Rajčata v květináči - Jaký květináč?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
19.5.2014 17:31

Když je hic, ráno proliju tak, že jsou podmisky plné vody, a pak někdy kolem čtvrté už je čas na další zálivku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 19.5.2014 18:00

Tak to já bych nemohl zalívat 2 x denně- na zahradu jdu jednou za dva nebo za tři dny. Mám odzkoušeno, že pětilitrový kbelík s mezidnem ve výšce cca 5 cm stačí zalévat i při nejvyšších hicech jednou za dva dny- naliji tam cca 1-2 litry vody dokud voda nezačne vytékat z přepadového otvoru. Testoval jsem to na jižní lodžii, kde teploty přesahují 40 °C. Kbelík jsem měl zastíněn, takže nebyl na přímém slunci. Letos mám na zahradě desetilitrové kbelíky s mezidnem pro cherry rajčata a desetilitrové kbelíky bez mezidna pro rajčata, která preferují sušší půdu (Super Sioux, Ramallet...). Kbelíky budu stínit, zatím nevím jak.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.12 (?), 20.5.2014 21:08

zalezi aku mate predstavu o urode, co chcete dosiahnut. uz som na balkone skusal pestovat balkonove rajciny aj v 3 litrovych kvetinacoch. zalieval som ich samozrejme denne a cela uroda z asi 5 rastlin bola za malu misku cherry rajcin..

momentalne pestujem hlavne vo volnej zemi na ciernej netkanej. na skusku mam par rastlin v 30l kontajneroch a zda sa ze im to vyhovuje..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Monasek - (16) - 39.84 (?), 26.5.2014 20:48

Já mám rajčata v obyčejných kýblech od barvy a líbí se jim tam. Pouze jsem jim udělala díry do dna, aby odtékala přebytečná voda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 26.5.2014 21:10

Květináče 8 a 10 litrů plně dostačují.


První letošní zrající - Mini San Marzano.
První letošní zrající - Mini San Marzano.
Tomatoberry Garden
Tomatoberry Garden
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika