Provizorní skleník... na pěstování rajčat



host - 141.231 (?)
27.12.2016 18:01

VYzarovanie tepla... aj infracervene svetlo je svetlo, ale o prepustnosti tychto materialov pre IC svetlo nic neviem. Preco si myslite, ze len polykarbonat a sklo zabrania vyziarenie IC svetla?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 217.14 (?), 27.12.2016 13:49, zobrazeno: 7302x
Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o tipy a nápady popř. fotky Vašich kutilskych vytvoru co sr tyce venkovního pěstování rajčat... jde mi o to, ze nez poridim pořádný skleník tak to ještě chvilku potrva, ale rád bych ochránil rajcata nějakou provizorní striskou a okolo nich natáhl nějakou fólii na železnou konstrukci... napadla mě na střechu dat polykarbonatove desky ale jsou poměrně drahé a tak mě podruhé napadlo obtocit konstrukci a potažmo i strisku paropropustnou folii... ale nevim jakou má propustnost světla? předem díky za reakcí, nápady a kritiku :-) P.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.170 (?), 27.12.2016 17:13

Na fóliák se obvykle používá folie na foliák. Parotěs není uv stabilní.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.17 (?), 27.12.2016 17:47

Skleníkem se může nazývat jen zařízení vyrobené ze skla nebo polykarbonátu. Není to jen slovíčkaření, ale tyto dva materiály mají jediné tu vlastnost, že zabraňují v noci  vyzařování tepla do okolí. Všechno ostatní jsou jen foliovníky, které mohou za určitých podmínek také pomáhat, ale tepelné zaření jimi bez problému prochází. Propustnost světla není až tak důležitá, důležitější je ochrana před nepříznivými vlivy. Za jakých podmínek a kdy chcete rajčata ochránit, není z Vašeho příspěvku jasné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 141.231 (?), 27.12.2016 18:01

VYzarovanie tepla... aj infracervene svetlo je svetlo, ale o prepustnosti tychto materialov pre IC svetlo nic neviem. Preco si myslite, ze len polykarbonat a sklo zabrania vyziarenie IC svetla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.43 (?), 27.12.2016 18:21

Zdravím... abych to uvedl na pravou míru tak se mi jedná o ochranu před plísní bramborovou a taky nějakými vlivy počasí, ale bude to opravdu jen provizorní řešení na rok-dva... čili pokud by tam mohla být ta parotěsná fólie tak co se týče peněz tak není až tak drahá... a jako laikovi se mi více líbí, aby na rajčátka svítilo sluníčko... proto mi šlo o to jestli ta parozábrana je světlo propustná? i když není UV stabilní

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 179.132 (?), 27.12.2016 20:47

Pokud před plísní, pak rozhodně doporučuji udělat pouze stříšku proti dešti, nic víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.43 (?), 27.12.2016 21:40

A o to mi jde jestli by stačila provizorní stříška potažená právě tou paropropustnou fólií, aby pronikalo sluníčko na rajčátka... :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 27.12.2016 22:56

Stříšku si udělejte třeba z kari sítí. potáhněte to folií na tunelový kryt. Nehápu, proč hledáte alternativní materiály.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 27.12.2016 23:46

Omlouvám se, že jsem váš příspěvek nečetl pečlivě. Paropropustná folie, co se dává jako pojistka pod tašky je uplná hovadina. Potřebujete igelit co má uv stabilizaci.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 179.132 (?), 28.12.2016 0:42

Nevím kolik jich máte, jestli více řad atd. Já mám třeba jednu řadu rajčat u zdi domu pod přesahem střechy, naproto ideální. Jestli máte jednu řadu rajčat, neřešil bych vůbec průhlednost stříšky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika