Sezona 2022



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?)
22.7.2021 10:35

Vladimíre, ta chuť je výborná právě proto, že nehnojíš moc. Přesně tuhle strategii aplikuju na svých 60 řízků: žádné přilepšení, co si ze stávající půdy vydolujete, je vaše. A jen jeden stonek. A vzdálenosti také jen kolem 40 cm. Předpokládám, že dostanu menší, kompaktní a chutné plody. Na množství zase až tak nezáleží.

My začátečníci děláme nejčastěji chybu v tom, že je příliš krmíme, hlavně dusíkem. No a já je letos překrmil tím, že jsem jim dal do zásoby jak hnůj, tak biomasu, i když s úplně jiným cílem.

Řízky Startky tam mám, tak budu moct porovnat chuť s těmi ostatními pozorovanými. Docela bych si vsadil právě na ty řízky, tedy pokud bídně nezahynou ve spárách plísně jako loni.

Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 36.244 (?), 21.7.2021 13:51

Minimální spon by měl být při pěstování na jeden výhon 50 cm, brutálním průklestem se připravujete o chuť (jak píše Milan) a pokud máte listy dlouhé 1,5 m, různé další "přírůstky" tam, kde by za normálních okolností být neměly a málo vijanů, máte rostliny dusíkem přehnojené. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.136 (?), 21.7.2021 16:02

Když to tady čtu, tak já jsem se svými rajčaty úplně mimo. Pěstuji je ve dvou řádcích od sebe vzdálených 45 cm, v řádcích 37,5 cm od sebe. Pěstuji na jeden výhon, po přesazení nehnojím. Občas, nejdříve tak za měsíc dám ledek vápenatý a po čtrnácti dnech něco s draslíkem (síran nebo třeba krystalon růžový.). Nemám pocit, že bych neměl dobrou úrodu a chuť se mně také nezdá špatná.wink

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 22.7.2021 10:35

Vladimíre, ta chuť je výborná právě proto, že nehnojíš moc. Přesně tuhle strategii aplikuju na svých 60 řízků: žádné přilepšení, co si ze stávající půdy vydolujete, je vaše. A jen jeden stonek. A vzdálenosti také jen kolem 40 cm. Předpokládám, že dostanu menší, kompaktní a chutné plody. Na množství zase až tak nezáleží.

My začátečníci děláme nejčastěji chybu v tom, že je příliš krmíme, hlavně dusíkem. No a já je letos překrmil tím, že jsem jim dal do zásoby jak hnůj, tak biomasu, i když s úplně jiným cílem.

Řízky Startky tam mám, tak budu moct porovnat chuť s těmi ostatními pozorovanými. Docela bych si vsadil právě na ty řízky, tedy pokud bídně nezahynou ve spárách plísně jako loni.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 28.103 (?), 22.7.2021 16:06

Myslíte si, že když přidám na draslíku tak mohu zamezit opadávání květů pravděpodobní tím, že mám předusíkováno?

On krystalon start má dusík víceméně roven draslíku 19:20. Tak si nejsem jist, zda-li tomu pomohu oranž krystalonem 6-12-36.

Nějaký nápad jak opravit mojí chybu? Napadá mě jen, že přidám vrstvu hlíny.

Jinak přihnojoval jsem to cca měsíc po týdnu.

Je zajímavé, že některé papričky opádávají a některým to vůbec nevadí. Třeba v tom jsou i jiné faktory. Co já vím.

Jinak rostlinky co mám na záhonu a ty jsem hnojil jen lehce cereritem, tak neopádavají.

Tak jsem to asi letos zkonil no =P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.103 (?), 22.7.2021 16:45
Dočetl jsem se na internetu, že snížením ph půdy dojde ke snížení příjmu dusíku. No každopádně si nejsem jist, jestli to letos má ještě nějaký význam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.196 (?), 22.7.2021 21:58

Chtělo by to pořádně prolít půdu vodou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 23.7.2021 12:45

Každé "zkonění" je pozitivní v tom, že o něm začneme přemýšlet a tím zjistíme, jak to funguje a příště je líp. Je trochu tristní, že to příště je až za rok, ale s tím se nedá hnout. Mám už jich za sebou tolik, že by se s nimi daly dláždit ulice. A bůhví kolik ještě před sebou.

Moje rada v tomhle případě je už vůbec nehnojit a doufat, že přijde pořádný liják a vyplaví část toho, co v půdě vadí, či alespoň více zalévat. Rozhodně bych nepřidával další draslík, pokud vůbec něco, možná bych uvažoval o přidání kapky fosforu v nějaké pro rajčata či papriky stravitelné formě. Tam je totiž KS poněkud chudší.

Kristalon Start se mi zdá nelogicky vysoký v dusíku a zároveň draslíku, když je obecně známo, že jdou "proti sobě". Ale tam také záleží na tom, v jaké jsou formě.

A že jsou v tom i jiné faktory je samozřejmé. Neznám problém, který by měl jen jedinou příčinu, jejímž odstraněním se zcela vyřeší.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 28.103 (?), 2.9.2021 7:33 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 7.9.2021 23:06

Nevím, zda slovo "vychvaluje" je přesné. Posílám jen fakta (ohledně odolnosti a tak) a subjektivní - nelze jinak - chuťové vjemy.

Nejlepší je zkusit. Lidi, co znám, a zkusili pěstovat MM, už na něj nedají dopustit. Jsou i takoví, kteří uvažují o pěstování jen MM, což jim ale silně nedoporučuju. Ta nabídka plísni odolných odrůd se stále rozšiřuje, takže lze mít docela širokou škálu typů a chutí.

Ale pozor: je tu ještě spoustu dalších nepřátel pěstitele rajčat. Však je znáte. Nic není dokonalé.

Milan HP

P.S. Arctic mne také zaujal. Nečekám chuťové hody, ale jeho ranost je výjimečná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.103 (?), 25.9.2021 10:15

Nevíte někdo jak je to s výnosem odrůd START / Tornado? Strýc mi je doporučuje ať je zkusím, že nic výnosnějšího nezná? =)

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika