Rajčata 2023



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 61.116 (?)
17.10.2023 13:59

Ano, stříška je dobrá věc. Vždycky jsem ji propagoval.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  71,  72,  73,  74,  75  >   
                     
host - 68.63 (?), 17.10.2023 7:31

Je to celkem snadné k poznání. Jednak PP vystupuje stále pod číslem 9.142, druhak má několik tisíc příspěvků a třeťak se vyjadřuje trochu jinak. Už to není ten starý PP, co například stavěl kdysi do latě drzého Polehlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 61.116 (?), 17.10.2023 10:27

Díky za informaci, ale u vás tam v Severních Čechách bylo asi počasí trochu jiné než u mne na Jižní Moravě. Zajímalo by mne hlavně hodnocení někoho, kdo to má blíže ke mně. Pochopitelně to je jen sonda, jestli mohu doufat v to, že ta má idea aspoň  trochu funguje. Opravdový pokus chystám až na příští rok. Mimo jiné si chci koupit i měřák na vodivost v roztocích.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 17.10.2023 11:59

V zásadě, jak to funguje? Je pro rajčata lepší nižší či vyšší vodivost? Pro mne spíš z hlediska praskání než chuti, protože mám rád vyváženou kyselost se sladkostí a tak jsem se vždycky těm supersladkým spíš vyhýbal.

Ale tipnu si: méně vodivá, tedy třeba dešťová, voda je na praskání horší. Ovšem tam je kritickým momentem její množství a délka "zálivky". Což by znamenalo nad rajčaty postavit stříšku. PP to tak má a praskání ho netrápí.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 17.10.2023 12:05

A slibujou, že bude ještě hůř.sad Ano, ti, co sklidili, vyhráli.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 17.10.2023 13:07

Je to tak. V ČBu dnes ráno až -1,5° a přízemní vrstvě (tj. 5cm nad zemí) dokonce -4,1°. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 61.116 (?), 17.10.2023 13:59

Ano, stříška je dobrá věc. Vždycky jsem ji propagoval.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 17.10.2023 19:07

No, já nahoru pojedu zase až ve pátek, tak uvidím asi spoušť. Tady na balkónech zatím dobrý: hřeje řeka, město i zdi. Mám tam ještě i červená rajčata, ale docela dost nedozrálých paprik. To už nestihnou. Leda by se dost oteplilo. 

Milan

P.S. Mám už mrkvičku jako malíček a je schovaná pod netkankou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 17.10.2023 19:21

No, já bych potřeboval nějakou mobilní a nejen jednu. Do toho už se asi na stará kolena nepustím. Tam nahoře dost fouká, takže bych musel mít slušně bytelnou konstrukci. Takže mi nezbývá, než trochu promyslet skladbu odrůd, z cherry jsou Primabella a Apple Berry Red docela držáci. Je to sranda: nepřítel číslo 1 (tedy PB) je skoro zapomenut, ale problémy se objevují jinde. S tou suchou hnilobou budu muset taky něco udělat. Ty ztráty letos byly tak vysoké, že to tak nemůžu nechat. Ale tam mám celkem představu, co by mohlo pomoct.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 63.162 (?), 18.10.2023 17:45

Tak semena těch partenokarpických odrůd došla z USA dnes, to je za osm dní od odeslání.  Nějaká pošlu Milošovi, kdyby měl ještě někdo zájem tak mohu také poslat. Od každé odrůdy došlo víc jak dvacet semen, což jistě nevyužiji.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 21.10.2023 20:36

A zase je všechno jinak, než jsem očekával. Spoušť se nekoná, můj minimometr ukázal nejnižší teplotu za celý týden 0,6°C a moje řízky dnes vypadají takto. Zcela pochopím, že mne někdo bude podezírat z falšování datumu. Sám bych byl skeptický. Ale věřte, je pravé.

Milan HP

Moje očesané řízky dnes
Moje očesané řízky dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  71,  72,  73,  74,  75  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika