Rajčata 2018



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?)
23.4.2018 7:05

 Pre zhodnotenie mojich pokusov z decembrových výsevov. Začína červenať prvá Štartka, tá vonku v kvetináči- zaštipla som ju za 5. vijanom a nechala rásť ďalej 1 spodný výhon. Doteraz má nasadených 15 plodov- 2 sa začínajú zapaľovať.Ďalšia pokusná, vysadená v sklenníku v marci, pred tým veľkým ochladením síce prežila, ale temer mesiac trvalo, než sa spamätala z týždenných dlhých mrazivých dní a nocí teraz už rastie a plody sa zväčšujúPodobne aj Cristal F1- zrejme mali poškodený koreňový bal z chladu. Najrýchlejšie sa spamätala malá chladuodolná Sophies Choice. Záver- ak by hrozili druhý krát takéto dlhodobé mrazy určite by som rastliny vybrala naspäť do kvetináčov. Ostatné, vysadené v sklenníku po 1. Apríli pekne prospievajú, kvitnú a niektoré aj zasadajú, dozreli tam prvé 2 Stupické a zapaľuje sa prvý Pink Charmer F1. Pokusná Maglia Rosa v kvetináči vonku má veľkú násadu plodov- javí sa mi ako najperspektívnejšia pre takéto skoré pestovanie, aj 1 koreňu Stupického sa v kvetináči darí, už dozreli 4 plody a má peknú násadu ďalších, nevylamujem ho, na bočných výhonoch pekne kvitne ďalej. Aj Tomatoberry pekne dozrieva, zasadá a kvitne, Sleeping Lady v nádobe dozrel zatiaľ len 1 plod, ďalšie sú dosť veľké, takže to trochu trvá. Budem porovnávať s ďalšími Trpaslíkmi vysiatymi v januári a februári. Zatiaľ najzaujímavejší sa mi zá Mongolskyi Karlik- plody môžu mať už okolo 100g rast nízky, bujný, vitálny.1 mám v sklenníku a 1 v kvetináči. Nejaké rajčiny som vysadila pokusne aj von na záhon s možnosťou nadokrytia tunelom, príp. kartónom. Eva T

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  36,  37   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2753) - 6.138 (?), 8.4.2018 22:57

Evi, nemůžu než závidět, ale radostně, ne škodoradostne. Já trouba měl taky začít aspoň Stupickými. Ale chybička už se vloudila, takže hlavu vzhůru - tu svoji myslím. Právě: na svých stupičácích pozoruju ohromně rychlý pokrok, i když byly vysety o víc než měsíc později a nepřisvětlovány. DTM se rozhodně týká i ostatní doby vegetace: čím kratší, tím rychlejší vývoj. Ne nutně přímo úměrně, ale podstatně. Ty moje Startky vypadají takhle. A připojuju i fotku balkonovníku, pro dobrou míru.

Milan

Startka pravé západní okno
Startka pravé západní okno
Startka levé západní okno
Startka levé západní okno
Balkonovník
Balkonovník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 23.4.2018 7:05

 Pre zhodnotenie mojich pokusov z decembrových výsevov. Začína červenať prvá Štartka, tá vonku v kvetináči- zaštipla som ju za 5. vijanom a nechala rásť ďalej 1 spodný výhon. Doteraz má nasadených 15 plodov- 2 sa začínajú zapaľovať.Ďalšia pokusná, vysadená v sklenníku v marci, pred tým veľkým ochladením síce prežila, ale temer mesiac trvalo, než sa spamätala z týždenných dlhých mrazivých dní a nocí teraz už rastie a plody sa zväčšujúPodobne aj Cristal F1- zrejme mali poškodený koreňový bal z chladu. Najrýchlejšie sa spamätala malá chladuodolná Sophies Choice. Záver- ak by hrozili druhý krát takéto dlhodobé mrazy určite by som rastliny vybrala naspäť do kvetináčov. Ostatné, vysadené v sklenníku po 1. Apríli pekne prospievajú, kvitnú a niektoré aj zasadajú, dozreli tam prvé 2 Stupické a zapaľuje sa prvý Pink Charmer F1. Pokusná Maglia Rosa v kvetináči vonku má veľkú násadu plodov- javí sa mi ako najperspektívnejšia pre takéto skoré pestovanie, aj 1 koreňu Stupického sa v kvetináči darí, už dozreli 4 plody a má peknú násadu ďalších, nevylamujem ho, na bočných výhonoch pekne kvitne ďalej. Aj Tomatoberry pekne dozrieva, zasadá a kvitne, Sleeping Lady v nádobe dozrel zatiaľ len 1 plod, ďalšie sú dosť veľké, takže to trochu trvá. Budem porovnávať s ďalšími Trpaslíkmi vysiatymi v januári a februári. Zatiaľ najzaujímavejší sa mi zá Mongolskyi Karlik- plody môžu mať už okolo 100g rast nízky, bujný, vitálny.1 mám v sklenníku a 1 v kvetináči. Nejaké rajčiny som vysadila pokusne aj von na záhon s možnosťou nadokrytia tunelom, príp. kartónom. Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 95.36 (?), 28.4.2018 21:05

Pridávam ešte posledné aprílové fotky mojich kvetináčových rajčín Zľava: Tomatoberry F1,Pink Paison Dwarf, Skeeping Lady, ŠtartF1,Santa Orange, Sleeping lady. Maglia Rosa, Pink Charmer F1, Eva Purple Ball, Golden Heart Dwarf, Stupické skoré poľné, vpredu Mongolskiy Karlik. Na záhon som vysadila ďalších 10 koreňov. Eva T

Zľava: Tomatoberry F1,Pink Paison Dwarf, Skeeping Lady, ŠtartF1,Santa Orange,Sleeping lady.
Zľava: Tomatoberry F1,Pink Paison Dwarf, Skeeping Lady, ŠtartF1,Santa Orange,Sleeping lady.
Maglia Rosa...
Maglia Rosa...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.11 (?), 4.4.2018 22:55

Vladimíre, děkuji, stále se dá koupit, cca za 750 Kč.
Tak asi si ho koupím.děkuji.

Myslela jsem, že pomalé vyhludávání trápí jen mě,
založila jsem vláíkno Rajčata 2018/2.

Jarmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  36,  37   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika