Rajčata venku do Vánoc?



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
10.10.2018 17:04

Nám je nesejmul první mrazík, ale jediný poletní deštík(plíseň) A tím jsem začala právě uvažovat nad tím, jestli by i u nás byla reálná druhá výsadba? Jen nějak nevím kdy, jak to načasovat? Pokud by jedny sejmula plíseň, že by byly doma v květináčích přichystány sazenice tak, jako je mám v květnu a čekám, kdy bude po zmrzlých. Myslí někdo, že by tohle šlo? Problém bude asi i to, že ta plíseň se v zahradě nejspíš nějakou dobu drží, i kdybych rostliny vyhodila...?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 157.239 (?), 10.10.2018 14:43, zobrazeno: 14844x

Je toto možnécool? Zkusíme, uvidíme- stále jsou svěží... Jisté je, že např. v Kroměříži kvetou bílé šeříky, ledaskde třešně, trnečky, jablůňkylaugh! A co u Vás? SPCH

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 10.10.2018 15:18

Rajčata jsou po smrti víc než měsícwink nekvete nic, protože už je opět suchosad Teda kecám, kvetou podzimní astry. Všechno ostatní uschnulo už dávno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 10.10.2018 15:43

Taky mi kvetou některé mladé jabloně, třešně, švestky - u Brna, ve 400m.n.m....

Rajčata ten jediný ranní mrazík ukončil. Ale i kdyby ne, tak poslední měsíc už moc nedozrávala - mám je otrhaná uvnitř a tam dozrávají o poznání líp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.21 (?), 10.10.2018 16:06

na chalupě 650 mnm je ve dvoře zbytek a pár kvítků tam je taky. A venku kvetou afrikány. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.103 (?), 19.10.2018 21:10

za 9 dnů rajčata pěkně dozrála


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 20.10.2018 19:21

Z původně 18ti kusů rostlin tří odrůd mi zbývá 11.  6 muselo ustoupit dlouho plánované rekonstrukci zahr. domku, 1 se jevil býti dále neperspektivní-nepřirůstal, málo nakvétal a chytal fialové zbarvenícool. Z těch 11ti jsem dnes sklidil 20kg většinou zelených, ale už velikostně hotových plodů. Doma nad jablíčky ty předchozí výborně docházejí-voní a chutnají suprově! Dole-pod rostl.rajčat vznikl souvislý koberec ptačince-asi jej konečně ochutnám-má prosím někdo z Vás, vážení čtenáři s touto bylinou konzumní zkušenost-receptcheeky? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 20.10.2018 19:26

Já ne, ale naše slepice se po něm můžou utlouctlaugh...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 13.11.2018 20:53

k ptačinci - komerčně se nepěstuje, protože po sklizni snese leda přepravu z zahrádky pod oknem do kuchyně. Jinak se kdysi i předpěstovával jako první jarní salátek, protože přestože obsahuje 98% vody, tak zbývající 2% jsou pro jarní "detox" naprostá suprová záležitost.

k rajčatům - lykopen se netvoří pod 13°C a jeho tvorba je optimální až při teplotách nad 16°C. Tedy proto pokud skladujete otrhaná rajčata, tak při teplotě nad 13°C a závěrečné dozrání by mělo být v kuchyni na okně, kde je světlo a od teploty 16°C co nejblíže k 21°C. Zčervenání při teplotě mezi 7°C a 13°C má na svědomí tvorba karotenoidů ale jejich zdroj máme zajištěný mrkví. Takže pokud nejnižší noční teploty klesají pod 7°C a průměrná denní teplota klesá pod 12°C (maximální odpolední pod 15°C), je lepší plody s ukončeným růstem do velikosti otrhat a dozrávat skladováním doma. Přitom nic neriskujete, pokud rostliny necháte i nadále venku až do úplné smrti. Jisté je, že plody byť krátkodobě vystavené teplotě pod 3°C jsou nevhodné k dozrávání doma a je potřeba rozhodnout mezi vyhozením a zpraconáním začínajícím rozvařením (t. nezralé plody jsou pouze pro teplou kuchyni).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.10.2018 16:47

To je reálné v pobřežních oblastech Sicílie z druhé výsadby v září. Já jsem sázel druhá (zdravá) rajčata v srpnu ve vnitrozemí Bulharska. Začátkem listopadu zmrznou a Vánoc se dožijí jen Vilmy v interiéru. Nicméně venkovní rajčata a feferonky zatím rostou skvěle.

Nová rajčata dnes
Nová rajčata dnes
Rajčatový květ, který už nedozraje
Rajčatový květ, který už nedozraje
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 10.10.2018 17:04

Nám je nesejmul první mrazík, ale jediný poletní deštík(plíseň) A tím jsem začala právě uvažovat nad tím, jestli by i u nás byla reálná druhá výsadba? Jen nějak nevím kdy, jak to načasovat? Pokud by jedny sejmula plíseň, že by byly doma v květináčích přichystány sazenice tak, jako je mám v květnu a čekám, kdy bude po zmrzlých. Myslí někdo, že by tohle šlo? Problém bude asi i to, že ta plíseň se v zahradě nejspíš nějakou dobu drží, i kdybych rostliny vyhodila...?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika