Rajčata - listy do ruličky



host - 92.130 (?)
11.6.2014 15:48

Tak mám letos už druhým rokem taky zkroucené listy u rajčat.Myslím si, že by to mohlo být z nadbytku dusíku.Mám to jen na rajčatech sazených na jonském hnoji.Na vedlejším záhonu ani ve skleníku, kde jsem hnůj nepoužila jsou rajčata nornální.Co s tím?Máte taky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
jiricekc - (30) - 67.214 (?), 28.6.2012 21:35

Děkuji všem za reakce. 

K některým dotazům uvedu, že kompostu bylo celkem málo a to na podzim při přípravě nové zahrady. Při sázení jsem použil substrát pro sázení zeleniny a pár kuliček hnojiva. 

Herbicid - no, to mě nenapadlo, ale dával jsem si hodně pozor. Bylo i téměř bezvětří.

Mšice mám, ale na rajčatech je nevidím. Použil jsem Mospilan cca před 3 týdny. Taky Acrobat, protože loni mi je v květináčích zkosila bramborová plíseň. 

Tak ještě to padlí nebo něco jiného. Mám to něčím postříkat? Čím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 28.6.2012 22:33

Prováděl jste postřik herbicidem v okolí rajčat? Jakým přípravkem? Proti dvouděložným rostlinám? Či totálním herbicidem?  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jiricekc - (30) - 81.109 (?), 29.6.2012 20:40

V okolí asi tak 2 metry, roztokem Lontrel+Starane. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.172 (?), 29.6.2012 14:21

Dobrý den, máme letos prvně stejný problém.Doposud jsme rajčata pěstovali venku, letos poprve je máme ve skleníku, domnívali jsme se, že to bude lepší - není, naopak, sice rajčata nemají plíseň, ani mšice, ale u některých rostlin se kroutily nově narůstající listy a jak píšete i vy, nemají zdravou barvu.Tyto rostliny jsme vyhodili a zasadili nové, ale po několika dnech se objevil problém znovu a rozšířil se i na ostatní rostliny. Nikde nám nedokážou poradit. V zahradním centru námdali tip, abychom se obrátili na státní rostlinolékařskou správu - tam ale není možno se dovolat, a kdo ví jestli by se zabývali soukromou otázkou?! Rajčata kvetou i plodí, plody se zdají být zdravé, ale budou-li vhodné ke konzumaci, je otázka? Už jsme měli obavy, zda nemáme nějakou závadu v půdě, v kompostu, ale vidím, že stejný problém má více zahrádkářů. Tak nezbývá, než pátrat dál, třeba je to opravdu jen špatný rok...?.Přeji hodně úspěchů, s pozdravem Jitka, J. Hradec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.54 (?), 10.6.2014 20:08

Přesně takhle vypadala loni moje rajčata, kdyř jsem je, já chytrolín, přehnojila čerstvým nezvašeným slepičincem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.130 (?), 11.6.2014 15:48

Tak mám letos už druhým rokem taky zkroucené listy u rajčat.Myslím si, že by to mohlo být z nadbytku dusíku.Mám to jen na rajčatech sazených na jonském hnoji.Na vedlejším záhonu ani ve skleníku, kde jsem hnůj nepoužila jsou rajčata nornální.Co s tím?Máte taky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.116 (?), 12.6.2014 0:15

Mě se listy zavíraly do sebe, vrcholový stonek s listama se zhroutily na listy pod sebou. Den před tím, výstavní rostliny, teď šmytec. Měl jsem v malé stříkačce pár dní starý roztok se Sulikolem K. Tak jsem ty rajčátka postříkal a dal jsem i papričkám preventívně. Za dva dny mi syn hlásil, že rajčátka i papriky jsou v pořádku. Papriky jako by jim zasychali listy. Vše OK. Takže asi padlí na těch rajčátkach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.136 (?), 22.6.2014 23:46

Dobry den. V priloze posilam fotky - rajcatka, cca 2 tydny po presazeni. Nejdrive hnednou okraje, potom se krouti a usychaji - pouze spodni listy. Je to plisen? Ci co je to? Dekuji za radu. Jinak jeste otazka - mam eko siru - funguje na tyto druhy plisni? (rajcatove a okurkove plisne)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 242.167 (?), 23.6.2014 6:34

Plíseň to není, tipl bych to na přehnojení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 23.6.2014 11:57

Přikláním ke slunečnímu úpalu mladých rostlin.Dále by mně zajímalo jakou půdu jste pro rostlinky připravil/la, protože větší poddíl rašeliny půdu okyseluje.Na kyselých půdách nemohou rostliny dobře přijímat živiny, především draslík, fosfor, který je důležitý pro násadu květů, a kvetení.Svinovaní listů bývá způsobeno nevhodným režimem,agrotechnikou.

Myslím, že v tuto dobu na zelené části rostlin síru použít nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika