Rajčata pro sezónu 2015



Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?)
14.2.2015 15:59

pokud máte na mysli odrůdu Purple russian plum tak tu jsem měla a budu ji set letos zase má podlouhlý tvar tmavě červené až vínové barvy., chuťově je dobrá což u tmavých rajčat nebývá často nemoučnatí je šťavnaté perfektní i na ozdobu zraje středně raně a plíseň nechztá mezi prvními ani není extrémě odolná. S ostatními odrůdami zkušenost nemám

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
host - 241.98 (?), 12.2.2015 19:05

Dobrý večer, jak tak čtu tak hodně lidí zkouší sadit papriky (Ramiro, Kapie,...) z plodů z Lidlu, Tesca atd. Co rajčata máte nějaké zkušenosti? Já vyzkoušel několik druhů a zůstal u odrůdy Angelle občas se v obchodech objevuje. Letos pojedu třetí sezónu a velká spokojenost. Velmi sladká (high brix), nenáročná, nepraská. Oficiálně se neprodává, řekl bych že ji jedou pouze velkoproducenti do obchodů. Tady a tady je specifikace v angličtině. Pokud máte místo, určitě vyzkoušejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 14.2.2015 12:48

Nemám asi štěstí,  ale nikdy jsem nenašla jmeno odrůdy, až teď vyjímečně v Li..měli soudková i s názvem odrůdy (Roma).  V kterém hyper jste koupil Angelle? Jinak nějaká podobná no nejm mám též z Kauf, ta jsou, vypěstovaná na slunci daleko lepší, než byl v zimě original. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 212.10 (?), 15.2.2015 19:34

Re Angelle. Letos jsem je viděl v Lidlu. V plastovem válečku a vypouklým víčkem. Nic levného to nebylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Taatiaanaa - (13) - 145.55 (?), 14.2.2015 15:27

Nakonec mám ještě další odrůdy, které se mi nepodařilo ve vláknech objevit. Máte s nimi prosím zkušenost?

Top chocolate

Black Prince

Mr. Stripey 

Black from Tula

Purple russian  ... jsem na ně velice zvědavá a to by mělo být pro letošní rok vše. Část bych chtěla mít na záhonu a část v kyblících u chatky, což by mělo rostlinky ochránit, alespon částečně, při dlouhotrvajících deštích. Lonská zlatava, kterou jsem měla také v kyblíku pod střechou vlastně odešla až s prvními mrazíky. Listy jsem jí ovšem preventivně v záři oholila..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 14.2.2015 15:59

pokud máte na mysli odrůdu Purple russian plum tak tu jsem měla a budu ji set letos zase má podlouhlý tvar tmavě červené až vínové barvy., chuťově je dobrá což u tmavých rajčat nebývá často nemoučnatí je šťavnaté perfektní i na ozdobu zraje středně raně a plíseň nechztá mezi prvními ani není extrémě odolná. S ostatními odrůdami zkušenost nemám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.36 (?), 15.2.2015 7:52

Nám purple russian plum hodně praskaly. Sestře chutnaly, mě a mamince moc ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Taatiaanaa - (13) - 145.55 (?), 15.2.2015 13:16

Ano to jsou ony, děkuji. 

russian purple
russian purple
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
treeface - (9) - 71.20 (?), 23.2.2015 19:05

Super, to jsem potřeboval slyšet :), taky se na ně letos chystám poprvé. Stejně jako na GARDENER'S DELIGHT, v Británii tolik populární odrůdu, a taky ROSELLA - máte s nimi někdo zkušenosti? Už několik let pěstuji LEMON DROP, světle žlutou cherry odrůdu, jedno z nejlepších třešňových co znám, se skvěle vyváženým poměrem sladkých a nakyslých chutí. Doporučuji.

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.211 (?), 20.2.2015 13:50

V Kauflande predávajú Amoroso RZ F1 ktoré sú chutné.Pestoval ich už niekto?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 20.2.2015 14:36

Já nejsem příznivec toho, že bych pěstoval rajčata ze semen vybraných z plodů koupených v Supermarketu. Ale může to být jistě zajímavé. Pokud jde o chuť, tak teď v zimě mně také některá rajčata doc ela chutnají, ale myslím si, že v létě bych o ně ani okem nezavadil. V lednu jsem si koupil Kumato a nebyl jsem z něho zvlášť nadšen- prostě zklamání. Myslím si, že to Kumato, které jsem vypěstoval v létě na zahradě bylo o třídu chutnější.

                    Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika