Postřik rajčat proti plísni bramborové



oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?)
22.7.2012 10:43

Ještě bych Mirka doplnil, že ani mandelinky nět. Ovšem na vykopávání brambor už mám objednané potapěče.   I.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 12.7.2012 13:36

Jedu na týden do adršpachu a tak jsem dnes postříkal rajčata Bravem

          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 12.7.2012 15:17

To jste udělal dobře, nicméně BRAVO je zakázané /kancerogenita/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 12.7.2012 15:45

Děkuji za upozornění. Takový už je život, napřed je přípravek neškodný, pak se zakáže a zjistí se, že tak neškodný není. Nevím jestli jsou na tom lépe ti, co již balení Brava vystříkali nebo ti co stříkali míň a budou ještě nějakou dobu stříkat. 

         Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 12.7.2012 19:11

Zdravím KUKY, dnes dopoledne mi teploměr v autě ukazoval krásných letních 13°C, to není pesimismus ale realita!!! wink

S postřikem rajčat stále váhám, předevčírem jsem u prodejce osiv rozebíral ty nešťastné pokroucené listy u rajčat a postřik proti plísni. Shodli jsme se že příznaky k tvorbě zatím nejsou a tak ještě čekám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 13.7.2012 4:05

Právě, když budou studené noci, tak bude vlhko, rosa a rostliny mohou být snáze napadené plísní. A do toho má pršet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?), 13.7.2012 8:48

Souhlasím s Vámi.Chladné noci a teplejší dny jsou ideální pro rozvoj plísně bramborové. Je uváděno, že zoospory klíčí při teplotách 12-15 °C, například v kapkách vody na listech rajčat (takové teploty lze očekávat v noci), a pro další rúst potřebují teplotu okolo 20 °C (takové budou asi teploty ve dne).Zdravím.

          Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 22.7.2012 9:23

Sluníčko se klube, za chvíli jdu na to - Ridomil MZ /rajčata, okurky a réva/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 22.7.2012 9:46

Já hniju a plesnivím doma a na záhonech, krom rajčat, všechno co má zelenou barvu a je kulturní plodina. Z tohoto naštěstí musím vyčlenit plíseň na rajčatech, ne že by na rajčatech nebylo osm dalších chorob, ale zatím plísni odolávají. Ten mokrý fialový hnus který vládne u nás tady na jihu, proti tomu lze sice bojovat ale mám obavu še boj se míjí účinky. Na druhoun stranu musím konstatovat že pokud by se nebojovalo tak je možná již po úrodě, těžko říci. Už jsem si založil i sešit kde si musím psát co jsem kdy proti čemu stříkal, abych našel vhodnou dobu na sklizeň plodin před dalším postřikem.

Plíseň bramborová na rajčatech a slimáci, to je to co ještě nemáme, jinak už úplně všechno. Jak jsou na tom ostatní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 75.164 (?), 22.7.2012 10:07

od pondělí předpovídají SUCHO a 30 stupňů, tak vydržet!

já letos u rajčat zatím 2x Acrobat + 2x Kocide 2000

dodatek pro BIO milovníky: nevadí mi postřikem ochráněná zelenina, ale vadí mi NEZRALÁ a bez chuti prodávaná zelenina v obchodech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
oivo - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 166.45 (?), 22.7.2012 10:43

Ještě bych Mirka doplnil, že ani mandelinky nět. Ovšem na vykopávání brambor už mám objednané potapěče.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika