Sklizeň rajčat 2013



host - 37.76 (?)
18.8.2013 16:32

Letos již zde někdo kritizoval odrůdu Pollicino. Podle mě naprosto právem. Je to odrůda firmy Semo. Pěstuji ji již několik let (4?). Vždy byla v pořádku i když ze semen (F1) vyrůstaly v podstatě 2 typy rajských - větší rostliny s plody jak mají být podle obrázku a nižší a drobnější rostliny, které měly plody s malou špičkou, ale dobré. Ze semen, která jsem koupila letos, to je ale něco úplně příšerného - každá rostlina jiná, na některých, které jsou nejvíce podobné tgomu, jak mají vypadat, je hrozně tvrdá slupka a jsou velmi málo šťavnaté - spíše suché. Jedna rostlina má část plodů, tak jak má být a na polovině keře rostě červené Ildy:)- s tím rozdílem, že plody nejsou ale oválné, ale jsou to hruštičky. Vijany jsou jako u Ildy - obrovské, široké... pokud toto firma Semo nevysvětlí, pěstuju Pollicino letos na posled.

Z.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
            
host - 243.114 (?), 17.8.2013 23:32

I ve skleníku nestojí za nic - i při pravidelném zalévání praská, chuťově také nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 18.8.2013 6:33

Cherolla se nesmí nechat přezrát a sklidit dva skoky před dozrátím a nechat dojít.Jinak plodná a poměrně odolává plísni.Chu´tově 1OOx lepší než Idyll, ten je pro mne velké zklamání, sice plodost výborná, ale chuťově nic moc.Možní Cherollu opět časem pořídím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 174.53 (?), 17.8.2013 19:21

Jaké druhy malých rajčátek pěstujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 17.8.2013 20:59

pokud jsem to jiz nekde napsal tak osobne pestuji radeji tyckove: Nastja Slastjona, Mosaico, Kiš Miš Oranževyj, Ikra oranževaja, Black Cherry a mini Mazzo, následující rok se ještě vrhnu do Goldkrone..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 17.8.2013 21:45

My máme malé: Cherrola - asi naposledy, Bejbino - venku má menší plody než loni ve skleníku, Pollicino, Finik Oranzhevy, Sladkaja Devochka - opravdu sladoučká, Tomatoberry garden, Goldkrone - nebo co je ze sáčku Ildi. Ještě bych ráda zkusila Nastja Slastjona... věnuje mi někdo zálistek smiley?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 24.122 (?), 18.8.2013 7:57

Goldkrone doporučuji, u nás je to stále nejoblíbenější odrůda od té doby, kdy se osivo objevilo na trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.76 (?), 18.8.2013 16:32

Letos již zde někdo kritizoval odrůdu Pollicino. Podle mě naprosto právem. Je to odrůda firmy Semo. Pěstuji ji již několik let (4?). Vždy byla v pořádku i když ze semen (F1) vyrůstaly v podstatě 2 typy rajských - větší rostliny s plody jak mají být podle obrázku a nižší a drobnější rostliny, které měly plody s malou špičkou, ale dobré. Ze semen, která jsem koupila letos, to je ale něco úplně příšerného - každá rostlina jiná, na některých, které jsou nejvíce podobné tgomu, jak mají vypadat, je hrozně tvrdá slupka a jsou velmi málo šťavnaté - spíše suché. Jedna rostlina má část plodů, tak jak má být a na polovině keře rostě červené Ildy:)- s tím rozdílem, že plody nejsou ale oválné, ale jsou to hruštičky. Vijany jsou jako u Ildy - obrovské, široké... pokud toto firma Semo nevysvětlí, pěstuju Pollicino letos na posled.

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 18.8.2013 16:38

Pollicino jsem zkoušel dvě sezony ale nikdy nevypadalo tak jako na přebalu, plody byly vždy větší, jejich kvalita nijaká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 18.8.2013 16:38

Právě teď sklízím odrůdy Stupické a 1884. Chuť Stupického ujde,  překáží mi příliš tuhá slupka. Chuť 1884 je vynikající, nevýhodou je, že špatně dozráva a praská v okolí stopky.

1884
1884
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 18.8.2013 16:40

.

1884
1884
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika