Pěstování rajčat v pytlích



host - 28.202 (?)
11.3.2014 12:07

Šly by na to použít třeba odpadkové plastové pytle?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 35.62 (?), 25.3.2006 12:52, zobrazeno: 114723x

čtu tady o pěstování rajčat v pytlích.Poradí někdo, jak na to??Díky!

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mklus - (2), 1.4.2006 20:23
Pěstuji je v pevných černých igelit. pytlích (u nás k dostání v papírnictví), okraj pytle ohrnu asi do poloviny jeho výšky, na dno nasypu asi 2 kýble zeminy, pak trochu kravského hnoje, pak ještě asi 3 kýble zeminy, zasadím 2 sazeničky rajčat (rajče tyčkové) a každou opatřím opěrnou tyčkou, k ní je přivážu a dobře zaliju. Pytle mám umístěny z jižní strany domu, pod střechou, kde na ně neprší a zároveň jsou zahřívány od zdi. Sazenice rajčat si předpěstuji sama ze semínek vysetých v březnu, ven je dávám podle počasí v květnu. Jinak se o ně starám standardně - zalévám, hnojím Kristalonem a podle potřeby stříkám přípravkem proti plísni. S úrodou jsem spokojená, většinou rodí do konce září.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.226 (?), 7.9.2006 18:49
Sazeničky si předpěstuju sama. Koupila jsem si rajčata v zelenině  - i žlutá ( ! ). Semínka vyseju v polovině února do větší přepravky doma. Denně rosím a větrám, aby nezahnívala.Když mají čtyři lístečky ( to už mají zhruba 10 cm. ), tak nechám jen ty nejsilnější, ostatní vytrhám.Asi v květnu ( podle počasí ) je vysadím na balkon ( jižní strana ) do pytlů od zeminy.Udělám hluboký důlek, naleju asi 1 l. vody a rostlinku dám až po lístečky do zeminy.Nikdy jsem nestříkala proti plísni, nebylo třeba. Jednou týdně hnojím kristalonem dle návodu. Když je rostlinka asi 1 m. vysoká začínám odstraňovat listy, aby nestínily květům. Rajčata mám na tyči.Kupuju " zahradnický substrát ". Tato zemina se mi osvědčila.Letos poprve jsem pěstovala žluté rajčata. Plody pocházejí z Francie. Velice mile mě překvapilo, jak bohatou úrodu mám a jak jsou rajčata chutná .Podotýkám, že plody jsem koupila v zelenině . Všem přeju hodně pěstitelských úspěchů !
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.6 (?), 1.7.2009 12:56

Mám na Vás ohledně pěstování rajčat v pytlích dotaz. Nikde jsem se nedočetla, zda musí být pytle nějakým způsobem proděravělé, aby mohla odtékat přebytečná voda. Je to nutné?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.7 (?), 12.7.2009 23:58

Rozhodně ano - ani ne tak pro odtékání přebytečné vody, ale aby vám nezačala zemina plesnivět. Což se stalo mě, když jsem poprvé rajčata do igelitových pytlů sázela. Zemina začala po pár dnech docela dost plesnivět. Když jsem plíseň odebrala a pytle proděravěla (dost hustě), vše je OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 108.62 (?), 30.10.2012 20:57

Ahoj,

jak velké ty pytle mají být prosím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.30 (?), 31.10.2012 21:17

Vpohodě Vám budou stačit ty 30l.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 3.6.2008 20:34

Náš známý také pěstuje rajčata v pytlích i ve velkých (dobře vymytých)nádobách od fasádních barev.  Kdybych to neviděla na vlastní oči, nevěřila bych tomu, jakou má velikou úrodu.  Jen místo kristalonem hnojí granulovaným kravským hnojem,  který se mi také zdá vhodnější, než kristalon.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.1 (?), 30.6.2008 14:09
prosim o radu kdo jsem na psal. ja letos taky pestuji na balkoně rajčata a daři se mi jen jestli se maji zaštipnout nebo ne?připadne jestli jo tak kde?dekuji za radu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 28.202 (?), 11.3.2014 12:07

Šly by na to použít třeba odpadkové plastové pytle?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika