Pěstování rajčat 2013



host - 154.133 (?)
21.1.2013 13:50

Pán Mire a nemal by ste im ubrať na teple, aby sa tak nevyťahovali?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
volf.l - (33) - 123.215 (?), 15.1.2013 12:36

Já se sním nebudu řídit na 100% ale jen orientačně, ale jako pomůcka si myslím dobrá. Někde tu ve fóru jsem také četl mám tušení že nějaká nedůvěřivá paní dělala pokus s ředkvičkami a jedny visela ve správný den a ty šli a ty druhy o pár dní později za úplně stejných podmínek a ty druhý vyhnali do květu aniž by se snažili o nějakou bulvu.

Nevím, možná udělám také nějaký pokusdevil

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 15.166 (?), 15.1.2013 13:27

Také jsem kdysi zkoušel, zda výsev podle lunárního kalendáře má nějaký vliv na růst rajčat, ale žádný znatelný rozdíl jsem nepozoroval. Pěstuji rajčata přes 30let a poslední léta vysévám hlavní část semen mezi 10. a 15.3. Pokud jsem zasel někdy okolo 20.2., tak na rozhraní května a června už byly všechny rostliny z obou výsevů stejné. Pokud jsem zasel koncem dubna, tak se rozdíl v růstu obou výsevů srovnal koncem července.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 15.1.2013 16:16

No, tak semienka určené na rastlinky k "řízkování" začali klíčiť. Včera ešte nič, dnes, ked som sa vrátil z práce cca 5-8mm tenučké nitky s klíčnymi listami navrchu... málo denného svetla, ale v obývačke trávime veľa večer času, tak snáď... Na chladnejšiu loggiu ich chcem dať až prepikýrované, ale ak sa budú takto ťahať, budem musieť pikýrovať ešte pred tým, ako budú mať pravé listy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 5.149 (?), 21.1.2013 11:05

Já jsem včera přesadil všechny rostlinky určené ke klonování a roubování. Výsev byl skoro 100% úspěšný. Jen Datterino vyklíčilo s děložními lístky v obalu semena, Zkusil jsem ten zbytek opatrně odstranit, ale nevím jestli z toho něco bude. Tak jsem zase jedno semínko Datterina vysel, (mám ještě tři), k tomu jsem přisel Tomatoberry a podnož Strong (obě od p.Mirka) a uvidím. Ještě jsem včera vysel semena paprik.

             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.1.2013 12:05

To co Datterino Vám nyní, mi vloni dělala i podnož Strong. Možná by bylo lepší před výsevem semínka namočit aby obal co nejvíce změkl. Letos mi to udělalo asi na třech z patnácti podnožových. Když vidím že se lístky nemohou dostat ven, tak se jim snažím pomoci opatrným rozlousknutím obalu např. pinzetou. Je to piplačka a chce to opatrnost. Rajčata se vyklubala ale ještě jsem nepikýroval, mám je sice v "inkubátoru" kde je teplota 26-27°, ale nechce se jim. Podle mne jim chybí světlo. Vlastně od výsevu ještě u nás nesvítilo slunce, a tím že je stále zataženo, tak to odhaduji že je světla min. o hodinu méně. Rostlinkám nesvítím, jen přitápím fólií která má 15 W a jede nonstop.

Strong
Strong
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.133 (?), 21.1.2013 13:50

Pán Mire a nemal by ste im ubrať na teple, aby sa tak nevyťahovali?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.1.2013 14:04

Jsou společně se semínky paprik a tak mají tepleji. Zatím se to ještě dá, sleduji je a pokud se budou vytahovat více tak je přepikýruji a dám do chladna aby zesílily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3244) - 5.149 (?), 21.1.2013 14:30

Mirku máte pravdu, že ne každé semínko má tu sílu, aby se děložním lístkům podařilo zbavit se slupky ze semena. V normálním případě ani tyto rostlinky nepřesazuji, v tomto případě jsem se snažil slupky zbavit, více méně se mně to povedlo(zůstaly tam jen špičky lístků), ale rostlinka pořád ne a ne se pohnout. Možná jsem udělal chybu, že jsem ji přesazoval zároveň s ostatními.Jinak semena vysévám na povrch zalitého substrátu, přikryji sklem a semena zasypávám jemným substrátem až vidím, že jsou vyklíčená. Semeno Datterina vyklíčilo o den a půl později a už v této fázi bylo patrno, že něco není vpořádku.Asi tak jeden den po zasypání dávám do chladnější místnosti. Obvykle nemám žádné problémy.

                 Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.1.2013 14:50

Jakou teplotu máte v tom chladnějším prostředí?  Já mám v prosklené   verandě otočené na jih asi 10-11°, na parapetu okna situovaného na západ jsem teď naměřil 12,5°.  Místnosti z ekonomikých důvodů nevytápím, severní jen temperuji. Po přepikýrování je dám asi na to severní okno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 21.1.2013 16:04

ja mám na loggii, kde som dal pikýrovance, 13,8-14,2...asi to radšej stiahnem trocha dolu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika