Sklizeň rajčat 2013



Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?)
3.9.2013 21:46

Dnes jsem sklidila poslední várku Šejků - plíseň bramborová už je i u nás sad ale skoro vše stihlo dozrát. Ze šesti rostlin jsem postupně sklidila "2,5 lavóru rajčat", na kila to nevím ale takhle plně zatížený mohl mít k deseti kilčům.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
                     
host - 41.143 (?), 1.9.2013 16:32

Konečně dozrála pozdní odrůda Jersey Devil. Plody mají hmotnost kolem 200 g. Chuť je velmi dobrá.

Jersey Devil
Jersey Devil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 1.9.2013 16:33

.

Jersey Devil
Jersey Devil
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3249) - 5.149 (?), 1.9.2013 21:45

Máte někdo rajčata RAF? Jak Vám chutnají?

                            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.49 (?), 31.12.2013 19:58

Muj kamarad pestuje RAF ve velkem na Kanarech. Ochutnal jsem posolene a bylo dobre. Jen ta slupka by mohla byt mekci. Pristi rok je zkusim. Jinak prekvapeni letosni sezony Brandywine yellow, sice opet slupka ponekud tvrdsi ale velice zajimava chut. Mel jsem i cervene Brandywine ale nezaujalo. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 29.135 (?), 2.9.2013 8:03

Správně jste napsal u Devilu konečně, to by mně na něm vadilo. Jinak je to rajče nádherné a šikovné k použití jak na chleba, tak k sušení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
obo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 38.191 (?), 25.1.2024 9:19

Vidím, že posuzování chuti rajčat je velmi ošidná disciplína. Jak je možné, že u vína každý pozná kvalitu a u rajčat nikoliv. Mně třeba bejbíno chutnalo a tornádo také chutí spíše lepší než horší. Pro Vás jsou chutná Ildi. Já je pěstoval, mám i natočené video na youtube pod nickem oktipy a je tam to rajče vidět. Mohu říci, že nikomu, ale nikomu ani sousedům nechutnalo. Všechny plody sklončily v bio popelnici. Hnus praskavej, mrňavej. žádná kyselinka, pouze fádní sladká chuť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2776) - 208.138 (?), 25.1.2024 10:35

Myslím, že ani s vínem to není úplně tak, jak píšete. Stejná odrůda, ze stejné trati od stejného vinaře může chutnat dost jinak. Na vině jsou klimatické podmínky, které se liší rok od roku. V zemích, kde je klima mnohem stabilnější, je rozdíl v ročnících téměř nerozeznatelný, ale u nás je to jinak.

Na rajčatech se to pozná snad ještě víc. V roce 2022 mi všechna rajčata vyšla v top chuti. Loni byla, krom výjimek, podstatně horší. Pokud by člověk chtěl být opravdu objektivní, musel by jednu a tu samou odrůdu pěstovat alespoň 3 roky po sobě. Což ale málokdo udělá, když má smůlu a zrovna nastal horší rok. Ochutnám, vyhodnotím, a když nejsem spokojen, vyřadím. Proto ten rozdíl v hodnocení. A to pomíjím ten důležitý fakt, že každý z nás má svoje chuťové přeference. Třeba praskání, tuhá slupka, množství cukru i kyselin jsou na počasí hodně závislé. Vezmu za příklad Stupické rané, které čas od času zařadím do seznamu. Ty rozdíly jsou markantní. 2022 za 8, jiné roky roky 5 - 6. Dalším faktorem jsou pak i naše postupy: přelévání a přehnojení dokážou s chutí i velikostí pěkně zahýbat. Několikrát se mi to povedlo a pak ani Startky nebyly to pravé ořechové.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 222.212 (?), 3.9.2013 20:19

Ja som spokojná s mojou úrodou, vzhľadom k tomu, kde žijem. Turiec, 518 mnm. 1/3 kýble pri stene, 1/3 voľne na záhone, 1/3 pod igelitovou strieškou, žiadne postreky, hnojenie granulovanými a tekutými slepačincami. Všetkým nám chutí Tornádo, Orkádo, Salus, Homestead, Stupické, Albertovské, Perun, Idyll. Skúsenosti s pestovaním paradajok mám minimálne, všetky dobré rady som získala v príspevkoch na tomto fóre, za čo ďakujem :-) Iva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 3.9.2013 21:46

Dnes jsem sklidila poslední várku Šejků - plíseň bramborová už je i u nás sad ale skoro vše stihlo dozrát. Ze šesti rostlin jsem postupně sklidila "2,5 lavóru rajčat", na kila to nevím ale takhle plně zatížený mohl mít k deseti kilčům.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 7.9.2013 20:18

Rajče  "bujných tvarů" laugh a čertovo rajče devil.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika