémový přípravek) tak, aby před začátkem sklizně byla dodržena ochranná lhůta (mám dojem, že je 21 dní. 

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 5.52 (?), 26.4.2012 19:25

Rajčata už mám v nevytápěném skleníku asi 10 dnů. Ráno je tam stejná teplota jako venku. Poslední týden se u nás teploty klesaly k +5°C a to rajčata snesou. Mám z minulých let vyzkoušeno, že rajčata ani +1°C nepoškodí. Asi za 14 dnů je přenesu ven natrvalo. To mívají výšku 50-60cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 26.4.2012 20:28

Souhlasím s tím, že pokles teplot na +5 °C i níže rajčata nepoškodí, ale musí následovat oteplení. Dlouhodobě tyto teploty bez následků nesnese. Mám s tím své zkušenosti z minulých let a i z loňska, kdy v květnu byly tři dny, kdy byly nejvyšší denní teploty těsně nad 10°C a noční klesaly k 5 °C. Rajčata vysazená po tomto období rodila podstatně dříve než rajčata poškozená těmito teplotami (měl jsem je zakrytá foliovým tunelem a ještě obalená novinami). 

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 26.4.2012 9:52

Ven na záhony, pokud není možnost následně rostliny zakrýt,  je dávat ještě nebudu. Naroubované nakladačky jsem vysadil minulý víkend na černou folii do tunelu z bílé textilie. Možná to tak udělám i s lilkem, s pár sazenicemi kterých mám dostatek. Kedlubny jsou venku taky pod textilií, stejně tak ředkvičky, hrách jsem odkryl. O víkendu půjde ven Hokkaido a cuketa, ale opět na folii kterou je zakrytý kompost a nad ním oblouky s textilií, do foliáku již vysadím papriky, hadovku a melouny. Ve skleníku jsou již včetně lilků vysazeny více než týden, ale tam v nejhorším případě mohu dát el. radiátor, ještě zbývá cukrový meloun.  Předevčírem jsem vysadil ven do kbelíků rajčata, ven půjdou i pálivé papriky které jsou také v květináčích. Vše však je zatím možné nějakým zbůsobem ochránit zakrytím, schováním domů nebo do skleníku, ven na otevřený záhon zatím ještě ne.

V pondělí jsem měl ráno na teploměru u baráku 10°C, auto mi ukazovalo 2°C, jinovatka nebyla ale na předním skle jsem měl led který bylo nutno oškrábat!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 26.4.2012 11:23

To počasí k tomu hrozně svádí, ale rozum mě z toho zrazuje. Radši ještě počkám.

První postřik dělám v červnu Acrobatem, ten má dlouhou ochrannou lhůtu. Další postřik až podle počasí Ridomilem, ten má krátkou ochr. lhůtu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.40 (?), 26.4.2012 11:32

Já už jsem papriky vysadila v sobotu do foliovníku a jsou v pořádku. Postupně už budu vysazovat zbytek, jen ty " nejoblíbenější" dám až po zmrzlých wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 26.4.2012 18:50

Ven bych vysadil jen silnéa otužilé sazenice.Slabší semenáčky bych ještě raději hýčkal ve studenějším skleníku nebo foliovníku, kde porostou a zesílí.Nic tím uspěchaným vysázením zatím nezískáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 26.4.2012 14:02

Netkaná folie je dobrá věc, ale nelze ji přeceňovat. Já jsem 23.3. vysázel saláty do studeného pařeniště (rám ze stavební překlížky a skla z oken v paneláku) a druhou část do tunelu z netkané textilie. Jedno chladnější ráno jsem šel na zahradu a měřil jsem teploty cca v 8 hodin ráno. V tom pařeništi byla teplota o 3°C vyšší než venku, v tunelu z netkané folie pouze o 1°C vyšší. Ani to pro mne nebylo žádné velké překvapení, protože podle zveřejněných výzkumů z Polska, se teplota ve foliových krytech v ranních hodinách liší pouze o 2 °C. Z mých zkušeností takový kryt pomůže, když jsou dny teplé a v noci klesá teploty až někde k nule. Ale nepomohou, pokud bude v květnu ustálené počasí a několik dní bude ve dne okolo 10°C a v noci klesnou teploty k 5°C, rostliny nebudou přijímat vodu a buďto přímo uschnou a nebo se budou ze šoku dlouho vzpamatovávat.

      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 29.4.2012 20:54

já jsem vysadila semenáčky rajčat do skleníku 1.4.,přesně podle návodu v této diskuz..přežila tam i -6 st, a ted jsou krásně silné sazenice..stále pod 3. vrstvami textilu, ale do foliáku, netobože ven je ještě čas.Papriky mám nádherné, ale na proskleném balkoně-obr. násada poupat, vysadím až v polovině května do skleníku a fol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zahradnicek - (3) - 18.94 (?), 27.4.2012 20:30

Rajčata budu dávat až za čtrnáct dní, cukety ještě později...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika