Rajčata 2016



eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?)
2.9.2016 23:48

dobry den, ta chut asi vazde zalezi na pude nebo tak. U me byla rajcata ve vetsine kysela, ale aspon mela rajcatovou chut. Pritom byla cervena. Meli jsme dost slunce. Dokonce ani bejbino me nejak neohromilo. Take kysele, ale aspon rajcatove. mela jsem jen dve odrudy darovane, ktere byly opravdu sladke, obe cherry rajcata, jedny ovalne, jedny kulate. Majital ale nezna odrudu, ale bylo to neco obycejneho z marketu, za par korun... Ale sezonu hodnotim pozitivne. Na leco mam a par kousku bylo i na chleba... (-:

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29   
                  
host - 152.226 (?), 19.8.2016 23:45

Otestoval uz niekto okrem tomatoberry aj ine japonske odrody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.226 (?), 24.8.2016 22:53

dozrieva to neskoro. Take costoluto genoveze sme mali len niekolko plodov,..pride chladno a dazd a akoby sa cas zastavil a nezreju. Iba chorobe sa dari viac.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 25.8.2016 22:21

A ten nešťastný Mandat nikdo nechce a ani moje plazí havěť ho nežere, upřednostňuje rajčatovou klasiku...

To mi připomíná příspěvek sadaře Vlady, který psal, že Idaredy nežerou ani prasata, či jiné hospodářské zvířectvo. Trošku přehnané. Já osobně uznávám kvality Mandatu tak, jak se o nich psalo. Ukázalo se, že je opravdu dostatečně aromatický a nadprůměrně sladký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radim.twist - (7) - 115.37 (?), 26.8.2016 7:52

Taky nechápu výtky tímto směrem. Letošní sezóna dopadla pro Mandat u mě dobře a pro je jednoznačně favorit v silně aromatické chuti a dobré velikosti. Možná se ta vůně někomu přejí, ale já mám jednu rostlinu v nádobě a je to lahůdka. Další rok zasadím zase. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 2.9.2016 23:48

dobry den, ta chut asi vazde zalezi na pude nebo tak. U me byla rajcata ve vetsine kysela, ale aspon mela rajcatovou chut. Pritom byla cervena. Meli jsme dost slunce. Dokonce ani bejbino me nejak neohromilo. Take kysele, ale aspon rajcatove. mela jsem jen dve odrudy darovane, ktere byly opravdu sladke, obe cherry rajcata, jedny ovalne, jedny kulate. Majital ale nezna odrudu, ale bylo to neco obycejneho z marketu, za par korun... Ale sezonu hodnotim pozitivne. Na leco mam a par kousku bylo i na chleba... (-:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 3.9.2016 15:35

Taky mi už něco skyslo. Dobré cukry má stále Mandat, Supersweet a hlavně vysoce stabilní Goldkrone.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 6.9.2016 12:53
Tahle koupená rajčata vypadají sice krásně a jsou až 10 cm dlouhá, ale myslím, že můžeme být všichni rádi i za ta nakyslá rajčata, o kterých se občas píše. Fakt jsem nečekal takovou mizérii, snad někdy v zimě, ale ne teď. Asi je taky umění vypěstovat plody zcela bez chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 245.57 (?), 6.9.2016 15:20

Rajčata kupuji jen v zimě, a vyjímečně. Jak mají být chutná když je nenechají dozrát! A když to lidi kupují, proč by prodávali kvalitní? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.228 (?), 16.9.2016 16:00

Po neúspěšném nákupu některých semen rajčat od čínských prodejců jsem zakoupila v Hornbachu 5 ks semen za 125,-Kč (PozzanoF1). Jelikož miluji podlouhlá banánová rajčata,  těšila jsem se na exkluzivní výsledek. Vyrostla pěkná plodná rostlina, jejíž krásné plody ale nejsou k jídlu. Je to jen tvrdé, po delším uležení moučnaté, naprosto bez jakékoliv chuti rajče, vhodné tak na ozdobení kuchyňské linky. I téměř po měsíci vypadá stále stejně. Za hodně peněz opravdu málo muziky. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 16.9.2016 16:49

Taková rajčata jsou ideální k výrobě protlaků, suga, leča a hlavně na sušení

.Také jsem ho měla ve výhledu na příští rok, takže děkuji za informaci a Pozzano škrtám. Vyzkouším Andine Cornue.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika