Rajčata do skleníku - je už čas?



vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 139.100 (?)
19.4.2016 5:24

Já dávám rajčata do skleníku okolo 20.3. a v asi 10. až 15. dubna je přesazuji na definitivní místo. Část jich zasadím do skleníku a část do kýblů pro další pěstování venku. Stejně to dělám s paprikami. Letos se teplota blížila k nule jen jednou a to 2.4. ale všechno přežilo bez poškození.   

Rajčata týden po přesazení z výsev. květináče
Rajčata týden po přesazení z výsev. květináče
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
host - 2.137 (?), 17.4.2016 12:45
Neni kam spechat. Specham se salatem a redkvickami, ale rajcata a papriky jsou citliva na chlad. Pristi tyden ma klesat teplota k nule a to muze zabrzdit rust.Danik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 17.4.2016 14:03

Taky si myslím, že je to předčasné. Ředkvičky už sklízíme, salát bude příští týden, rajčatům bude doma ještě dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 55.82 (?), 18.4.2016 6:57

Mám rajčata ve skleníku už od začátku dubna, protože mi na okně rychle rostla, ale byla dost slabá a křehká. Při přesazování našikmo se mi i tři nalomila. Včera jsem nesla do skleníku i zbylá rajčata. Je v nich docela rozdíl. Sazenice zasazené ve skleníku (přes noc je nad nimi igelit a netkaná folie- na den odkrývám) jsou sice stejně velké, světlejší, ale mají pevnější stonek a přes teplý víkend udělaly obrovský skok. jakoby zezelenaly a ožily. Myslím, že jim pobyt ve skleníku prospívá více, než za teplým oknem v paneláku.Ta nově přinesená jsem již nechala pouze pod netkanou textilií. Hlídám počasí a mám připravené svíčky. Bydlíme na Vysočině a starý skleník místy úplně netěsní. Myslím, že snad velké mrazy nehrozí. Pár stupnů pod nulou ty zasazené moc neohrozilo, jen trochu zpomalilo. Papriky bych do skleníku zatím nedala. Rajčata jsem do skleníku dávala každý rok v půli dubna, ale papriky mi po pár pokusech v této době vždy odešly, nebo se už nevzpamatovaly a zůstaly ubohé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 18.4.2016 8:42

Skleník nemám a ani nikdy mít nebudu. Jen by mne zajímalo, jestli někdo pěstujete rajčata v pařeništi. 

                                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?), 19.4.2016 17:02

Pestoval som v parenisku po minule roky, kym som nemal sklenik. A bolo to vyborne, rastli paradne, nevytahovali a mali peknu stonku. Bohuzial parenisko bolo male, 1200x1000mm. Cize sa tam toho zmestilo malo. Daval som to tam uz v 3. mesiaci a nikdy mi to nezmrzlo. Problem je skor vysoka teplota ked je slnecny den. Vyzaduje to obsluhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 18.4.2016 8:59
Já dala do skleníku 4 kapie. Mám jich tolik, že mi nevadí, když zmrznou. Minulý víkend přežily -0,8 a včera tam bylo +10. Ale když jim budete přitápět, tak není co řešit. Jen se tento týden asi naběháte. H.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.4.2016 17:49

Mně už (v SZ Bulharsku) rajčata taky kvetou, ačkoliv tak teplo jako ve vašem skleníku nemají. V noci kolem 10, odpoledne kolem 30. Zajímavý je pro mě postup sousedů, kteří v březnu vyseli papriky do volné půdy a přikryli je PE fólií. Přitom v noci občas šlehly mrazíky. Teď je vyjednotili a fólii malinko uprostřed pozvedli (tunel).

Kvetoucí rajče
Kvetoucí rajče
Rajčata
Rajčata
Melouny
Melouny
Ovce žerou kyselé plody slivoní
Ovce žerou kyselé plody slivoní
Mandloně z lednového výsevu
Mandloně z lednového výsevu
Ještěrka na zahradě
Ještěrka na zahradě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 139.100 (?), 19.4.2016 5:24

Já dávám rajčata do skleníku okolo 20.3. a v asi 10. až 15. dubna je přesazuji na definitivní místo. Část jich zasadím do skleníku a část do kýblů pro další pěstování venku. Stejně to dělám s paprikami. Letos se teplota blížila k nule jen jednou a to 2.4. ale všechno přežilo bez poškození.   

Rajčata týden po přesazení z výsev. květináče
Rajčata týden po přesazení z výsev. květináče
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 252.4 (?), 19.4.2016 11:03

Tak jsem včera v 17:30 kontrolovala skleník. Teplota 15stupňů, papriky mají už malé plody a mezi ředkvičkami rostou vysemeněná rajčata z vyveženého kompostu. Mají první pravé listy a vypadají dobře. Jsem zvědavá co z nich bude :)  H.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika