Rajče jako Bajaja



janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?)
9.12.2018 10:38

Ano viděla jsem, že tam máte nějaké záznamy. Jinak vysetá semínka již začínají pomalu klíčit.4. den po výsevu. Zatím tedy Jagodka, Sarayev a Sophie. Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 9.12.2018 10:38

Ano viděla jsem, že tam máte nějaké záznamy. Jinak vysetá semínka již začínají pomalu klíčit.4. den po výsevu. Zatím tedy Jagodka, Sarayev a Sophie. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 10.12.2018 8:34

V pátek jsem se byl podívat ve městě jak to tam teď před vánoci vypadá. Docela se mně to tam líbilo, neměl jsem chuť na žádné jídlo a tak jsem si aspoň koupil nějaké vánoční dárky pro sebe. Dvě formičky na vykrajování perníků a také semena tří balkónových rajčat. Včera jsem vysel pět semen od každé odrůdy.

           Vladimír

Balkónová rajčata
Balkónová rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.192 (?), 10.12.2018 8:59

Vilma a Venus jsou jako z katalogu od Starkla, stejný tvar, velikost a počet plodů, stejné listy, jen květináče a barva plodů jiná. Ovšem pokud šlechtilel garantuje kvalitu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 11.12.2018 23:44

Dobrý postřeh 185.192.yes

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.39 (?), 10.12.2018 18:31

Pane Vladimíre, můžu mít prosbu? Můžete sem pak průběžně dávat info nebo foto jak si Bajaja vede, do čeho jste jej přesadil a po kolika kusech? 

Jak jsem tu někde psala, loni jsem zakoupila větší květináče právě kvůli Bajajovi a deklarované nutnosti sadit je do větších nádob, nicméně rostliny se mi nezdály nějaké extra bujné a v době vysazování ven jsem toho měla nad hlavu, tak jsem je dala do 5,  7,5 a 10L nádob +/- po šesti, osmi nebo jak mi to padlo pod ruku (společně s Aztekem), a nezdálo se že by jim to vadilo. Jedině že snad neplodili tak vehementně jak popisuje výrobce, ale tak nějak stejně jako Aztek, ale to mohlo být i loňským divnolétem.. Ovšem je i možné že kdyby byly po jednom/dvou sami ve velké nádobě, že by rostly/plodili jinak.. Nebo je možné že to není o bujnosti rostliny nebo kořenového systému, ale ta "nutnost větších květináčů" je jen o tom že jsou převislé a menší květník by se překlopil (?).. A v době kdy já budu po zmrzlých přesazovat ven, tak vy z této setby budete už mít asi statné rostliny, tak by mi vaše zjištění v čem jak rostou byly užitečným vodítkem..

děkuji a přeji hodně pěstitelského zdaru

Sáša

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 10.12.2018 19:40

Tak já je asi dám do květináčů cca   2 litry, Nic jiného nemám a ani kupovat nebudu. To o té potřebě větší nádoby pro Bajaje mají napsáno na sáčku se semeny. A také jsem to slyšel na Polním dnu v Lednici. Opravdu tam jednu rostlinu měli, v nádobě asi tak 25 litrů. Ta rostlina byla krásná, ale já budu ty rostliny mít (pokud jich bude víc) na rozdávání. smiley

           Vladimír

Bajaja
Bajaja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.180 (?), 12.12.2018 9:29

Snažil jsem se na internetu najít nějaké bližší informce o keříčkovém rajčeti Rubínek. Nic jsem nenašel, jen samé nabídky semen, jedno hodnocení pěstitele, že mu toto rajče nechutnalo a opisovaný popis, který má SEMO ve své nabídce. Pěstovali jste někdo toto rajče na balkoně, jak je rostlina velká a jak se vám osvědčila?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.180 (?), 27.12.2018 8:31

Vysel jsem od každé odrůdy pět semínek. Po čtrnácti krátkých dnech vypadají sazeničky k světu. Příští týden je asi rozesadím vždy do jednoho kelímku jedna odrůda (max. 4 sazenice). Zatím mám Vilma (5 sazeniček), Bajaja (4) a Venus (3). Jednu Venus budu muset vyhodit. Stejně nevím, kolik si v budoucnu nechám od každé odrůdy rostlin. Pro sebe jistě jen jednu, ale zatím jsem se nikoho z rodiny ani ze známých neptal.

           Vladimír

Vilma, Venus, Bajaja
Vilma, Venus, Bajaja
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.156 (?), 7.1.2019 13:50

Sazeničkám Venus, Vilma a Bajaja se daří. Dnes jsem jim dokoupil bratra Aztek. V dohlední době ho vyseji.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.132 (?), 2.2.2019 15:15

Z nedostatku nísta jsem musel přebytečné sazenice vyhodit, zůstaly mně jen dvě od každé z těch tří odrůd-Vilma, Bajaja a Venus. Je vidět, že moc světla tyto sazenice nepotřebují, jsou docela silné a nízké. S Aztékem ještě počkám, až se nějaké místo uvolní. Doufám, že to bude ještě letos.

           Vladimír

Vilma, Bajaja, Venus
Vilma, Bajaja, Venus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika