Rajčata se příliš vytahují



host - 216.226 (?)
2.4.2013 16:42

S tím asi neuděláte nic, na okně je prostě vždycky míň světla, a letos je to obzvlášť znát, slunce svítí jen málokdy.  Jakmile se udělá - snad - hezky, můžete je dávat pomalu ven otužovat. Pak na záhon je zasadíte tak, že je položíte a zahrnete většinu stonku pod zem. Zakoření a bude rostlinu vyživovat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 109.108 (?), 2.4.2013 14:17, zobrazeno: 15858x
Prosím, mám sadbu rajčat asi 10cm, ale je vidět, že se začínají táhnout a málo sílí.Mám je na parapetu v úrovni skla, teplota okolo 18oC.Co dělat, aby stvoly zesílily a neklonily se?Děkuji za každou radu.Markéta.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 167.132 (?), 2.4.2013 14:37

níže máte debatu vytáhlé sazenice a milion dalších podobných

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.7 (?), 2.4.2013 14:42

Vybrat z parapetu pivnice a dat niekam kde je viac svetla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 216.226 (?), 2.4.2013 16:42

S tím asi neuděláte nic, na okně je prostě vždycky míň světla, a letos je to obzvlášť znát, slunce svítí jen málokdy.  Jakmile se udělá - snad - hezky, můžete je dávat pomalu ven otužovat. Pak na záhon je zasadíte tak, že je položíte a zahrnete většinu stonku pod zem. Zakoření a bude rostlinu vyživovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 2.4.2013 17:44

Růst rajčat také závisí na množství živin v substrátu a na množství vody (ne jen na teplotě a světle jak je na tomto webu stále zdůrazňováno). Čím více vody a živin tí více roste a protože není přiměřené světlo tak se vytahují (při 18 °C rajčata v létě normálně rostou).Já bych radil přesadit do nehnojeného substrátu ev. omezit zálivku- zalévat až substrát vyschne.

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 2.4.2013 20:07

Skočil jsem udělat pár obrázků. Na prvním jsou sazenice u okna, na druhém na skříni pod stropem (3 1/2 dne-takhle vypadají stropy v paneláku z r.1979), na třetím na nice (2 dny) a na čtvrtém klony Philovy pod oknem (5 1/2 dne prakticky bez světla). Prostě přeplněno. Zítra bude střídání stráží, jen ty Philovy nevím kam je dát.

                    Mr Big

U okna
U okna
Na skříni
Na skříni
Na nice
Na nice
Pod oknem
Pod oknem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.4.2013 20:28

No a zkusili jste už někdy u dobře zakořeněných rajčat úmyslně poškodit malou část kořínků? Podle mě by to mělo vést na určitou dobu k zastavení růstu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 2.4.2013 23:02

Já jsem to nezkoušel. Pochopitelně při každém přesazování k nějakému poškození kořenů dojde, i když přesazuji s celým kořenovým balem.Nemám žádné problémy s vytahováním, Jen letos jich mám nějak moc. Počítám že tak za měsíc budou sazenice připraveny k výsadbě. Sazenice mně rostou pomalu, loni jsem vysazoval 90 dní po výsevu. 

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 2.4.2013 23:45

S velkým množstvím rostlin mám letos problém i já, prostě mi vzklíčila téměř všechna semena. Uvážím-li ale, že do doby výsadby je ještě daleko a problém s vytahováním rostlin letos je kvůli nedostatku slunečních dnů pro mnohé pěstitele aktuální, nemusel by způsob zastavení růstu rostlinek úmyslným poškozením kořínků být k zahození.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 3.4.2013 7:15

Souhlasím

        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika