Rady pro absolutního začátečníka



host - 227.97 (?)
7.6.2016 8:50

Když jsme s rajčaty ve stejném skleníku začínali a stejně se o rajčata starali, byly výnosy nádherné a teď malé, nedá se to ani srovnat.Nebude to skleníkem.Myslím si, že to bude asi půdou.Děkuji.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
   
host - 159.162 (?), 16.4.2016 23:27

zdravim,

chcel by som sa spýtat na vase rady ohladom zavlazovania rajcin.

Rozmyslam nad dvomi sposobmi, prvy:

Zasadim dva rady rajciakov a medzera medzi radmi bude mat 50cm, do stredu v tej medzere vyhlbim "bazenik" hlboky cca 10cm a siroky cca 20, nasledne rajciny aj bazen prekryjem ciernou textilou a zavlazovat budem tak ze budem nalievat vodu priamo do bazeniku na textiliu.

Moja otazka znie: Dostane sa voda ku vsetkym rajcinam? (cez tu mulcovaciu textiliu by podla navodu mala prejst v pohode) Je to dobry napad?

Sposob druhy: Rajciaky klasicky vysadit, vzdialenost 50cm od seba a kupit kvapkovaciu hadicu ktora bude mat spon kvapkacich dier 50cm a iba ju polozit vedla korenov, samozrejme opat pouzijim aj mulcovaciu textiliu. Tu mam problem skor v tom ze mam iba kalove cerpadlo, a bojim sa ci ho nemoze poskodit to, ze tlaci velke mnozstvo vody a cez kvapkace bude prechadzat iba malé mnozstvo.

Mam kopanu studnu, vydatnost podla minuleho roka je cca 6 000 l na den v obdobi sucha takze by nebol problem ani keby mam tie bazeniky.

Ktory spôsob by ste mi odporucili vy? Popripade ako to robite vy velmi rad sa necham poucit.

Za kazdu radu a pripomienku vopred dakujem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.118 (?), 17.4.2016 0:23

U rajčat se nejlépe osvědčuje zalévání ne na povrch země, ale přímo do země, kdy jde voda přímo do hloubky ke kořenům (rajčata se přece sází šikmo cca 20-25cm hluboko). Stačí zapustit PETky s uříznutým dnem a zalévat do nich. A ušetříte textilii, protože na suchém záhoně vám plevel neporoste.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 234.198 (?), 17.4.2016 8:43

Cože? 25 cm hluboko? Chcete říct, že zahrabete celou sazenici i se všemi listy do země? cheeky Já je sázím rozumně, naplocho, tak kolem 10cm hluboko, aby pár listů koukalo, a přesto vytvořilo co nejvíc kořenů. Zalívám jak přímo hadicí jednou denně - podle počasí (navzdory tomu, že se všude píše, že nemají rády takové zalívání), tak u jiných mám nataženou hadici s dírkami a mám načasováné pouštění vody 3x denně na 1 minutu. Oba způsoby mají shodnou účinnost, rajčata rostou a plodí perfektně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.118 (?), 17.4.2016 21:03

No možná ne 25, ale 20cm určitě, a dole má hnůj. Tak 15-20cm zůstane koukat nad zemí. Když přerostou kolík, musím je zakracovat tak ve výšce 1,70-1,80m - a to je pěstuji na dva výhony (Bejbino). Zalévám konví do ďolíku u rostliny.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.162 (?), 17.4.2016 13:23

Ano o PET flaškách som uz počul, ale nejak sa mi to nepozdáva. Predsa keď na to pečie celý deň slnko a ešte aj vodu cez to nalievam, ktovie co "fajnové" sa z toho všetko uvoľňuje do pôdy a rastlín.

Minulý rok som zalieval priamo pod ne klasicky hadicou riadnymi dávkami vody, úroda bola krásna ale jednak pôda rýchlo vyschla čiže v horúčavách som niekedy polieval aj každý den a jednak trebalo neustale okopavať kedže som zásoboval vodou aj plevel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.97 (?), 7.6.2016 7:51

Jaký prvek ovlivňuje v půdě dobré výnosy rajčat? Máme ve skleníku nasazená rajčata a rostou pěkně, ale zdá se mi, že málo kvetou a tím je i malá úroda.Loni bylo to samé.Myslím si, že v půdě chybí nějaký prvek a dá se ještě teď dodat do půdy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 7.6.2016 7:54

Možná prvek zvaný průvan?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 7.6.2016 7:57

Ve skleníku mně taky výrazně méně plodily oproti venku. Není to vina půdy (ta byla stejná), ale skleníku, proto už letos skleník nezaneřádím rajčaty a zůstaly pěkně venku. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.97 (?), 7.6.2016 8:50

Když jsme s rajčaty ve stejném skleníku začínali a stejně se o rajčata starali, byly výnosy nádherné a teď malé, nedá se to ani srovnat.Nebude to skleníkem.Myslím si, že to bude asi půdou.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika