Rajčata 2021



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 221.55 (?)
16.11.2021 8:04

Milane, som rada, že rýchliš, zimné večery sú dlhé. Moje dozrievajúce biftteky chutnajú dobre, najmä chlpatá Abrikos.ktorá v lete patrila k chuťovému priemeru. Asi to má v génoch šetriť si cukry na jeseň. Pestované už 3. rok všetko bez chémie V skleníku se ešte ako -tak držia aj ďalšie odrody- včera som fotila Startky a "Smurfinku"

    Eva T. 

Start S  F1
Start S F1
Dancing With Smurfs
Dancing With Smurfs
Posledná výslužka pre rodinu
Posledná výslužka pre rodinu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 14.11.2021 18:03

Míro, já už tomu cukání podleh. Ani mne moc nemuselo přemlouvat. Jenže když jsem si připravil semínka, zjistil jsem, že nemám doma substrát. Tak až zejtra.

Dávám Start, Stupice, Aisle Craig, Pink Passion a Arctic Rose. Po třech semínkách, zkusím to bez přisvětlování. Ty poslední dvě jsou trpajzlíci. Jenže loni mi AR vyrostla stejně velká jako Startka. Ale to jsem je rozmazloval. S tím je konec.

A udělal jsem důležité rozhodnutí: nahoru na chalupu jen odolné. Neodolné zůstanou dole. Což znamená, že pro ně nebudu budovat žádnou ochranu. Ale jak se znám, možná změním názor.wink

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 14.11.2021 18:09

ani teď nejsou kladosporiózou napadená, to jen listy jiných odrůd, které jsem na jaře vysadil v skleníku vedle Tornád. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 14.11.2021 19:18

No vida, kdo by to do těch Tornád řekl?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 36.244 (?), 14.11.2021 23:02

No, snad se z toho Milane do zítra nevyspíš, i to se stává. A jak tomu bude na jaře, to ještě můžeš přehodnotit mnohokrát. Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 221.55 (?), 15.11.2021 13:37

 Som rada, Milane, že vyvíjaš nejaké aktivity, chýbajú tu príspevky o rajčinách, už toľko ľudí neprispieva, škoda.  Chýba mi Vladimír. 

   Ja ešte v skleníku oberám o tomto čase stále nejaké rajčinky. Iva´s Red Berry,  Loretto F1, Start S F1 a Kibits. Chuť napriek tomu, že je chladno a krátke dni, ale bolo dosť slnka, tak cukry sa koncentrovali do plodov. 

28. 10. som neodolala a vysiala 1 semienko semideterm. RASPBERRY FLAME F1a po 3 semienka Maglia Rosa a Sophie´s Choice(  vyklíčili všetky, nechala som si z každej iba1 ks.) Rastlinky neprisvetľujem, na večer ich na chvíľu prnesiem pod led svetlo, čo mám pri počítači a vytešujem sa, aké sú pekné, kompaktné. mali to šťastie, že bolo veľa slnečných dní. 

 Obmedzím pestovanie na okne s prisvetľovaním, najbližší výsev plánujem pre výsadbu do skleníka postupne od začiatku januára.

 Na okne mi už znova dozrievajú plody z ročnej Blaue Zimmertomate.

    Eva T. 

Iva´s Red Berry
Iva´s Red Berry
Loreto F1
Loreto F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10104) - 70.240 (?), 15.11.2021 17:27

Nejsem ani Milan, ani Waltr, ani E.T. ani Vladimír a "nemám žádnou chatu ani fáro", jak kdysi nezpívalii Raspberry, ale Krausbery. Rajčata červenejí venku stále, a i když nezčervenejí tak jako na stromku a jsou mnohem bledší, tak chuť je přijatelná, čekal jsem horší. Hlavně se nekazí, jelikož byla během sezóny dostatečně ošetřena fungicidy. Soused neměl bez postřiků letos ani rajče. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 15.11.2021 21:19

Evi, mé aktivity jdou proti mému "lepšímu já" (tomu slibovacímu)wink anebo aspoň proti názorům a postojům mé "lepší polovičky".laugh Jenže má smůlu.

Už jsou v substrátu, který jsem dnes koupil. A zítra jsou v plánu papriky. Oproti předešlým rokům si nebudu moct dovolit moc přisvětlovat a nejspíš už vůbec ne sterilizovat půdu v zavařovacím hrnci. Ale i přesto doufám, že to nebude totální fiasko. Ale i kdyby bylo, je to stále lepší, než když se nic neděje. indecision

Chuť mých doma dozrávajících je u některých odrůd až překvapivě dobrá. Bifteky ale mezi ně nepatří. Hlavně MM je ještě dneska mezi 6 až 7. Jasně, nebude to trvat věčně. Ale je to, jak říkáš, tím slušným podzimem - nasbíralo se relativně dost cukru.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 15.11.2021 21:35

Petře, tomu nerozumím: "Rajčata červenejí venku stále, a i když nezčervenejí tak jako na stromku..." Nejsou na stromku, ale jsou venku?

A sousedovi to patří: nestříká, lenoch (ale to chápu), a nečte o neodolných odrůdách. A těch valem přibývá.laugh

A ten pichlák s chatou a fárem přejdu bez komentáře.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 221.55 (?), 16.11.2021 8:04

Milane, som rada, že rýchliš, zimné večery sú dlhé. Moje dozrievajúce biftteky chutnajú dobre, najmä chlpatá Abrikos.ktorá v lete patrila k chuťovému priemeru. Asi to má v génoch šetriť si cukry na jeseň. Pestované už 3. rok všetko bez chémie V skleníku se ešte ako -tak držia aj ďalšie odrody- včera som fotila Startky a "Smurfinku"

    Eva T. 

Start S  F1
Start S F1
Dancing With Smurfs
Dancing With Smurfs
Posledná výslužka pre rodinu
Posledná výslužka pre rodinu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2761) - 208.138 (?), 16.11.2021 20:51

Evi, nudit se nebudu, ani kdybych nic nepěstoval. Na zahradě jsem sotva začal, doma chci budovat další balkonovník pro papriky a chalupa na mne zoufale ječí: POMÓÓC. Jenže by mi chyběl ten pocit, že něco roste. No a je to za těch změněných podmínek i trochu výzva, zda to dokážu s nějakými přijatelnými výsledky. 

Dneska jsem dokončil odstraňování dospělých rajčat, řízky mi tam ještě zůstaly. Kupodivu stále nejsou zmrzlé. No a polehoučku začínám rýt. Můj denní výkon je tak maximálně 6 m2, víc mi záda nedovolí. Takže když to propočítám, snad to do Vánoc stihnu.

Ty Startky vypadají úplně normálně. Myslíš, že Ti dozrajou na rostlinách?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  61,  62,  63,  64,  65  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika