Priesady



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?)
17.1.2016 12:11 Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 17.1.2016 12:10, zobrazeno: 3309x

Tešíte sa na bylinky, priesady a listovú zeleninu z okenného parapetu? Ani južné okná nemusia byť zárukou toho, že dosiahnete očakávaný sen. Na vine sú moderné sklá.

Urobte si malý test. Pozerajte sa na stenu a otvárajte okno. Zrazu akoby sa do miestnosti vrútilo svetlo aj napriek tomu, že otvor v stene sa nezväčšil. Na vine sú moderné dvojsklá. Nie sú to iba dve obyčajné tabuľky, medzi ktoré výrobca napustil izolačný plyn.

Vonkajšia z nich je potiahnutá tenkou vrstvičkou kovu, ktorý má fungovať ako tepelné zrkadlo. Má spomaliť vyžarovanie tepla z miestnosti. Súčasne však do miestnosti prepustí omnoho menej svetla. Čím je okno staršie, tým je tenká vrstvička kovu tmavšia. Do medzipriestoru v malých množstvách vniká kyslík a od neho kov tmavne.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 17.1.2016 12:11 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 173.17 (?), 17.1.2016 17:14

Příčinou toho, že se rostlinky za oknem příliš vytahují nebude asi jen to, že je málo světla, ale hlavně to, že teploty v místnosti jsou vyšší než by tomuto množství světla odpovídaly. Při 10- 15 °C a tomto množství tepla by přísada vypadala úplně jinak.

Jinak mně v tom článku chybí to nejdůležitější. Množství světla je veličina, která se dobře měří a tak bych očekával, že dotyčný novinář pokud píše o tom, že u nových skel dochází k nějaké podstatné ztrátě světla, tak si to ověří měřením a napíše třeba- ztráta je více než 10 % a nenapíše omnoho.

                         Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 18.1.2016 20:44

V loňském roce jsem kupoval okna s trojskly, takže se ke mě dostalo několik nových informací. Nabízeli mi odlišná skla pro jih+západ a sever+východ. Koupil jsem však skla, která údajně mění chování podle teploty. V chladném počasí propouštějí dovnitř skoro všechno a za horka něco odrážejí. Nemám to však ověřeno a nepátral jsem ani po principu. Z minulosti si pamatuji, že se tak chovaly např. tekuté krystaly.

Pokud jde o priesady, myslím, že se to překládá spíše jako "sazenice".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika