Rajčata ven?



host - 90.250 (?)
3.6.2013 13:49

Nevím, kdo na tom bude líp, zkušenosti zatím mám pramalé. Moje jsou furt v kelímkách, ale trvale venku na terase. Jen co přestane cedit a oschne zem, tak je vysadím. Snad ještě stihnou zaplodit.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 3.6.2013 13:04
Znám to, já musím mít ve sklepě trvale ve skruži kalovku s hladinovým spínačem abych neměl ve sklepích vodu. Čerpadlo v případě nutnosti snižuje hladinu vody která v době dlouhodobých dešťů nebo sněhu nastupuje pod barákem. Deset let trvalo než konečně vloni bylo vody méně a já mohl čerpadlo odstavit. Jen tahle sranda spotřebovala za rok zhruba 2000,- za el.. V životě nikdy už bych nestavěl podsklepený barák, ani barák na patro. Naštěstí povodně, v rozsahu který každoročně vidíme okolo sebe, u nás nehrozí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 184.192 (?), 3.6.2013 13:30

Sklepy jsou k nezaplacení, akorát jsem jednu místnost prohloubil o metr do hloubky oproti ostatním, udělal drenáže a tím se snížila hladina spodní vody. Jde to poznat, žádných 5.cm vody ve sklepě, zbytek teče samospádem do studny a odtud na zalévání. Pokud budu stavět chatku, tak jedině se sklípkem a obytnou střecho, místa málo tak proč nevyužít co je nad a pod :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 3.6.2013 15:15
Asi jsme si nerozuměli, já mívám spodní vodu výše než jsou podlahy ve sklepích a oddrenážování tudíž není možné, veřejná kanalizace je metr nad podlahami sklepů, takže nezbývá než čerpáním snižovat hladinu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 3.6.2013 13:52

Máte pravdu. Je to hrozná bezmoc, dívat se, jak voda stoupá. Sama jsem to přímo nezažila, ale švagrová ano. Včera měli vodu od domu pouhých 40 cm. Co dneska se teprv dovím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 3.6.2013 13:49

Nevím, kdo na tom bude líp, zkušenosti zatím mám pramalé. Moje jsou furt v kelímkách, ale trvale venku na terase. Jen co přestane cedit a oschne zem, tak je vysadím. Snad ještě stihnou zaplodit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 133.163 (?), 3.6.2013 15:17
Máte nádhernou přísadu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 3.6.2013 21:17

Děkuju za pochvalu, těší mě, přísadu jsem si letos vypěstovala první rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 3.6.2013 16:24

Rajčata máte pěkná, nakvétají. Neztrácejte naději - už jsem to v diskusi psala, před třemi lety vládlo na střední Moravě velmi podobné počasí, rajčata jsem horkotěžko zasadila do bahna (u nás je cihlářská hlína) šestého června. Pak se udělalo teplo a rajčatům se nebývale dařilo, měly dostatečnou zásobu vody, rostly jako zběsilé, jen měly trochu zpoždění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.250 (?), 3.6.2013 21:19

Děkuju, tak snad už se počasí vylepší a taky je vysadím (taky do bahna).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 160.155 (?), 3.6.2013 12:40

Zdravím Mirek. Na Slovensku je to počasie podobné. Dokonca sa jún začal mrazom. Na Záhorí bolo 1.6. ráno pri zemi namerané -2,3 stupňa Celzia. Ako bolo na južnej Morave? Prežili to všetky rastlinky? Ja som musel dokonca prikrývať fazulu fóliou, lebo tá je akási ohromne citlivá na chlad (minulý rok mi omrzla, tiež po zmrznutých), dokonca viac ako rajčiny a kukurica.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika