Pěstování rajčat na netkané textilii?



host - 153.50 (?)
30.9.2018 11:52

S tou suchou hnilobou v letošním horkém létě na tkané textilii. I přes to, že si myslím, že mám půdu dostatečně zásobenou vápníkem, 2 roky jsem přihnojoval před orbou dolomitickým vápencem cca 40kg/ 200m2 se mě vyskytla v loňském a letošním roku kromě standardních orůd (Býčí srdce, Green zebra, San Marzzano) u podstatně více odrůd. Vloni více u výsadby ve volné půdě, letos více na textilii - vysvětluji si to tak, že to z velké části způsobily i náchylnější odrůdy vysazené jednou ve volné půdě, letos na textilii a i léta nebyla zcela identická. Co mě bezpečně nezasáhla suchá hniloba byly Bejbina, Tornádo, Torino, Start, bylo jich více, ale vedení dokumentace je moje dlouhodobá slabost. Evidentní je, že dodávat do půdy dolomitický vápenec a hnojit slepičáky při výsadbě v takto extremě suchém létě nestačí, rajčata si ho asi neumějí vzít. Mám již 2 roky připravený chlorid vápenatý, jen se k tomu postřiku dostat. Nemalou ztrátu úrody mě letos způsobilo popraskání plodů po těch asi 2 deštích v závěru sezóny a to i na textilii.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 6.10.2018 10:11

Těmi se ale musí začít, ne? A s SH jsem se setkal letos vůbec poprvé.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.10 (?), 19.9.2018 12:48

Pestuji rajcata na cerne netkane  texstilii patym rokem   spon mam 80x 70 cm   pred tim klasika do pudy    jsem maxsimalne  spokojen    vynos rajcat je vetsi nemusim plet plevel okopavat      zalevam jen k otvorum pro rajce    tim se usetri hodne vody   od konce cervence stacilo zalevat jednou tydne   vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.50 (?), 30.9.2018 11:52

S tou suchou hnilobou v letošním horkém létě na tkané textilii. I přes to, že si myslím, že mám půdu dostatečně zásobenou vápníkem, 2 roky jsem přihnojoval před orbou dolomitickým vápencem cca 40kg/ 200m2 se mě vyskytla v loňském a letošním roku kromě standardních orůd (Býčí srdce, Green zebra, San Marzzano) u podstatně více odrůd. Vloni více u výsadby ve volné půdě, letos více na textilii - vysvětluji si to tak, že to z velké části způsobily i náchylnější odrůdy vysazené jednou ve volné půdě, letos na textilii a i léta nebyla zcela identická. Co mě bezpečně nezasáhla suchá hniloba byly Bejbina, Tornádo, Torino, Start, bylo jich více, ale vedení dokumentace je moje dlouhodobá slabost. Evidentní je, že dodávat do půdy dolomitický vápenec a hnojit slepičáky při výsadbě v takto extremě suchém létě nestačí, rajčata si ho asi neumějí vzít. Mám již 2 roky připravený chlorid vápenatý, jen se k tomu postřiku dostat. Nemalou ztrátu úrody mě letos způsobilo popraskání plodů po těch asi 2 deštích v závěru sezóny a to i na textilii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.168 (?), 5.1.2019 21:04

Letos budu mulčovat teprve čtvrtým, nebo pátým rokem a můžu říct.že mě to nad míru uspokojilo, hlavně to okopávání, když jsem některou rostlinu dal hlouběji-25-30cm tak vytvořila kořenový bal pod povrchem i ty sazené hlouběji i na spodku jak už tady bylo řečeno, používám netk.folii i pod okurky nakl.,papriky a keř.rajčata, letos dám i pod cukety.

rajčata
rajčata
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika