sviluška na okurkách



host - 204.208 (?)
9.7.2007 15:56
Nevím jak v bytě, ale ve skleníku mi letos zázračně pomohla jedna sazenička marijánky (konopí). Jindy touto dobou už jsem měla skleník plný svilušek  i mšic a letos nic !  Doporučuji - zkuste to, také jsem tomu nevěřila a funguje to.   Zdravím - Daniela.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 19.221 (?), 4.6.2007 22:46, zobrazeno: 31502x
Jak včas zjistit svilušku na okurkách ve skleníku a ne až začnou okurky chřadnout?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.30 (?), 7.6.2007 16:50
Se sviluškama mám dlouholeté zkušenosti - výzkyt se pozná poměrně snadno, chce to jenom opravdu dobré oči. Otočit občas některý list spodní stranou nahoru a POŘÁDNĚ prohlédnout. Pokud uvidíme na listu charakteristické tečky, většinou shluklé k sobě skupiny, které vypadají jako by ten list v tom místě někdo "napíchnul" - prostě trochu tmavší tečka, jak je list nakousnutý, tak hledat v okolí. Většinou najdete vlastní svilušky. Jde o potvůrky tak 1/4 mm dlouhé, světle žluté barvy (v případě podezření pomůže i lupa a podobné vymoženosti). Takto jednoduše poznáš i první výskyt jednotlivých kusů, což je velmi důležité. Když se přemnoží, mají již pod listy jakési "pavučinky", které je chrání a účinnost případného postřiku je velmi snížena. Právě ty pavučinky, případně žloutnutí a prosychání listů v ploše bývá (ale nemusí být) znakem velmi masívního napadení, kterému je lepší předejít. Přípravky na hubení například na stránkách fy. Agrobio Opava.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.170 (?), 8.6.2007 11:15

nevím jak na okurkách, ale já jí měla letos na všech (tj. asi 80) pokojových rostlinách...při bližším ohledání jsou na listech v místech žilnatiny vidět hnědé skvrny, které se postupně zvětšují  (zasichání v důsledku vysávání)a také s dobrým zrakem či lupou jsou ty potvory poměrně dobře vidět. Každopádně první záchyt je vždy na listech. Postřik se opakuje po 3 dnech přípravkem OMITE. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.130 (?), 8.6.2007 12:09
Dobrý den,
taky mám s pokojovými květinami a sviluškami na nich zkušenost. Problém s postřiky byl, že ty potvory lezou do místa, kde list vyrůstá a tam se schovávaj. Stačí, když jedna, dvě přežije a je to za pár dnů to samé.
Tyhle potvory nesnášejí vlhkost a tak jsem nakoupila větší silonové sáčky, každou rostlinu jsem orosila vodou a strčila na 2 dny do sáčku, to samé jsem zopakovala po oněch 2 dnech a po týdnu byl pokoj. Rostliny byly po vytáhnutí  z týdenního sáčku oblblé, ale potom jim to akorát prospělo. Měla jsem to doma po 14ti dnech jak v džungli.

Mimochodem - svilušu jsem si přitáhla z OBI. Od té doby, co tam nic nekupuji, tak mám doma klid.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.117 (?), 9.7.2007 15:50

Zdravím, i v našem skleníku se zalíbilo sviluškám a to natolik, že již třetím rokem nemáme téměř žádnou úrodu okurek. Půdu obměňujeme ob rok, ale věřím, že tito škůdci dokáží přezimovat kdesi v konstrukci skleníku a trpělivě počkat až objeví sazenice okurek a rychle se zabydlet. Již před týdnem jsme byli nuceni všechny stvoly okurek ze skleníku vyhodit, neboť po naší týdenní nepřítomnosti vytvořili z okurkových stvolů téměř "pavučinové kokony". Má někdo radu jak důkladně vydesinfikovat celý skleník? Děkuji Hana Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.208 (?), 9.7.2007 15:56
Nevím jak v bytě, ale ve skleníku mi letos zázračně pomohla jedna sazenička marijánky (konopí). Jindy touto dobou už jsem měla skleník plný svilušek  i mšic a letos nic !  Doporučuji - zkuste to, také jsem tomu nevěřila a funguje to.   Zdravím - Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.1 (?), 19.7.2007 11:40
Skuste vykourit sklenik tabakem po sklizni vydesinfikovat zevnitr cely sklenik  idealni by bylo horka voda vavka a vystrikat bylo by to ekologicke a vydesifikovala by se i zem ve skleniku. Jindy pouzivali Nematin ale byl hodne jedovaty. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.103 (?), 1.4.2019 15:08

Maminka si taky každé jaro vysadí indické konopí a prý jí to zaručeně funguje. V létě když se do zahrady opře slunce je ten odér po celém skleníku. Letos jsem jí sehnala odrůdu konopí Blueberry která prý voní po borůvkách a lesním ovoci, tak uvidíme jestli to bude fungovat i tak. Bylo by to dobré protože mně je jinak ta vůně obyčejného konopí nepříjemná a při návštěvách jí chodím pro papriky se zacpaným nosem :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.109 (?), 2.4.2019 12:19

Jéje do skleníku taky u nás dáváme proti mšicím a podobné havěti a ten smrádek mi ani nevadí. Může to být i pěkná okrasa. Jinak na svilušky mi funguje Phytoseilus persimilis, dravý roztoč požírající dospělce i larvy a celkem rychle se sám namnoží, dá se koupit asi za 165,- v Biocontu. Jinak existuje i chemie, ikdyž u svilušek to s ní není snadné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.109 (?), 2.4.2019 12:21

Phytoseiulus persimilis


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika