Rajčata - hnědnutí květů, odpadávání - prosba o radu



host - 181.178 (?)
23.7.2018 15:44

Děkuji, jste si jistý? Rostlina vedle totiž podobné příznaky nemá, Jen květy byly sežehlé a zhnědly (viz foto). Co prosím teď dělat?


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 181.178 (?), 23.7.2018 10:52, zobrazeno: 6778x

Zdravím, prosím o radu ohledně rajčete. Na rostlině mně hnědnou listy, usychají. Stejné je to bohužel i u květů (viz foto). Vše začalo nejdříve u spodních listů, nyní už ale i u horních. Spodní jsem klasicky průběžně trhal. Na začátku července jsem aplikoval přípravek Akrobat, bohužel trošku neuváženě jsem stříkal celou rostlinu a tehdy zasažené květy byly pak spálené podobně a odpadly. Neměl jsem totiž s přípravkem zkušenost. Rajče na fotografiích 1 a 2 jsem kupoval na trhu. Ostatní rajčata mám vypěstovaná ze semínek, na nich jsou listy v pořádku a rostliny nijak netrpí, ovšem i u nich některé květy hnědnou (foto 3). Pěstuji v samozavlažovacích truhlících (nedostatkem vody netrpí) a hnojím jednou týdně Kristalonem.

Děkuji za rady

Petr


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 181.178 (?), 23.7.2018 10:54

2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.178 (?), 23.7.2018 10:56

Omlouvám se, nepodařilo se mně vložit fotky do příspěvku


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 23.7.2018 11:23

Plíseň bramboru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.178 (?), 23.7.2018 15:44

Děkuji, jste si jistý? Rostlina vedle totiž podobné příznaky nemá, Jen květy byly sežehlé a zhnědly (viz foto). Co prosím teď dělat?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 23.7.2018 16:31

Jsem si jistý. To jsou květy, které rostlina neuživila nebo nabyli opýlené a jednoduše uvadli a uschli. Ten rozdíl v rostlinách je buď umístěním nebo odolností.

Koukněte na fotky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 181.178 (?), 23.7.2018 17:41

Děkuji, s pěstováním začínám a jsem rád za rady. Předpokládám, že postiženou rostlinu dát bokem od ostatních? má smysl ještě aplikovat nějaký postřik? Odolnost je asi daná i tím, že všechny ostatní rostliny jsem pěstoval ze semínka a tato jediná byla koupena na trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 23.7.2018 18:11

Nevím v jaké fázi máte rajčata, jestli už sklízíte nebo ne, jestli jsou ještě zelené a máte koupený ten acrobat tak bych ještě stříknu do konce daleko. Počasí je suché tak nevím, na uvážení každého soudruha. To koupené nemusí být špatné, někdy se to prostě sejde i když ty velkopěstitelé tomu nedají to co Vy. Můžete ji dát dál nebo někam na stranu jestli máte místo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 181.178 (?), 24.7.2018 14:08

Pár plodů jsem měl těsně před sklizní, ale raději počkám-stříknul jsem dnes Dithanem, má ochrannou lhůtu 3 dny. Ještě mám dotaz k substrátu v truhlíku. Je mně jasné, že rostliny musím zlikvidovat, ale můžu použít ten samý substrát (s přimícháním nového) i příští rok nebo každý rok měnit?

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 24.7.2018 14:30

Já nic neměním, nejsem si jistý jakou životnost mají ty spóry, ale nechal bych supstrát v zimě promrznout. Jinak se šíří vzduchem tzn. že když jsou podmínky tak zase dorazí. Zkuste si někde něco vyčíst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika