Sklizeň rajčat 2013



bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?)
8.8.2013 8:56

Pro mne letos zatím nejchutnější rajče

Sweet Aperitif
Sweet Aperitif
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 8.8.2013 8:56

Pro mne letos zatím nejchutnější rajče

Sweet Aperitif
Sweet Aperitif
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 36.199 (?), 8.8.2013 14:00
Co to je Ivo za odrudu, nejaka zahranicni nebo budouci novinka SEMA?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 8.8.2013 15:44

Cherokee, ta fotka je z webu, vlastní rajčata byla snězena bez focení a na další se čeká. Dala jsem ji sem pro ilustraci, jakou mají barvu, když jsou zralá. Chuťově jsou docela dobrá, sladká, málo semínek, tenká slupka. Venku jsou rostliny docela malé, cca 80 cm, ve skleníku asi tak 180 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 8.8.2013 19:46

Také pěstuji Cherokee Purple, ale zatím jsem je neochutnal. Mám je k dozrání doma a přemýšlím kdy je začnu ochutnávat. Přece jen určit optimální konzumní zralost bude pro mne oříšek.

              Mr Big

Cherokee Purple
Cherokee Purple
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.8.2013 18:11

Zajímavou chutí mne překvapila odrůda Superb, řadím ji mezi soudky (i když nemá tak "hranatý"  tvar) a má růžovočervené zbarvení.

Superb F1
Superb F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.8.2013 19:19

a jaké je Mirku u Vás zatím hodnocení odrůd chuti v cherry rajčatech?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.8.2013 7:24

Cherry odrůdy bych rozdělil takto:

1. výborné a úrodné - Tomatoberry, Rosada, Orange a Golden Santa, Nasťa Slastjona, Sladkaja Děvočka, Mini San Marzano, Superb

2. dobré a úrodné - Finik žlutý, červený a oranžový, Datterino, "Mini Kumato" (spíše jeden z jeho rodičů ale má se k světu), Torrito, Golden Gem, Cherry Roma, Tango

3. zde jsem neumístil žádnou odrůdu.

Zvláštní kategorie -

Ildi - skvělá a nejvíce plodící odrůda která však u mne není primárně určena k přímé konzumaci, je určena hlavně na pečení, každoroční držák.

Sun Gold - odrůda výborné ostré rajčatové chuti by zasloužila 1, bohužel tenká a pevná stěna, vodnatá dužina ji předurčuje k praskání při sklizni, rychle přezrává a musí se sklízet brzy. 

Indigo Rose - imitace rajčete určená jen na okrasu

Pro příští sezonu vyřazuji Indigo Rose, Datterino (Mini San Marzano ho skvěle nahradí), ještě zvažuji o Sun Gold, možná ho vyzkouším na záhoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
duduke - (3) - 197.36 (?), 8.8.2013 22:56

Prosím, aké odrody sú na obrázkoch? Dušan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3252) - 5.149 (?), 8.8.2013 20:11

Letos jsem pěstoval těchto deset odrůd cherry rajčat:

Pollicino (17 g), Black Cherry (18 g), Ildi (6 g), Sladkaja děvočka (7 g), Philova (10 g), Tomatoberry (16 g), Datterino (10 g), Finik Oranževyj (10 g), Sweetie (10 g), Philovita (10 g). Rozhodl jsem se, že z důvodu úrodnosti, růstu rostliny, chuti, konzistence a velikosti plodů budu v příštím roce pěstovat tato: Philovu nebo Philovitu (podle mne jsou úplně stejné), Tomatoberry, Finik Oranževyj (až překvapivě mně chutnal), Black Cherry (při dalším ochutnávání se mi jeho chuť zdála zajímavá) a možná i Pollicino o kterém jsem si myslel, že ho už napříště pěstovat nebudu. Jinak největší zklamání Datterino, o kterém si myslím, že ta semena co jsem v Neoseedu nakoupil vůbec nebyla F1 (špatné klíčení, špatný růst a k tomu nic moc plody). Jen reklama byla na úrovni- i zde. Mimo Black Cherry jsou všechny tyto odrůdy F1 a tak jsem odsouzen k zimnímu klonování- mám o zábavu v zimě postaráno. Přikládám několik obrázků. 

Cherry rajčata
Cherry rajčata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 8.8.2013 20:15

tak ackoliv mam jiz ty nejlepsi cherry odzkousene, to Tomatoberry asz prubnu, sama chvala :)

jinak jeste zkuste Nastju S., sice taky F1, ale je super ve vsech parametrech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika