Priesady



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?)
18.1.2016 20:44

V loňském roce jsem kupoval okna s trojskly, takže se ke mě dostalo několik nových informací. Nabízeli mi odlišná skla pro jih+západ a sever+východ. Koupil jsem však skla, která údajně mění chování podle teploty. V chladném počasí propouštějí dovnitř skoro všechno a za horka něco odrážejí. Nemám to však ověřeno a nepátral jsem ani po principu. Z minulosti si pamatuji, že se tak chovaly např. tekuté krystaly.

Pokud jde o priesady, myslím, že se to překládá spíše jako "sazenice".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 17.1.2016 12:10, zobrazeno: 3304x

Tešíte sa na bylinky, priesady a listovú zeleninu z okenného parapetu? Ani južné okná nemusia byť zárukou toho, že dosiahnete očakávaný sen. Na vine sú moderné sklá.

Urobte si malý test. Pozerajte sa na stenu a otvárajte okno. Zrazu akoby sa do miestnosti vrútilo svetlo aj napriek tomu, že otvor v stene sa nezväčšil. Na vine sú moderné dvojsklá. Nie sú to iba dve obyčajné tabuľky, medzi ktoré výrobca napustil izolačný plyn.

Vonkajšia z nich je potiahnutá tenkou vrstvičkou kovu, ktorý má fungovať ako tepelné zrkadlo. Má spomaliť vyžarovanie tepla z miestnosti. Súčasne však do miestnosti prepustí omnoho menej svetla. Čím je okno staršie, tým je tenká vrstvička kovu tmavšia. Do medzipriestoru v malých množstvách vniká kyslík a od neho kov tmavne.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 17.1.2016 12:11 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 17.1.2016 17:14

Příčinou toho, že se rostlinky za oknem příliš vytahují nebude asi jen to, že je málo světla, ale hlavně to, že teploty v místnosti jsou vyšší než by tomuto množství světla odpovídaly. Při 10- 15 °C a tomto množství tepla by přísada vypadala úplně jinak.

Jinak mně v tom článku chybí to nejdůležitější. Množství světla je veličina, která se dobře měří a tak bych očekával, že dotyčný novinář pokud píše o tom, že u nových skel dochází k nějaké podstatné ztrátě světla, tak si to ověří měřením a napíše třeba- ztráta je více než 10 % a nenapíše omnoho.

                         Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 232.74 (?), 18.1.2016 20:44

V loňském roce jsem kupoval okna s trojskly, takže se ke mě dostalo několik nových informací. Nabízeli mi odlišná skla pro jih+západ a sever+východ. Koupil jsem však skla, která údajně mění chování podle teploty. V chladném počasí propouštějí dovnitř skoro všechno a za horka něco odrážejí. Nemám to však ověřeno a nepátral jsem ani po principu. Z minulosti si pamatuji, že se tak chovaly např. tekuté krystaly.

Pokud jde o priesady, myslím, že se to překládá spíše jako "sazenice".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika