Semenaření



Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?)
27.3.2016 23:14
Já na nich nic špatného nevidím. Cukrovou kukuřici pěstuji každý rok, sice od Sema, ale semena vypadají stejně a zatím vždy vyrostla. Pro klid duše zkuste klíčivost.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 27.3.2016 23:14
Já na nich nic špatného nevidím. Cukrovou kukuřici pěstuji každý rok, sice od Sema, ale semena vypadají stejně a zatím vždy vyrostla. Pro klid duše zkuste klíčivost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.123 (?), 27.3.2016 14:25

Rozhodně netvrdím, že by bylo vše špatně :-)

Systém nabídky jednoho sortimentu v pěti produktových řadách, zavádějící charakteristiky odrůd i vyobrazení, mnohdy nepřiměřená cena (zkuste si tuto kukuřici najít od jiného dodavatele a porovnat cenu) - doslova supermarketová nabídka. Kvalita je věc jiná, mám s ní nějaké zkušenosti a z nich jsem vyvodil důsledky.

Jinak, pokud by se Vám chtělo, zkuste toto osivo reklamovat přímo u NG. Skutečně by mě zajímalo, jak by zareagoval. Pak můžeme porovnat, jak by se k zákazníkovi zachovala v daném případě jiná firma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.156 (?), 27.3.2016 21:42

Poznámka k semínkům kukuřice cukrové na fotce:

pro zanedbatelnou osobní zkušenost s kukuřicí cukrovou si netroufnu hodnotit kvalitu těchto semínek,

ale podle mých vědomostí (co mi utkvělo v paměti) má mít kukuřice cukrová v plné zralosti silně zkrabacená zrna - což by fotce odpovídalo.

Doporučil bych jediné: zkoušku klíšivosti několika semen - a v případě, že semena opravdu vyklíčí, pak těchto několik sazeniček předpěstovat v květináčích a po zmrzlých vysadit ven.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.123 (?), 28.3.2016 8:35

Problém bude spíš s těmi černými zrny, já jsem kvůli tomu otevřel svůj sáček a ačkoliv ty moje jsou namořené na růžovo, vypadají "zdravě". Se zkouškou klíčivosti souhlasím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Decl - (3) - 218.23 (?), 28.3.2016 20:38

to zkoušim, rano 3 zrnka obaleni plisni po 24 hodinach... Vyhodil jsem a zbytek proplach v hypermanganu. Napišu jak to dopadlo, ale moc tomu neverim. 

Jinak, jad dlouho kliči kukurice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 29.3.2016 10:59

    Kukuřice klíčí při teplotách okolo 20 °C cca 5 dnů. Když má osivo dobrou vitalitu proráží klíček z obilky už i dříve, někdy to trvá i déle. Důležité je, aby obilky byly celé. Barevná semena, to může být příměs, nebo opylení jiným pylem než mělo být. Zkoušel jsem klíčivost 11. března, rostlinky mezi okny trošku vytažené, ale ven je budu sít až na zlomu IV/V. U nás stále fungují ledoví muži. Jestli NG nepřešel na levnější osiva z jiného státu, dříve bral od našich kvalitní osiva, rozdíl byl jen v tom, že u něj nebyl vnitřní sáček, klíčivost a kvalita tím trpí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 29.3.2016 11:12

Já si raději objednala přes internet. V supermarketech je menší výběr a je to o 1/3 dražší. Klíčivostí mě mile překvapila semena co jsem si sama sebrala. Příští rok doplním ještě o 3 odrůdy rajčat, kiwano a hrách Blauwchokker (nádherně kvete). H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.133 (?), 29.3.2016 11:11

Pro H.K. Lidl měl ve stojanech nakládačku Petit d Paris (Malá z Paříže, nebál bych se říct "kornyšonka"). Mrkněte k Našincovi na AEV-VS, Vaše srdce zaplesá. nejen u okurek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 29.3.2016 11:25


Á, děkuji. O těch stránkách vím. A už mám seznam na 2017. A to opravdu dlouhý. Okurky jsem koukala ve Slanym a nic.. Vyseju co mam. Jsem již bez peněz. Tak to nachám na přesrok. Ty stránky jsou bomba:)   H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 27.4.2016 15:16

Semenaří vůbec někdo ve Slanym a okolí? Mohli bychom se sejít. Určitě by se našlo něco na výměnu. Kromě rajčat a paprik mám hodně i levandule, poměnky, meduňky, pelyněk pravý, žluté maliny, vysemeněná meruňka a jablka. H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika