Skvrny na listech paprik



Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?)
5.8.2014 12:06

Děkuji za odpověď. Příznaky na plodu ani vidět nemůžete, protože tam žádná fotka není a tu papriku jsem už snědla laugh. Skvrnku jsem vykrojila. Osivo jsem myslím měla dobré, mám 5 druhů paprik a je to na všech, takže osivem to asi nebude.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.42 (?), 4.8.2014 17:10, zobrazeno: 8317x

Na listech paprik se mi začaly dělat skvrny, jsou takové jakoby hodně do kruhu, kruhy jsou malé i větší. Zatím tyto listy otrhávám a likviduji. Papriky právě začínají dozrávat, tak se mi do postřiku moc nechce. Ani nevím, co vlastně rostlinám je :-(Poradil by jste někdo?



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 5.8.2014 6:59

Ještě jsem zapomněla napsat, že podobné tmavší "kolečko" se objevilo i na jednom plodu papriky. Jsem zvědavá, zda někdo bude vědět oč jde. Už přes 100 návštěvníků četlo mou otázku a zatím nic sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 5.8.2014 10:22

Příznaky na plodech nikde nevidím.Na listech se zřejmě jedná o bakteriální skvrnitost rajčete na plodu papriky (Xanthomonas vesicatoria). Přenáší se především semenem, částečně posklizňovými zbytky. Rozvoj choroby podporuje teplé, deštivé a současně větrné počasí.

Ochrana-zdravé osivo, odolnější odrůdy, odstraňování napadených rostlin.

Přípravky registrované zřejmě nejsou, ale pro preventívní postřiky můžete použít přípravek Aliette 80 WG- je plně systémový fungicid.Používá se preventivně v době aktivního růstu kultury.Kurativní účinek je krátkodobý, cca do 48 hodin po vzniku infekce.Nezaručená rada-v infikovaném porostu se aplikují postřiky měďnatými přípravky s mancozebem.

Kadeření vrcholových listů způsobuje myslím molice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.2 (?), 5.8.2014 12:06

Děkuji za odpověď. Příznaky na plodu ani vidět nemůžete, protože tam žádná fotka není a tu papriku jsem už snědla laugh. Skvrnku jsem vykrojila. Osivo jsem myslím měla dobré, mám 5 druhů paprik a je to na všech, takže osivem to asi nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika