Rajčata 2021



host - 60.196 (?)
25.5.2021 18:03

Těm paprikám jste zaštípl vrcholy?

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 243.70 (?), 17.5.2021 15:17

Takúto jar si fakt nepamätám. Ani predpovede na najbližšie dni nie sú optimistické. Tri štvrtiny rajčín sú už vyše týždňa vonku,(prvých 10 otužilcov od 29. apríla s nočným nadokrytím do 8. mája)  lebo v skleníku nebolo pre ne miesta, posadené sú väčšinou vo vyvýšených ohrádkach z nopovej fólie, alebo v kýbloch bez dna, ale predpokladám, že zemina sa cez deň v nich aspoň trocha prehreje, v noci vychladne menej, tak dajú teraz silu do koreňového systému- a zaplavenie im nehrozí, ibaže ešte koncom týždňa má byť v noci 4 stupne a nadokryť ich by bol pre mňa riaden problém- ba až pre toľko koreňov pre ich výšku nemožné. V sobotu som niečo nafotila, na slniečku boli Ok, ale dnes zase od rána leje a teraz o 15. hod. je iba 13 stupňov, tak uvidím, ako sa stým vysporiadajú.

   Eva T.


Otužilci pri východnom múriku
Otužilci pri východnom múriku
V 2. rade chlpatá Abrikos.
V 2. rade chlpatá Abrikos.
Klon Santa Orange F1
Klon Santa Orange F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 243.70 (?), 17.5.2021 15:29

Pridávam ešte foto z nevykurovaného skleníka, už sa to podobá na džungľu a niečo aj začína dozrievať. Prvé Startky som už obrala. Tento rok chýba Stupické skoré, ale mám tam aj nejaké bifteky a paprikové, čo som doteraz nesadievala, väčšinou to bývali Start, Bejbino a viac druhov cherry.  Pekne majú nasadené plody 2 ruské hybridy - Evolucia F1 a determinantný Picador F1. Vzadu na polici sú ešte čakatelia na výsadbu - musia tam aspoň týždeň vydržať. Fotené sobotu 15.5. 

   Eva T.


Bufallo Steak F1
Bufallo Steak F1
Taiga
Taiga
Cornabel F1
Cornabel F1
Strelka
Strelka
Sakura F1
Sakura F1
Gardenberry F1
Gardenberry F1
Determinantný Picador F1
Determinantný Picador F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 17.5.2021 20:33

Evi, teď jsi mne přivedla na myšlenku, že bych mohl ty čtyři mušketýry (tedy ono jich je vlastně 5), co jsem na chalupu odvezl, ale nezasadil, šoupnout do květináčů a nechat je tam někde na trávníku. A porovnat s těmi v zemi. Šoupnu je jen do místní hlíny s trochou Cereritu, žádné přilepšování. A žádná sterilizace. Černých,12litrů a hodně děr ve dně. Rozhodně bude jejich půda fluktuovat během dne mnohem víc než ta v záhonu. Takže uvidím, jak na to reagují. A navíc ještě ušetřím místo. smileyTam nahoře je v noci mezi 4 - 6°C a teprve příští týden to má vylézt někam k 9°C. Takže teprve pak budu pokračovat ve výsadbě.

Díky moc.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Flip - (9) - 168.27 (?), 24.5.2021 7:58

Je to neskutečné.Dnes už podruhé během týdne jsem ráno v 6 hodin škrábal okna u auta. A vypadá to že tento týden se opět nepřehoupne teplota v noci nad magickou hranici 10 stupňů. Půda u nás se přes den vyhřeje na 14 stupňů a v noci opět spadne na 10 st. A to je málo zatraceně málo. Rajčatům ve skleníkách to moc nevadí ale okurky už budu potřetí přesazovat abych je podržel před výsadbou, protože dát je do volné půdy, tak by to bylo pro ně trápení s nedobrým koncem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 25.5.2021 13:15

Pěstuji letos ve skleníku poprvé, takže žádné předchozí zkušenosti. Rajčata jsem vysazoval 27.4. a okurky spolu s paprikama 29.4. - v tu dobu to zrovna vypadalo, že už bude lepší počasí :) a hlavně mi už doma přerůstaly.

Vše až na 3 sazenice okurek to přežilo, první 2 týdny bylo všecho pod netkanou textilií. Úplně nejhůř po jedné velmi chladné noci vypadaly papriky - schlíplé, listy jakoby popálené (nejnižší naměřená teplota ve skleníku byla 4 °C 8.5.).

Rajčatům takovéto podmínky očividně příliš neškodí, žádné známky poškození a nyní i přes velmi málo slunka a tudíž i nízké teploty uvnitř celkem rostou. To se ale nedá říci o těch venku, která i přes přikrytí netknatkou nebo PE folií jsou od vysazení 10.5. nejspís v termickém šoku :) i přesto, že byly už od března otužovány.

Vše se ale zmátořilo, papriky začínají ožívat a co mě velmi překvapuje, okurky nasazují plody, přestože průměrné noční i denní teploty ve skleníku jsou dokonce nižší, než první dva týdny po vysazení.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.196 (?), 25.5.2021 18:03

Těm paprikám jste zaštípl vrcholy?

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.213 (?), 25.5.2021 20:40
Ano, abych podpořil rychlejší růst nových listů. Provedl jsem to ale jenom u těch nejpostiženějších rostlin. Po 3 dnech už jsou vidět výsledky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 25.5.2021 21:14

Okurky i rajčata vypadají ve velmi slušné formě. U paprik mám trochu pochybnosti, zda to byl dobrý nápad jim uštípat vrcholy, když je počasí tak nevlídné - tedy i teploty ve skleníku. Asi jste je dost zpozdil. Kdy jste ty papriky vysel?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 26.5.2021 7:40

Papriky jsem vysel pozdě - 20.3. - ještě den předtím jsem netušil, že budu mít skleník a zařekl jsem se, že venku už papriky kvůli decimaci slimákama nikdy pěstovat nebudu :) Přístí rok to už bude klasicky v lednu.

Dekapitace paprik proběhla u necelé poloviny rostlin, mám tedy něco v záloze, kdyby to mělo znamenat výrazné zpoždění. Ve výsledku si ale myslím/doufám, že to přinese větší sklizeň díky silnějším rostlinám, přestože začátek plození bude u těch bezhlavých pozdější.

Rád bych zmínil biftekovou odrůdu rajčete Sakharnyi Bizon (oficiální DTM 65), která je jenon pár dnů za Stupicema, plodů má ale nasazeno více. Co do ranosti a prospívání v ne zrovna ideálních podmínkách vypadá velmi slibně. Foto v minulém příspěvku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.180 (?), 26.5.2021 11:12

Dnes jsem se rozhodl přenést rajčata v nádobách ze studeného skleníku na volný vzduch do záfoliovníku.Celkem jsem spokojený. Je to asi při tomto počasí nepočasí maximum, které lze dosáhnout při setí račat 17.ledna a sázení 12.dubna do skleníku a nádob ve skleníku. Největší plod je velký 3cm. Pro pěstitele, kteří tomu obětují mnohem více a již nyní sklízejí zralá rajčata je to samozřejmě k smíchu. Ale pro normálního amatéra, který nechce mít obytné prostory zasekané o vánocích sazenicemi rajčat, je to myslím ucházející výsledek. Pochopitelně je potřeba k tomu přičíst kilowathodiny umělého svícení a přitápění ve skleníku apod.  Alex

Rajčata v nádobách
Rajčata v nádobách
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  41,  42,  43,  44,  45  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika