Salátovky Vista F1 - řez



host - 178.2 (?) 
27.4.2011 7:49, zobrazeno: 5457x

Dobrý den, jsem začínající zahrádkář, do foliovníku jsem zasel semena salátových okurek Vista F1. Na stránkách prodejce Semo Smržice jsem se dočetl, že je potřeba provádět řez ---
1) do 3 - 4 nodu odstranit boční letorosty
2) do 4 - 5 nodu zaštipovat boční letorosty už za 1. listem
3) odstraňovat odplozené boční letorosty

Jo to nutné? Mohl by mě prosím někdo vysvětlit co mám odstraňovat, co je to nod? Děkuji za případné rady. Jarda.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 16.163 (?), 27.4.2011 9:57

Nod je vzdálenost mezi kolínky, tj.holé části stonku mezi jednotlivými patry listů.  Tedy odstranit vyrůstající boční výhony až do 3 patra, v dalších patrech výhon zakrátit za prvním listem, zpravidla tam s listem je a zůstane i plod. Výhon, ze kterého byl plod již sklizen, bude taktéž odstraněn. Řez je nutný, jinak z rostliny bude prales a neúměrné množství plodů okurka stejně neuživí.  Přehoustlý porost pak lehce podlehne plísním a houbovým chorobám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.2 (?), 27.4.2011 11:32

Děkuji za radu, nyní to již chápu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika