Rajčata 2023



zdenekfm - (25) - 25.64 (?)
22.2.2023 10:59

Milane, Gourmansun, Rubylicious, Paoline, Rondobella jsem pěstoval již loni. Skvělá volba je pak ten Rubylicious. Ze stejné stáje jsem měl jěstě další odrůdy. Nejvíce mi osobně chutnalo Fantasio F1. Proto chci na něj tady upozornit. V letošním roce se už totiž dá zakoupit i u nás, stejně jako ten Rubilicious (každé ale jinde). 

Já jdu letos do těchto osvědčených protiplísňových odrůd: Fantasio F1, Rubylicious F1, Consuelo F1, Buffalosun F1, Galahad F1, Mountain Magic F1, Gourmansun F1, Honey Moon F1, Coctail Crush F1.  Nově potom vyzkouším polský Antares F1 a známý Koralik.

Vidím, že Crokini jsme po loňské sezóně zavrhli oba dva. Je zajímavé, že Consuelo se proti předloňské sezóně u mě loni, co se plísně týká, drželo po Galahadu a Rubiliciousu nejvíce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 61.193 (?), 24.4.2023 13:20

Dva ty písty mám doma ve skříni už více jak rok. Nepodařilo se mně je do toho pařeniště na podzim namontovat. Teď na jaře už to nejde a pochybuji, že je ještě někdy namontuji. Musel by mně s tím někdo pomoct.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2777) - 208.138 (?), 24.4.2023 23:42

Dík za info.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.252 (?), 20.2.2023 12:19

Pane Milan, můžu poprosit o semena rajčat? Kam poslat peníze? Nebylo by lepší poslat peníze na účet? Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2777) - 208.138 (?), 20.2.2023 20:23

Můžete. Peníze vyřešíme později.

Co by vás lákalo: ty plísniodolné OP, které jsem nabízel? Tedy tyčkové Primabella, Mountaineer Delight a Mountaineer Pride? Mám tu i F2 Defiant a Galahad, to jsou keříčková. A další, ale ta nejsou odolná proti plísni bramborové. Seznam můžu zaslat.

Jak se s vámi můžu spojit?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Tygr - (9) - 116.252 (?), 21.2.2023 9:30

Nejsem kdovíjaká pěstitelka takže seznam není nutný. Hlavně aby byla dobrá a plísni odolná. Můžou být i keříčková.  Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 28.103 (?), 21.2.2023 13:45

Z těch co pan Milan jmenoval je nejlepší jednoznačně Primabella, to je cherry rajčátko a ta odolnost proti plísni tam orapvdu je =).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 27.89 (?), 21.2.2023 11:58
Ahoj Milane, taky bych měl zájem, ale výhradně o tyčové odolné odrůdy, kdybys byl tak laskav. Prosil bych oddělit, abych věděl co je co. Peníze pošlu na účet, můžeš mi do zpráv napsat číslo účtu. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2777) - 208.138 (?), 21.2.2023 20:20

Obávám se, že číslo účtu je ta nejméně důležitá věc. Poslal bych tedy Mountaineer Delight, nižší tyčkáč, biftek, a pak Primabellu, což je větší tyčková cherry. Všechno červené.

Ale potřebuji jakékoliv spojení. A především adresu, bez té se to neobejde. Květa to vyřešila tím, že tady nakrátko zveřejnila svůj tlf. a smazala ho hned, jak jsem jí zavolal.

Peníze za poštovné necháme až úplně nakonec. Chci to poslat doporučeně, protože už se mi párkrát stalo, že jako obyčejný dopis se ztratila. Takže stejně netuším, kolik to bude stát.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 158.138 (?), 21.2.2023 22:18
Myslel jsem, že zde jsou posílat soukromé zprávy, ale ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zdenekfm - (25) - 25.64 (?), 22.2.2023 10:59

Milane, Gourmansun, Rubylicious, Paoline, Rondobella jsem pěstoval již loni. Skvělá volba je pak ten Rubylicious. Ze stejné stáje jsem měl jěstě další odrůdy. Nejvíce mi osobně chutnalo Fantasio F1. Proto chci na něj tady upozornit. V letošním roce se už totiž dá zakoupit i u nás, stejně jako ten Rubilicious (každé ale jinde). 

Já jdu letos do těchto osvědčených protiplísňových odrůd: Fantasio F1, Rubylicious F1, Consuelo F1, Buffalosun F1, Galahad F1, Mountain Magic F1, Gourmansun F1, Honey Moon F1, Coctail Crush F1.  Nově potom vyzkouším polský Antares F1 a známý Koralik.

Vidím, že Crokini jsme po loňské sezóně zavrhli oba dva. Je zajímavé, že Consuelo se proti předloňské sezóně u mě loni, co se plísně týká, drželo po Galahadu a Rubiliciousu nejvíce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika