Rajčata na sušení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 60.99 (?) 
28.2.2023 12:56

Než se ta sušená rajčata dávají do toho oleje, tak se krátce povaří v ředěném octu. Změknou a jsou schopny nasávat ten olej s bylinkami.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 28.2.2023 18:59

Díky za tip. Ahá, to je to italské tajemství! Já vím, že oni to zcela určitě dělají jinak než já. Protože moje sušeňáky jsou úplně jiné než jejich. Ale jakmile ty svoje dám do čehokoliv s vodou, krásně změknou a dají tomu opravdu silnou rajčatovou chuť. A loni už jsem si troufnul je nesušit úplně, takže se daly jíst jen tak. Pochoutka. A nezplesnivěly, čehož jsem se dřív bál. Učím se za pochodu, ale do oleje už je dávat nebudu.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.169 (?), 1.3.2023 0:30

A proč při sušení některá zcernaji?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 1.3.2023 10:46

To by neměla. Tipnul bych si na příliš vysokou teplotu či příliš dlouhý čas. Jednou jsem je sušil v troubě a asi jsem nenastavil teplotu správně. Některé části se připálily, ale nebylo to tak, že zčernal celý ten kousek. V sušičce mi zůstávají všechna krásně červená. Může to také být odrůdou.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PetrK - (31) - 80.10 (?), 20.2.2024 12:51

Dobrý den, a to rajčata nasušíte n slunci aniž by zplesnivěly? Jak dlouho to asi tak trvá? Musí se v něčem máčet proti plesnivění? Sušení bych také rád zkusil, jestli to jde i v našich podmínkách.  děkuji Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 20.2.2024 18:59

Na sušení na slunci jsem si nikdy netroufl. Riziko nákazy plísní se mi zdá příliš vysoké v tom mém podhorském prostředí. A ta práce při mém skladování by pak mohla přijít vniveč. Sušička je spolehlivější, i když to něco stojí. I tak se mi stalo, že se uvnitř sklenic objevila plíseň, protože jsem je asi nedosušil. Takže jsem loni skleničky ještě po uzavření dal na 40 minut do teplovzdušné trouby při teplotě 85°C. Zatím drží všechny ačkoliv jsem je sušil mnohem víc doměkka než dřív. Dřív jsem přesušoval, takže před použitím jsem je musel namočit do vody. Při vaření to ale nebylo nutné.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika