Paradajky pre r. 2024



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2795) - 208.138 (?) 
18.2.2024 18:16

Apple Berry Red jsem měl loni také. Nebojte se, nejsou vůbec špatná. Připomínalo mi Tomato/Garden Berry chutí i velikostí. Navíc ale je plísni odolné. Takže jste rozhodně zase až tak moc nepochybila. Na letošek mám připraveno i AB Orange. Používám je hodně na sušení, stejně jako Primabellu, Koralika, Rubylicious, Crokini, Consuelo a již zmíněné Garden Berry. Jen rozříznu napůl a šup do sušičky. Výsledek je koncentrovaná rajčatová chuť. Nevyrovná se tomu žádný kečup, žádný protlak.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 105.43 (?), 18.2.2024 21:27

Apple Berry jsem koupila rovnou všechny 3 barvy. U cherry rajčat mě právě baví ta barevnost. Pak z plísni odolných cherry mám ještě Rubylicious, ten jsem pěstovala už loni a letos budu určitě zase.

Díky za tipy na ty ostatní, budu postupně zkoušet, mám jen malou zahrádku v kolonii, tak místa moc není.

D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2795) - 208.138 (?), 18.2.2024 22:29

Jen ještě jednu radu: nehledejte Svatý Grál. Není. I osvědčené odrůdy se někdy prostě vyvedou líp a jindy zase hůř. Ano, zvědavost nás nutí zkoušet. Ale nerealistická očekávání jsou jen zdrojem zklamání.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PetrK - (31) - 80.10 (?), 20.2.2024 1:46

Dobrý den, paní Evo,

moc děkuji za tipy a postřehy, to se mi moc hodí. Já jsem příliš mnoho odrůd zatím nevyzkoušel. Pár ano, ale ve všech letech u mne dohromady to byla možná ani ne desetina toho, co zkoušíte ročně. Někde jsem tu četl, že každý rok máte asi 180 odrůd a to je tedy opravdu super.

Já u rajčat mám rád chuť sladkou, ale zároveň i taková kyselá, rajčatová. Když byla jen taková "sladká", tak se mi zdálo, jako že mají málo chuti. Ale neumím to popsat, to co myslím. Už jen vůně listů u rajčat je skvělá.

Ale děsí mne plíseň, i když si nemohu pomoci, ale i tak sázím některá, která nejsou odolná, i když to chci hodně doplnit odolnými, aby mi v horším případě alespoň něco vydrželo, kdyby byl špatný rok.

Vlastně jsem odolné měl jen Crimson Crush a Coctail crush. Takže s jinými zkušenost nemám.

Na Pollicinu se mi líbilo, že nejsou úplně malá, jsou pevná, do kysela a po ukončení sezony vydržely dlouho. Ty o kterých píšete ještě neznám, budu je muset vyzkoušet. Podíval jsem se na ně na internetu a vypadají pěkně. Zeptal ybch se na Indigo cherry drops, jak jsou velké? 

Jinak se mi teď letos líbí myšlenka odrůd, kde se dá si pěstovat dále také semínka, to mi přijde fajn. 

Kromě toho chci letos zkusit nějakou odrůdu, která by měla vhodná na zavařování na protlak a zavaření jako jsou rajčata v konzervách. Z těch odrůd, které jsem měl dříve to bylo strašně vodnaté, takže musím najít něco, co bude mít asi menší podíl vody. Prý je vhodná San Marzano, ale nevím, ještě jsem to nezkoušel.

Alter Kommunist, také vypadá dobře, podle popisku je docela velké, kořenité, to by mohlo být zajímavé. Podívám se někde, jestli ho seženu. Zatím mám jen jedny web stránky prodeje někde v Rusku. Ale určitě to bude i někde jinde.

Ještět jednou moc děkuji za rady ohledně rajčat, To se hodí, než bych vyzkoušel tolik odrůd jako vy, tak by mito trvalo léta, takže zkušenosti se hodně hodí. 

řeji pěkný den.

Petr K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (745) - 34.36 (?), 20.2.2024 9:19

Pan Petr,  vyskúšať 180 odrôd ročne by bolo aj nad moje sily. Najviac- 108 odrôd som mala vysadených vlani (spolu vyše 200 koreňov) to bolo maximum, snažím sa to každoročne skresať, tento rok sa mi to podarilo naplánovať na 90, ale čas hlavného výsevu ešte nenastal, dúfam, že pôvodný plán sa mi podarí udržať. Aj mne najlepšie chutia rajčiny s vyváženou chuťou sladkosti, kyseliniek i aromatických látok. Iba sladké- napr. Goldkrone mi nechutí. SAN MARZANO trpí často na BER(nekrózu špičiek plodov)  Výborné na tepelné spracovanie je napr.aj DAVIS UC 82.  Neviem, či sa tu môžu udávať stránky, s ponukami semien, môžem napísať do mailu. Ste aj na FB?  môj mail : eva.gal@azet.sk

Eva T.

Davis Uc 82
Davis Uc 82
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PetrK - (31) - 80.10 (?), 20.2.2024 11:05

Dobrý den, paní Evo,

moc děkuji za tipy. Jestli se tu mohou posílat odkazy nevím, ale poslal jsem Vám e-mail. FB také mám. tam jsem k nalezení: Petr Kvíčala. Ale je tam více lidí tohoto jména. Jsem mezi nimi k poznání, že mám červené brýle a bílou košili. Je tam jinak více jmenovců.

Davis UC 82? děkuji za další tip. Je na něm napsáno, že je odolné plísni, to je také dobré. Je to tyčkové, nebo keříčkové? Jak mám málo místa, tak se všechno snažím pěstovat nahoru :-)

Přede děkuji za rady.

Petr K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (745) - 34.36 (?), 2.3.2024 20:46

INDIGO CHERRY DROPS (2 rastliny v jednej 12l nádobe) som som ukončila rast za 3. a 4. strapcom, zakorenené zálistky som dala susedám 2 spodné nechám rásť. Som zvedavá kedy začne dozrievať spodný strapec.

                                                         Eva T.

Indigo cherry drops
Indigo cherry drops
INDIGO CHERRY DROPS
INDIGO CHERRY DROPS
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2795) - 208.138 (?), 2.3.2024 22:28

Evi, jsou parádní. Mně podle barvy připadá, že už přinejmenším zrají. Mýlím se?

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (745) - 34.36 (?), 3.3.2024 19:47

Plody sa lesknú, tak im už veľa nechýba, ešte však ešte nezačínajú meniť farbu. 

Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (745) - 183.132 (?), 20.3.2024 14:42

Prvý jarný deň som vyfotila moje dozrievajúce INDIGO CHERRY DROPS z výsevu 13. decembra zapaľovať sa začala presne 3 mesiace od výsevu, teda 85 dní od vzídenia a 50 dní od začiatku kvitnutia- zatiaľ najskorej od vtedy čo rýchlim paradajky v zime na oknách.   E. T.

Indigo cherry drops
Indigo cherry drops
INDIGO CHERRY DROPS
INDIGO CHERRY DROPS
INDIGO CHERRY DROPS
INDIGO CHERRY DROPS
I. Ch. D.
I. Ch. D.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika