pěstování lilku (baklažán)



Stránky: 1,  2,  3,  4   
emako - (1) 
29.8.2005 12:01, zobrazeno: 95430x
Ráda bych se dozvěděla něco o pěstování lilku ( též baklažán ). Dala jsem ho loni na záhon a rostliny byly slabé a na nich jeden nanicovatý plod. Letos jsem to zkusila ve sklaníku. Rostliny jsou silné, mají mnoho květů, ale všechny jsou plané. Děkuji předem za odpověď.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 8.173 (?), 24.7.2006 18:20

Šednou a uvadají mně listy na lilkách, poradí někdo ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.78 (?), 26.10.2006 13:17

Lilky pěstuji několik let.Vysévám je zároveň s rajčaty,možná o trochu dřív.Pak jsou ve foliáku/tunel/ a až je hodně teplo,tak je teprve odekryju.Největší lilek-zapomenutý-vážil skoro l kg!!Šednutí listů jsem pozorovala letos po prvních mrazících,nebo jsem si myslela, že jsou vršky rostlin omrzlé,byly šedé a stočené.Jinak chtějí lilky hodně vody a co týden přihnojit třeba Krystalonem.Rostliny bývají košaté a vysoké cca 1 m.Na každné se mi urodí cca 6-8 plodů.Jsem  z Jižní Moravy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.217 (?), 12.5.2007 13:24

Dobrý den,

přečetla jsem si komentáře k pěstování lilku a přestože znám teorii pěstová ní a dokonce mám přítele, který několik let velmi úspěšně pěstoval na venkovním záhonu (střední Morava) lilky, váhám teď do toho jít, protože mám k dispozici jen venkovní záhony. Vypěstovala jsem si doma 10 rostlin, nyní už mají květové poupě a asi 25 cm výšku a po přečtení zpráv shora opravdu nevím, zda je vysadit nebo raději darovat někomu se skleníkem. Poraďte prosím, kdo jste zkušení pěstitelé, děkuji Gabriela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.109 (?), 21.5.2007 18:24
Loni jsem v pohodě vypěstoval lilky přímo na záhonu. Důležité je vyštipovat výhony v paždí listů stejně jako u rajčat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.254 (?), 29.6.2007 23:12
Zdravím, letos jsem vysela taky lilek, nejdřív do kelímků a pak do skleníku. Často je napaden mšicemi, takže provádím často postřik, doufám že úroda nějaká bude. Jitřenka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 125.29 (?), 10.7.2007 15:03
Do skleníku jsem vysadil krásné předpěstované sazenice. Nádherně rostly, kvetly, plody jsou asi 12 cm velké, ale listy začínají žloutnout a schnout. Rostliny mají cca 5-6 plodů. Sající příživníky mé úrody jsem na listech nezjistil, že by vzhledem k letošnímu brzkému výsazení už jim končilo vegetační období?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 231.33 (?), 24.3.2018 19:57

Dobrý den, chystám se letos poprvé pěstovat lilek a nemůžu nikde najít, jestli je třeba přivazovat ke kolíku jako rajčata? Za rady děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.115 (?), 24.3.2018 21:11

Lilek je hodně "samostojný", ale záleží i na odrůdě - Black beauty třeba vytvoří velký lilek, který je schopný svojí váhou rostlinu vyvrátit. Pěstuju lilky venku ve skupině (asi po deseti). Při vyšší výšce, když už se dělají plody, všechny rostliny - celou skupinku - ohraničím tyčkama, udělám jim ohrádku z provázku, kterou, jak rostou, zvyšuji. Ve skleníku to lilek většinou ustojí bez opory - není vítr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 231.33 (?), 26.3.2018 17:34

Děkuji, budou ve foliáku, tak zkusím bez opory :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika