Rajče tyčkové stupické polní ranné



host - 0.106 (?)
31.3.2010 7:55

Mám ten istý problém so stupickou odrodou. Okrem nej pestujem ešte jeden druh. Neviem presný názov, mám ich tretí rok. Pestujem z vlastného semienka- vysoká odroda a tá je krásna zdravá oproti stupickej, ktorej lístky sú čudne skrútené a dokonca jedna mi už zašla. Ľudka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 22.3.2010 23:38, zobrazeno: 34751x
ahojky.mam jeden dotaz,,prave ze na tuto odrudu rajcete... koupila jsem seminka a vysela cely balicek.Prvni prave listky uz davno vylezli a cekala me pak jen prekvapko misto dalsi listu rajcete mi vylezlo uz dalsi dva patra celych listku.Nebyly to jako listy rajcete takove vykrajovane ale spise jako listy lilku ale vice spicate..v nouzi prilozim fotku ale zajimalo by me zda to rajce ma takove listy a lisi se tim od ostatnich nebo proste v balirne zase prohodili balicky do jinych sacku... Jestli mi vyroste s toho RAJČE TYČKOVÉ STUPICKÉ POLNÍ RANÉ nebo neco jineho::: pestuje nekdo to rajce.diky za pomoc-
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 23.3.2010 6:18

Dobrý den. Zrovna nedávno jsem na stejný dotaz odpovídal. Je to zcela v pořádku, tomuto typu listů se říká bramborový list. Máte ale chuťově výbornou odrůdu, myslím, že budete spokojená. Není sice tak výnosná jak hybridy, ale ta typická rajčatová chuť to rozhodně vyváží.  Dlouho jsem tuto odrůdu pěstovával. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 70.100 (?), 23.3.2010 6:28

Stupicke poznate prave podle tech listu vcelku neomylne. Aspon vite, ze Vas neosidili. Stupicke je chutove nedostizne rajce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.1 (?), 6.4.2010 18:14

Dobrý den,

zajímalo by mne jestli se Stopické rajčata vylamují boční výhony jako u klasických tyčkových rajčat. A do jaké výšky je nechat dorůst, u běžných nechávám 5 pater.

Děkuji za odpověď.

Soňa Č.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 147.108 (?), 6.4.2010 18:29

Je to běžné tyčkové rajče, pěstuje se stejně jako ostatní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 23.3.2010 8:22

Tiez som skusil tuto odrodu. Este mam len klicne listky, ale nejako sa mu nedari. Listy sa krutia akoby mu nieco vadilo. Vela vody, alebo priame slnko? Poradte! Je v perlite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 23.3.2010 8:40

Pokud už má děložní lístky vyvinuty, a je jen v perlitu, tak bych je přepíchnul do substrátu, protože perlit je úplně hladový bez živin. Pokud jste tedy nezalil nějakým hodně slabým roztokem hnojiva. Jestli ho máte za oknem, tam přímé slunko nemůže vadit, právě naopak, nebudou se rostlinky vytahovat. Jde ale o zkoušku, to přepíchnutí nemusí vše vyřešit. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.106 (?), 31.3.2010 7:55

Mám ten istý problém so stupickou odrodou. Okrem nej pestujem ešte jeden druh. Neviem presný názov, mám ich tretí rok. Pestujem z vlastného semienka- vysoká odroda a tá je krásna zdravá oproti stupickej, ktorej lístky sú čudne skrútené a dokonca jedna mi už zašla. Ľudka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 31.3.2010 8:51
dekuji za pozbuzeni. Me ty listy pripadaji uz hezke, kdyz vim ze je to rajce... a snad z nich neco bude-
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 27.4.2010 22:43

Připojuji foto Stupického polního téměř utrápeného zimou. Doufám, že se ještě vzpamatuje. Jde o rajče, které roste u dveří skleníku, kde táhne, ostatní jsou zelená a kvetou.   J

je mi zima
je mi zima
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika