sviluška na okurkách



host - 248.103 (?)
1.4.2019 15:08

Maminka si taky každé jaro vysadí indické konopí a prý jí to zaručeně funguje. V létě když se do zahrady opře slunce je ten odér po celém skleníku. Letos jsem jí sehnala odrůdu konopí Blueberry která prý voní po borůvkách a lesním ovoci, tak uvidíme jestli to bude fungovat i tak. Bylo by to dobré protože mně je jinak ta vůně obyčejného konopí nepříjemná a při návštěvách jí chodím pro papriky se zacpaným nosem :D

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 19.221 (?), 4.6.2007 22:46, zobrazeno: 31671x
Jak včas zjistit svilušku na okurkách ve skleníku a ne až začnou okurky chřadnout?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.30 (?), 7.6.2007 16:50
Se sviluškama mám dlouholeté zkušenosti - výzkyt se pozná poměrně snadno, chce to jenom opravdu dobré oči. Otočit občas některý list spodní stranou nahoru a POŘÁDNĚ prohlédnout. Pokud uvidíme na listu charakteristické tečky, většinou shluklé k sobě skupiny, které vypadají jako by ten list v tom místě někdo "napíchnul" - prostě trochu tmavší tečka, jak je list nakousnutý, tak hledat v okolí. Většinou najdete vlastní svilušky. Jde o potvůrky tak 1/4 mm dlouhé, světle žluté barvy (v případě podezření pomůže i lupa a podobné vymoženosti). Takto jednoduše poznáš i první výskyt jednotlivých kusů, což je velmi důležité. Když se přemnoží, mají již pod listy jakési "pavučinky", které je chrání a účinnost případného postřiku je velmi snížena. Právě ty pavučinky, případně žloutnutí a prosychání listů v ploše bývá (ale nemusí být) znakem velmi masívního napadení, kterému je lepší předejít. Přípravky na hubení například na stránkách fy. Agrobio Opava.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.170 (?), 8.6.2007 11:15

nevím jak na okurkách, ale já jí měla letos na všech (tj. asi 80) pokojových rostlinách...při bližším ohledání jsou na listech v místech žilnatiny vidět hnědé skvrny, které se postupně zvětšují  (zasichání v důsledku vysávání)a také s dobrým zrakem či lupou jsou ty potvory poměrně dobře vidět. Každopádně první záchyt je vždy na listech. Postřik se opakuje po 3 dnech přípravkem OMITE. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.130 (?), 8.6.2007 12:09
Dobrý den,
taky mám s pokojovými květinami a sviluškami na nich zkušenost. Problém s postřiky byl, že ty potvory lezou do místa, kde list vyrůstá a tam se schovávaj. Stačí, když jedna, dvě přežije a je to za pár dnů to samé.
Tyhle potvory nesnášejí vlhkost a tak jsem nakoupila větší silonové sáčky, každou rostlinu jsem orosila vodou a strčila na 2 dny do sáčku, to samé jsem zopakovala po oněch 2 dnech a po týdnu byl pokoj. Rostliny byly po vytáhnutí  z týdenního sáčku oblblé, ale potom jim to akorát prospělo. Měla jsem to doma po 14ti dnech jak v džungli.

Mimochodem - svilušu jsem si přitáhla z OBI. Od té doby, co tam nic nekupuji, tak mám doma klid.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.117 (?), 9.7.2007 15:50

Zdravím, i v našem skleníku se zalíbilo sviluškám a to natolik, že již třetím rokem nemáme téměř žádnou úrodu okurek. Půdu obměňujeme ob rok, ale věřím, že tito škůdci dokáží přezimovat kdesi v konstrukci skleníku a trpělivě počkat až objeví sazenice okurek a rychle se zabydlet. Již před týdnem jsme byli nuceni všechny stvoly okurek ze skleníku vyhodit, neboť po naší týdenní nepřítomnosti vytvořili z okurkových stvolů téměř "pavučinové kokony". Má někdo radu jak důkladně vydesinfikovat celý skleník? Děkuji Hana Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.208 (?), 9.7.2007 15:56
Nevím jak v bytě, ale ve skleníku mi letos zázračně pomohla jedna sazenička marijánky (konopí). Jindy touto dobou už jsem měla skleník plný svilušek  i mšic a letos nic !  Doporučuji - zkuste to, také jsem tomu nevěřila a funguje to.   Zdravím - Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.1 (?), 19.7.2007 11:40
Skuste vykourit sklenik tabakem po sklizni vydesinfikovat zevnitr cely sklenik  idealni by bylo horka voda vavka a vystrikat bylo by to ekologicke a vydesifikovala by se i zem ve skleniku. Jindy pouzivali Nematin ale byl hodne jedovaty. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.103 (?), 1.4.2019 15:08

Maminka si taky každé jaro vysadí indické konopí a prý jí to zaručeně funguje. V létě když se do zahrady opře slunce je ten odér po celém skleníku. Letos jsem jí sehnala odrůdu konopí Blueberry která prý voní po borůvkách a lesním ovoci, tak uvidíme jestli to bude fungovat i tak. Bylo by to dobré protože mně je jinak ta vůně obyčejného konopí nepříjemná a při návštěvách jí chodím pro papriky se zacpaným nosem :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.109 (?), 2.4.2019 12:19

Jéje do skleníku taky u nás dáváme proti mšicím a podobné havěti a ten smrádek mi ani nevadí. Může to být i pěkná okrasa. Jinak na svilušky mi funguje Phytoseilus persimilis, dravý roztoč požírající dospělce i larvy a celkem rychle se sám namnoží, dá se koupit asi za 165,- v Biocontu. Jinak existuje i chemie, ikdyž u svilušek to s ní není snadné.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.109 (?), 2.4.2019 12:21

Phytoseiulus persimilis


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika