Rajčata v květináči - Jaký květináč?



mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?)
19.5.2014 1:02

Take se primlouvam k tomu, ze truhlik je moc melky, resp. maly. Tento rok chci pestovat rajcata v zavesenych zednickych vedrech 12l - nevim zda i to neni malo!

Zespodu bude dira, kterou rajce bude rust "dolu". Experimentalne vyzkousim do jednoho kyble dat dva kericky, jeden nahoru, druhy dolu. Uvidime, kteremu se poroste lepe.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 32.21 (?), 18.5.2014 20:37, zobrazeno: 30606x

Dobrý den,

ráda bych si letos vypěstovala úrodu rajčátek v květináči. Nemáte někdo zkušenosti, jestli je lepší pořídit květináč klasický nebo samozavlažovací? Nebo je to úplně jedno? Také jsem slyšela, že rostlinky je dobré umístit do fóliovníku, že pak budou kvalitnější a celkově vitálnější. Je to pravda?

Děkuji moc za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bacula - (37) - 146.230 (?), 18.5.2014 21:54

Dobrý večer, záleží na tom, jaké máte možnosti rajče zalévat. Pokud květináč umístíte na balkoně, kde jej budete moci zalévat dle potřeby, je jedno, zda bude mít samozavlažovací květináč. Také velmi záleží na tom, jaký druh rajčete budete pěstovat. Například na zahradě mimo bydliště bych rajče vysadila jedině do velkého kbelíku-mám o tak a jsou v pohodě. Samozavlažovací květináče, alespoň ty, se kterými jsem se setkala, mají tu nevýhodu, že jsou docela mělké. Pokud budete chtít poradit podrobněji, určitě je potřeba více přiblížit Vaši představu a podmínky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.134 (?), 19.5.2014 10:57

Dobrý den,

děkuji za podnětnou radu. Rajčata budou na zahradě, ale během léta se budeme stěhovat - proto květináč :) S každodenním zaléváním nebude problém, takže asi využiji květináče klasické. Ještě by mne zajímalo, co si myslíte o tom foliovníku. Na internetu jsou rozdílné názory a nevím, co si vybrat.

Děkuji, Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 19.5.2014 1:02

Take se primlouvam k tomu, ze truhlik je moc melky, resp. maly. Tento rok chci pestovat rajcata v zavesenych zednickych vedrech 12l - nevim zda i to neni malo!

Zespodu bude dira, kterou rajce bude rust "dolu". Experimentalne vyzkousim do jednoho kyble dat dva kericky, jeden nahoru, druhy dolu. Uvidime, kteremu se poroste lepe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 19.5.2014 6:25

Stavební vědro 12l je tak asi minimum, v čem je možné úspěšně pěstovat. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 19.5.2014 7:11

10-12 litrů je plně dostačující, ale v horkém létě to musíte mít pod každodenní kontrolou. Pokud je hic, tak zálivka 2x denně je nutností.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 157.25 (?), 19.5.2014 9:29

Pane Mirku, co dáváte na dno, kamínky, písek?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 19.5.2014 12:48

Dávám jen čistě zeminu z ryze praktického důvodu. Zeminu z květináčů následující rok přimíchávám k nové a pokud jsem tam míval kamínky tak zavazely. Samotná zemina je bez problémů, rajčata prosperují, tyčkové táhnu do dvou metrů. Přikládám snímky z dnešního rána, obaly mají 8-10 litrů

Rajčata v květináči
Rajčata v květináči
Rajčata v květináči
Rajčata v květináči
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 6.118 (?), 19.5.2014 14:16

Také používám květináče o objemu asi 12L. Dnes chci rajčata stěhovat z nevytápěného skleníku ven. V létě to chce 2x za den zálivku.

Rajčata před stěhováním ven
Rajčata před stěhováním ven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.243 (?), 19.5.2014 15:52

To snad ani není možné, že máte tak krásné velké rajčata!!! Já jsem sázela letos poprvé do malých skleníčků někdy an začátku března a mám je tak 5cm velké... tak nevím, kde se stala chyba. Včera jsem si koupila v zahradnictví nové a dnes budu sázet na balkon. Mám teda tři samozavlažovací každý o objemu 31 l, tak to snad bude dostačující. Jsem ale zvědavá, jestli ty chudinky neutrápím: o(nějak na to asi nemám vlohy a to se o ně tak starám:.. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika