Rajčata 2017



host - 173.17 (?)
6.2.2017 13:14

Kosmonaut Volkov je ve světě populární,  velmi úrodné, chutné, velké rajče. Problém je, že silně praská, praskají i nevybarvené zelené plody, pukliny jsu hluboké a nikdy se nezacelí, následně všechna rajčata zplesniví (nejdou nijak zachránit).  Chtělo by to nějaké krytí před deštěm možná skleník nebo foliák. Ostatní neznám.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 147.246 (?), 6.2.2017 10:46

Dobrý den, prosím Vás, máte někdo zkušenost s těmito ruskými odrůdami - Kosmonaut Volkov, Funtik, Sibirskoje jabloko. Děkuji Hana.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 6.2.2017 13:14

Kosmonaut Volkov je ve světě populární,  velmi úrodné, chutné, velké rajče. Problém je, že silně praská, praskají i nevybarvené zelené plody, pukliny jsu hluboké a nikdy se nezacelí, následně všechna rajčata zplesniví (nejdou nijak zachránit).  Chtělo by to nějaké krytí před deštěm možná skleník nebo foliák. Ostatní neznám.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.246 (?), 6.2.2017 15:47

Děkuji za odpověď Vladimíre, takže Volkova nasadím pouze zkušebně 1-2 kusy. Pošetřím si místo pro jiné odrůdy. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.131 (?), 6.2.2017 18:31

Kosmonaut Volkov-souhlas s p.Vladimírem, chutné,urodné, ale praskavé.Někdy nepomůže ani foliák-rajče často reaguje i jen na pouhou změnu vlhkosti-nemusí ani moc pršet.Ale přesto budu pěstovat dál.

Kateřina Š.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.246 (?), 6.2.2017 8:48

Rajče Berner Rose prodává farma Permaland.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.17 (?), 6.2.2017 17:57

Radovane, moc pěkně jste to popsal. Zajímalo by mne, ve kterých horách kokrétně to Stupické pěstujete.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 66.220 (?), 6.2.2017 19:39

V slovenskom rudohorí, 830 m.n. m. Stupické je v takej výške jediná istota (myslím na varenie, pretlak). Bývať tak dolu na nížine asi by som ho nepestoval. Mnoho ľudí podvedome zamieňa chuť a konzistenciu. Stupické má výbornú chuť, ale konzistenciou je to mäkká kaša. Nie je veľmi na priamu spotrebu. A potom napíšu že im nechutí, len keby ochutnali pretlak z neho!!! My sme mlsné huby a tak potrebujem zásobiť rodinu aspoň 40 litrami pretlaku ročne. Radovan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.240 (?), 6.2.2017 21:26

chutou je stupicke vyborne, ale zaostava inymi parametrami, ako je praskanie urodnost odolnost...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.60 (?), 7.2.2017 7:27

Nemáte někdo zkušenosti s odrůdou Latah? Údajně ranější než Stupické.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 7.2.2017 8:56

Doporučuji Vám přečíst si diskuzi o Latah na této webové stránce. Moje osobní zkušenost s tímto rajčetem není moc dobrá. Pěstoval jsem je dva roky a vždycky jsem měl problémy hned od počátku (špatné klíčení a když už mně nějaké to semínko vyklíčilo, tak pomalý růst). Na zahradě to potom byla nejmenší rostlina ze všech a tomu pak odpovídala minimální sklizeň. Plody krásné, takové malé biftečky, masité. Jen je pro mne trochu kyselejší. Vzhledem k výše uvedenému jsem zatím nedělal žádné srovnávání se Stupickým. Latah je determinantní rajče, Stupické je semi- determinantní často pěstované jako tyčkové.
I přesto, že u mne nebyl Latah nijak úspěšný, tak si myslím, že tato odrůda má jistě nějaký potenciál aby jako raná odrůda byla pěstována. Proto ji letos znovu zkouším spolu s dalšími velmi ranými ruskými keříčkovými odrůdami a také se starou českou odrůdou Vrbičanské nízké. Sazenice na rozdíl od minulých let vypadají velmi dobře. Jsou určeny pro výsadbu počátkem dubna do teplého pařeniště.
Možná připojí svůj názor ještě paní Kateřina, která s touto odrůdou měla daleko lepší zkušenosti než já. Zdroj semen máme stejný.

           Vladimír

Latah
Latah
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika