Rajčata 2018 - semena



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?)
14.3.2018 6:50

Mně se ten Mongolskiy Karlik taky líbí. Pořád je hodně nízký (cca 15 cm) a přitom má už nasazeno plno květů. Růstem by to bylo do pařeniště nejlepší rajče, jen musím počkat jak bude chutnat.

V neděli jsem vysel poslední rajčata, zbývá mně pouze ten Arielle F1. Jakmile semena dostanu, tak půjdou ihned do země.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 242.38 (?), 4.2.2018 15:22

Zdravím, pred cca20timi rokmi som pestoval odrodu z názvom tuším Nana-vysoké cca 20-40cm, stonka hrubá cca 2-3cm, plody stredne veľké, neviete či ešte existuje? alebo nejaká podobná?Tento rok som nakúpil z Ukrajinysmiley (Volgograd 323, Phytophora, Ožarovskyj zolotoj, Tsifomandra, De Barao krasnyj, Kibits, Red tomato Dzinha, Dar Zavolzhzy, Moskovskiye Zvezdy+Stupické polní rané, Hana,Black Russian a Cierny Krymwink ,tie čierné podľa môjho názoru chuť je závislá od počasia, minulý rok bol u nás dobrý pre paradajky, ale mi nechutili tak ako pred rokom, ktorý nebol dobrý pre paradajky)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 18.2.2018 10:12

Takhle vypadají mé sazenice z výsevu 24.11.2017 určené k výsadbě do pařeniště v půli března.

           Vladimír

Keříčková rajčata
Keříčková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 23.2.2018 20:27

Ahoj Vladimíre, ty moje tyčkové angličáky a Vitadory vypadají hodně podobně jako ty Tvoje keříčkové, jen jsou z výsevu 7.1. resp. 30.12. Ovšem Ty nepřisvětluješ. První klíčící Startky (výsev 16.12.) také první nasadily na květ. Stejně setý Vitador je sice stejně vysoký, ale ve vývoji květů je pozadu a podobně jsou na tom i Bonsety. Mají sice viditelné vijany, ale ty skoro stagnují. Vidím v tom souvislost s raností odrůd.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 28.2.2018 8:39

Keříčková rajčata zatím vypadají dobře, každým okamžikem by měly začít kvést. Zatím nasadil na květ jen Sarayev Shtambovyi. Snad to všechny stihnou do výsadby (do pařeniště) do konce března.

           Vladimír

Determinantní rajčata- předpěstování
Determinantní rajčata- předpěstování
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 183.105 (?), 28.2.2018 9:17

Krásne to máš Vladimír na tom okne vyšpekulované, aj mne by sa také niečo zišlo.Tuším máš v pozadí aj nejakú uhorku. Ako vyzerá tvoj Mingolskiy Karlik? Môj je riadne rozložitý. Eva T  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 1.3.2018 13:24

Evi, to v pozadí není okurka, ale dvě rostliny obrovských řeckých fazolí z kupovaného sáčku na jídlo. Naklíčil jsem dvě semena a vysadil je. Teď to roste, a protože to zatím ničemu nevadí, tak to nechávám být. Jakmile dám do kupy tu mou tříposchoďovou polici, tak je umístím znovu v tom rohu a přidám jim provázek, aby se mohly po něčem pnout. Porostou jen 1,2 m do výšky a pak je nechám růst dolů. Až budou zavazet sazenicím rajčat nebo paprik, tak je vyhodím do popelnice. Je ty n zkouška jak rychle rostou.

Mongolskiy Karlik vypadá asi stejně jako tvůj, Velmi krátké rozestupy mezi listy a proton třetinová výška než ostatní determinanty. Snad je Sarayev Shtambovyi se tomu trochu výškou blíží. Všechny keříčkové z výsevo 24.11.2017 už mám přesazené do kelímků 0,5 litrů, a prktože mně na té polici zabírají moc místa, tak jsem je vyčlenil samostatně na plech a ve dne je budu dávat na okno orientované na jihozápad, ať si trochu užijí slunce. Stejně potřebuji urychlit jejich kvetení, aby při výsadbě do pařeniště měly už nějaké opylené květy. Možná jim také v noci tři nebo čtyři hodiny přisvítím. Datum výsadby poslední dekáda března už se rychle blíží.

           Vladimír

Rostliny Mongolskyi Karlik
Rostliny Mongolskyi Karlik
Keříčková rajčata
Keříčková rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 68.88 (?), 1.3.2018 14:16

Vladimíre, mne sa celkom ten Mongolskiy Karlik páči, mám tiež 3 korene som zvedavá, ako bude rodiť,1 dám asi do sklenníka, 1 do nádoby a 1 potom presadím von, vyzerá pekne mohutne a zrejme sa bude rozrastať hodne smerom do šírky, už teraz vyháňa hodne fazúch. Na marec tiež nie sú bohvieké predpovede, vyzerá, že bude studenší, než vlani. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 14.3.2018 6:50

Mně se ten Mongolskiy Karlik taky líbí. Pořád je hodně nízký (cca 15 cm) a přitom má už nasazeno plno květů. Růstem by to bylo do pařeniště nejlepší rajče, jen musím počkat jak bude chutnat.

V neděli jsem vysel poslední rajčata, zbývá mně pouze ten Arielle F1. Jakmile semena dostanu, tak půjdou ihned do země.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.11 (?), 8.4.2018 22:20

Vladimíre, Evo, kde se sežene např. Mongolsky Karlik?

A vůbec, zdá se, že SEMO a další české firmy moc nepěstujete,
chápu, že jste expert a neuspokjí Vás zůstat u českých odrůd.

Vím, že teď je plno práíce, ale nechcete se na toto téma trochu rozepsat?

Já mám letos pár druhů ze Španělska, ale nevím, zda nejsou vhodné do jiných podmínek.

Dají se z USA přivézt semínka a pokud ano, máte nějaký typ?
Ráda se i podělím, jede mi sem koncem května kamarádka, tak by přivezla, pokud se to smí.

Jinak já mám rajče cherry malý keřík, někde to "uždíbla" babi v OBI,
několik let to seju a zatím je to nejlepší malé rajče do truhlíku, co jsem zkusila, brzy plodí, je to kompaktní keřík a vydrží dlouho zelené.
Kdyby měl někdo zájem, mám navíc již přepikýrovaná.
Slyšela jsem chválu na Primabell, nemáte zkušenost?

Jarmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3238) - 173.17 (?), 10.4.2018 7:21

Nejsem žádný expert, jsem amatér a pěstování rajčat mne baví. To, že nepěstuji žádné české odrůdy je jen zdání. Každý rok pěstuji Stupické polní rané a také Start F1. Během tří let (2013-2015) jsem pěstoval všechny nehybridní odrůdy českých tyčkových rajčat a podstatnou část keříčkových. Loni jsem měl celý záhon českých hybridních odrůd od SEMO a Moravoseed. O českých odrůdách moc nepíši, ale nejsem sám. Zde o nich nepíší ani ti, pro které jsou české odrůdy jediným typem rajčat, které pěstují ve velkém množství. Také bych si rád o nich něco zajímavého přečetl.
Pěstování rajčat v nádobách jsem vzhledem k podmínkám které mám (lodžie na jižní straně- velmi vysoké letní teploty) už vzdal. Velká pracnost a náklady, které pro mne nepřináší nějaký velký efekt. Pěstoval jsem tam různá cherry rajčata (Philovita, Tomatoberry, Goldkrone, Datlo, atd,)  a také Minibell.
Nnevím kde sehnala Mongolskyi karlik Eva, já jsem napsal do diskuze na Tomatoville, že bych měl o něj zájem a jeden Američan mně odpověděl, že má v Chorvatsku známou (Ukrajinka), která mně nakonec semena poslala. Pochopitelně jsem jí za to něco také poslal- semena Macizo Montserrat, která chtěl a další dvě nebo tři španělská račata.
Oficiálně je zákaz dovozu semen ze zemí, které nejsou členy EU. Pochopitelně se semena vozí a posílají poštou. Opravdu nevím jaká konkrétní semena rajčat byste chtěla a také nevím, co je kamarádka schopna sehnat. Možná by byly zajímavé nějaké hybridy, ale co se prodává v tamních kamených obchodech opravdu nevím.
Pokud jde o španělské odrůdy, tak já je pěstuji hodně a v mých podmínkách prosperují dobře. Letos z celkových 80 rostlin budu mít plnou polovinu španělských rajčat.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika