Rajčata - divné zbarvení listů



Stepka - (7) - 220.2 (?)
26.5.2014 21:06
Zdravím, to ja vysadil rajče a vypadá to, ze rajče asi nebude :( Nepoznáte někdo co to je? Posílám foto
1
1


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 145.255 (?), 22.5.2014 11:12

Jak jsem psal, žadne broučky tam nevidím na nich

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 22.5.2014 11:48
Podívejte se jestli na nich neuvidíte černé tečky (trus). Jinak třásněnky jsou velmi pohyblivé černé čárečky (dospělci) nebo žlutavé čárky (larvy), dospělci nebývají vidět, prozradí je právě ten trus. Svilušky jsou malincí "pavoučci" menší než 1mm, světle rezavé až tmavě hnědé barvy (podle druhu). Pokud nevidíte dobře na blízko, použijte lupu, moc vidět nejsou. Popálení od sluníčka vypadá jinak a kromě toho píšete, že už to rostlinky měly před umístěním na sluníčko...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 145.255 (?), 22.5.2014 12:22

Tak jsem to prozkoumal důkladně. A nevidím tam vůbec nic. Ani trus ani žadne pohybující se věci nebo broučky... ani s lupou ani bez :) 

Nemám třeba ty škaredé listy odstřihnout? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 78.34 (?), 29.5.2014 7:45

Nestříkal jste ta rajčata něčím? Přesně takto se mi zbarvily listy rajčat, když jsem je postříkala nějakým prospěšným prostředkem, a měla jsem špatně vypláchnutou láhev od herbicidu, který jsem použila v předchozím týdnu.

Nakonec se vzpamatovaly, ale dlouho jim to trvalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Monasek - (16) - 39.84 (?), 26.5.2014 20:41

nechala bych listy tak a pokud začnou schnout, oškubala bych je. Já jsem teda začátečník, řešila jsem tady černé-fialové listy, žluté listy a stačilo pěkné počasí, sluníčko a rajčata mám krásné a po žlutých listech ani památky. I ty černé začínají zelenat :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Stepka - (7) - 220.2 (?), 26.5.2014 21:06
Zdravím, to ja vysadil rajče a vypadá to, ze rajče asi nebude :( Nepoznáte někdo co to je? Posílám foto
1
1


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 26.5.2014 21:54

Nic divného nevidím, jen bramborové listy, pravděpodobně nějaké Stupické, nevidím dobře na květy, tak nevím které. Může to být i jiná odrůra.

               Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.91 (?), 9.6.2014 21:54

S určitostí to rajče je. Moje je stejné a je to paprikové rajče. Zdravím Milínek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
rybik - (5) - 173.49 (?), 29.6.2014 14:45

Dobry den,

mam pred oknem take rajcata a listy neco komplet nici. Bohuzel, postrik hypermanganem nepomohl. Dalsi postrik kuprikolem vypadal nadejne, listy se chvili drzely, ale nakonec to dopadlo tak, ze listy hnednou a usychaji.

Nevedel by nekdo, co to je? Je to plisen bramborova nebo cern?

Dekuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rybik - (5) - 173.49 (?), 29.6.2014 14:46

... a takhle to konci

Jeste dodam, ze brambory v okoli myslim nejsou a rajcata nebyla ve skleniku ani vlhku, aby to zas bylo nachylnejsi na cern.

Stonky ani plody to nijak neovlivnilo, jen rajcata uz jsou bez listu. Ma to nejaky vliv na plod?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika