Rýchlenie rajčín pre rok 2020



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 226.184 (?)
16.3.2020 7:33

Pozerala som na tom poľskom nete, tak to asi nebude hybrid Orange Santa F1. Dajte potom vedieť, ako ste boli spokojní.

 Pridávam foto zo včerajšieho otužovania a prvej oberačky.   

 Eva T.

Obedné otužovanie
Obedné otužovanie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 226.184 (?), 9.3.2020 6:41

 Milane, používam Substrát Ausaat 70l profi výsev a rezkovanie Gramoflor s perlitom. Rajčiny dozrievajú tento rok o 3 týždne skorej ako vlani. Asi taký čas som vysievala skorej ako minulú sezónu.Vyfarbujú sa zhruba niečo vyše 4 mesiacov od výsevu a 50dní od kvitnutia. Je to ale makačka, hranie sa pre dôchodcov.  Objednané osvetlenie ešte z konca januára mi stále neprišlo.

                     Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 12.3.2020 22:34

Paní Evo, roste Vám to pěkně, jen mě zarazilo foto Orange Santa F1, mělo by se jednat o tzv. soudkové či datlové rajče, ale na fotce mi připadá, že je kulaté. Srdečně Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 226.184 (?), 14.3.2020 13:04

V skutočnosti je mierne oválne, za oknom trocha menej ako na vlani na záhrade, podobne aj Tutti Frutti F1- asi je to tými nerovnomernými skorými pestovateľskými podmienkami, semená mám od.nickys-nursery.uk ako Orange Santa F1, bola som s nimi vlani veľmi spokojná, predchádzajúce roky som pestovala len zo semien od Neoseeds, ale rastliny neboli všetky rovnaké ani habitusom, ani farbou, tvarom či chuťou. Existuje aj hybrid Santorange F1, objednala som pre tento rok na Tomatobomo, vysiala som na porovnanie a množenie, ale rastlinky majú úplne iný habitus, sú neduživé, vyzerajú byť akoby choré, tak som ich zrezala a zvyšok dala do izolácie od ostatných. Zatiaľ prežívajú, ale rozmýšlam, či ich vôbec vysadiť. Aj ostatné druhy, čo som si objednala od tejto firmy vyzerajú podozrivo a pritom boli dosť drahé.

                                         Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 15.3.2020 20:30

Já jsem si objednal Santa Orange a dalších 9 odrůd na polském webu Moje pomidory. Zkušenosti s ním nemám, tak to bude bude pro mě překvapení, co vyroste. Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 226.184 (?), 16.3.2020 7:33

Pozerala som na tom poľskom nete, tak to asi nebude hybrid Orange Santa F1. Dajte potom vedieť, ako ste boli spokojní.

 Pridávam foto zo včerajšieho otužovania a prvej oberačky.   

 Eva T.

Obedné otužovanie
Obedné otužovanie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 16.3.2020 17:52

Evi, to je pohled pro bohy. Skvostné. Jsou naprosto zdravé, až se mi chce říct dokonalé. Chuti předpokládám kyselejší, leč plně rajčatové? 

U mne je zatím pořád zeleno jako v pralese. Každý den koukám, jestli už někdo nezačal měnit barvu, ale nic. Vyhledal jsem si zmínku o prvních květech: 4.2. na Startce. Takže se nemůžu divit při jejím DTM 60 (a možná i víc). To prostě nevychází. Možná ji předežene Maglia, i když kvetla později. Kolik ta má? 55?

No, s trochou kliky se do konce března něco začervená. A když ne, duben to jistí. Už připravuju balkonovník, jsem teď díky opatřením vlády 100% důchodce. Doufám, že jen na čas.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 17.3.2020 7:53

Paní Evo, krásná sklizeň!

Připojuju fotky svých rajčat asi před týdnem, Stupické, Gardenberry, Goldkrone, Vilma a Maglia mají zelené plody, Pink Passion začíná a Sleeping lady (překvapivě) ještě nic, Karlík mi špatně klíčil, tak ho mám až z prosince. Plodů není moc, některá poupata zaschla. Godlkrone a Gardenberry jsem ustřihla vršek, aby nebyly tak vysoké a na příští rok plánuju na brzké výsevy pouze keříčková :))) Přesadila jsem do obyčejného nepropařeného substrátu, zatím se nic zlého neděje. Na otužování nemám kapacity. Vpředu na fotce je pár rajčat z lednových výsevů, zbytek jsem kvůli místu musela dát k oknu do garáže, kde je přibližně 10 stupňů, zatím žijí.

Ať se daří Vám i rostlinkám,

Elen

Rajčata 11.3.
Rajčata 11.3.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 226.184 (?), 17.3.2020 9:35

Pani Ellen, rastliny vyzerajú zdravo, nech sa vám darí, Sleeping Lady aj mne nejako tento rok slabo nahadzovala puky, príp opadli, mala som málo miesta preferovala som iné, novšie druhy pod osvetlením, tak som ju darovala známym.

 Milane cherry chutia super, temer ako v lete, porovnávala som aj s Hranáčikom z obchodu, Sophie´s Choice chuť menej výrazná, ale rajčinová, lepšia než rovnako veľkých z obchodu.

 Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 17.3.2020 11:56

Evi, mne to zajímá, protože jsem nainstaloval do osvětlení i zářivky kvůli UV. To prý přispívá ke kvalitě chuti. Ty nepoužíváš zářivky, co já vím, ale otužuješ je, takže svůj díl UV taky dostanou. Tak jen čekám, jak to dopadne. Loni a předloni nemůžu počítat, to jsem měl chudinky. Teď teprve vidím, jak to vypadá: Startka má plody letní velikosti, MR téměř taky, Strabena a Nelinka vytvářejí ty své typické dlouhé vijany, Jen Tomato Berry jsou nějaké zapšklejší. Mají sice plody, ale ne ty dlouhé vijany, které znám z léta.

Měj se.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 226.184 (?), 24.3.2020 7:44

Včerajšie rajčinkovanie- oberačka, pikírovačka a čakanie na presadenie. 

V noci u nás miestami -6 stupňov, veľké rastliny mám stále za oknom, ani nevynášam pri tom vetre, v skleníku som pokusne zasadila pred týždňom 4 rastliny, otužujem tam iba sadenice, cez noc boli umiestnené ešte pod tunelom z netkanky, teplota vonku o 6.hod ráno -5,na oknách silná námraza, v skleníku +2 a pod netkankou s 3 zapálenými sviečkami +6 stupňov.

včerajšia oberačka
včerajšia oberačka
Start S F1
Start S F1
Otužovanie v skleníku
Otužovanie v skleníku
Čakanie na presadenie
Čakanie na presadenie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika