Rýchlenie rajčat 2019



janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?)
15.5.2019 15:18

Zdravím všechny na této diskuzi. Mám také obavu z plísně, která možná letos opravdu přijde brzy. Ve skleníku mám rajčata již obsypané plody a při tom největším ochlazení jsem přitápěla, tak tam snad takové riziko nehrozí, ale mám i 10 sazenic(od Vladimíra) venku, pod jednoduchou konstrukcí z vrchu lexan a po bocích netkanka. A tam nevím nevím. Teploty u nás nepřesahují ani 10°C už několik dní a navíc fučí studený vítr. Jak píše Milan, nechám to osudu a při nejhorším půjdou do kompostu. Škoda, člověk se s tím piplal už od vánocblush Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 23.4.2019 22:01

Evi, to je skvělý výsledek. Mně by stačilo kilko či kilo a půl měsíčně.smiley

Těch 8 pionýrů nahoře na chalupě je zatím ponecháno na pospas rozmarům Matky Přírody. O 10 dnů dřív než loni. Tak jsem zvědav, jak to dopadne. Je dost možné, že i když přežijí, ty později vysazené je dohoní. V tom případě by to pospíchání nemělo moc cenu. Škoda, že nemám zahradu tady dole: tady jsou teploty o nejmíň 4°C vyšší. Ale sucho je tu taky.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 59.105 (?), 13.5.2019 20:15

Po temer týždňovej neprítomnosti je v skleníku džungľa, vďaka chladnejšiemu počasiu dcéra nemusela zalievať a príliš vetrať ale vlani o takomto čase som už veselo oberala, tento rok sem tam nejaké Stupické a Štartka dozrejú zo sadeníc vysiatych ešte v novembri, ešteže mi rodia kvetináčovky, ktoré stále občas prenášam do vnútra. V apríli som obrala vyše 4 kilov, ale máj je zatiaľ veľmi studený, ani prognózy nie sú na najbližšie dni optimistické. Vonku mám 30 koreňov vysadených na Zelený štvrtok a Veľkonočnú sobotu, ktoré som pracne mminulý týždeň 2 noci nadokrývala, zvyšný čas sú vystavené tvrdým skúškam. Ale porekadlo hovorí- Studený máj- v stodole raj, tak uvidíme.

   Eva T.

Divočina v skleníku
Divočina v skleníku
Stupické poľné skoré
Stupické poľné skoré
ArielleF1
ArielleF1
ArielleF1vonku
ArielleF1vonku
Zlatava vonku
Zlatava vonku
Santa Orange F1 vonku
Santa Orange F1 vonku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 13.5.2019 22:26

Ahoj Evi,

tiez som bola odcestovana 5 dni v Tatrach. Brodila som sa v hlbokom snehu cestou na Zbojnicku chatu a myslela na svoje ubohe paradajky. Pokusne som nechala vonku asi 10 kvetinacov. Okrem Dwarf shadow boxing a Maroko kričkove F2 zo semien z hypermarketu (musim konstatovat, ze F2 z hypermarketov - este Sweetelle a Primoro Lidl - su mimoriadne zdatne rastliny, ktore vzhladom a vzrastom predbiehaju originaly z kupenych semien zo sackov) chytili vsetky hnedozlte skrvny na listoch spodnych aj hornych. Rajciny, ktore ostali vnutri domu su zdrave. Povodne flaky, ktore som riesila predminuly tyzden, sa nesiria, rastliny mimo tych listov su O.K. Podla mna tieto rozne fleky su sposobene teplotnymi sokmi, spomalia ich a bude nizsi vynos, ale nezabije ich to. Fotky teraz nebudu, vraciam sa k hokejuwink   

Evi, tvoje fotky su nadhera. Si borec. Moje budu take koncom juna, snad. Santa Orange vedies cca na 4 vyhony? Alebo su to rozne tyckove odrody vedla seba dve ako pestuje pan Vimon? Z komentu na Stupice, skusim tak aj ja v crepniku, uvidime. Uvidime ako vyjde boj o priestor versus pocet sadenic...laugh   

Katka       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 59.105 (?), 15.5.2019 5:54

Ano, Santa Orange bolo predtým v kvetináči, tak som ho nechala na 4 výhony, posadené hlbšie, prvé 2 pustia ešte korene, ďalšie sa snažím už riadne vyštipovať. Ja som bola 5 dní v Prahe-(Noc Literatury, Svět knihy...) a tam bolo ešte štvrtok pomerne sucho a teplo, až v sobotu prišla väčšia búrka..Rajčinky vonku zatiaľ vyzerajú relatívne zdravo,  troška od Veľkej Noci podrástli, dúfam, že dnes je posledný tak studený deň, vo šrvrtok chcem vysadiť väčšinu ostatných tiež na záhon.laugh

 Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 15.5.2019 12:30

Tak moje rajčata ve skleníku už mají plíseň :-(To se mně ještě nestalo ani ke konci sezony, natož na úplném začátku. Mám je raději vyhodit nebo stříknout třeba kumulusem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 15.5.2019 13:09

Jakou plíseň máte na mysli?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.149 (?), 15.5.2019 14:04

Identifikoval jsem to jako plíseň šedou.

Uvědomil jsem si, že skleník teď v tom chladném počasí není větraný (automatické otevírače) a i kdyby byl, tak venku je velká vlhkost.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 15.5.2019 15:18

Zdravím všechny na této diskuzi. Mám také obavu z plísně, která možná letos opravdu přijde brzy. Ve skleníku mám rajčata již obsypané plody a při tom největším ochlazení jsem přitápěla, tak tam snad takové riziko nehrozí, ale mám i 10 sazenic(od Vladimíra) venku, pod jednoduchou konstrukcí z vrchu lexan a po bocích netkanka. A tam nevím nevím. Teploty u nás nepřesahují ani 10°C už několik dní a navíc fučí studený vítr. Jak píše Milan, nechám to osudu a při nejhorším půjdou do kompostu. Škoda, člověk se s tím piplal už od vánocblush Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 15.5.2019 15:39

Byl jsem dnes dopoledne na zahradě, ještě jsem dosadil pár rajčat (mám jich cca 120 volně na záhoně) a zasadil jsem pět baklažánů (přes ně jsem přehodil jen kousek netkané). Rajčata jsou v pohodě, i když teploty u nás se asi podstatně neliší od teplot u Vás paní Jano (teď 9 °C). Taky každý den fouká stejně jako všude silný studený vítr. Ještě teď sedím a rozmrzám. Rajčata nahoře moc nerostou, ale jejich kořenový systém sílí. Podle předpovědí to vypadá líp, nějaké teploty pod nulou nehrozí. Pesimismus není na místě.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 59.105 (?), 23.5.2019 23:32

V skleníku plieseň- Phytophthora infestans nehrozí, až neskôr, obyčajne začiatkom augusta sa často objavuje Čerň  kladospóriová.- Cladosporium fulvum- račiny ju prežijú- plody nenapáda.

Mne rajčiny teraz v skleníku prosperujú, ale vlani už o takomto čase plne rodili, tento rok zatiaľ oberám iba Stupické a Štartky vysiate v novembri a sadené do skleníka koncom marca už väčšie rastliny. Z februárových výsevov budú asi až o mesiac.Kvetináčové- Maglia rosa, Gardenberry, Pink Passion, Sleeping Lady z nov. výsevu oberám priebežne,  z januárových minulý týždeň začali dozievať Tutti Frutt F1i, ArielleF1, Ambrosia orange a gold, tento týždeň Orange Russian 117.

    Eva T

Orange Russian 117
Orange Russian 117
Orange Russian 117
Orange Russian 117
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika