Papriky ze semínka, co s nimi?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 68.17 (?) 
19.6.2011 18:47

Ano, byla tam kapička vody a je pravda, že některé ty listy se dotýkaly zdi, mám je dát o trošku dále od zdi? Myslel jsem, že by to mohly mít jako oporu...

Ty, co se dotýkají hlíny mám ostříhat?

Jinak už jsem u některých paprik spodní malé výkony ostříhal, snad to nebude problém? Papriky mají zatím stonek jen jeden, tak snad jim to neuškodí? :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 76.254 (?), 22.6.2011 9:24

Ve foliáku když jsou opravdu vedra tak mají všechny papriky svěšené po poledni listy - teda u mne... Zalévám jen jednou týdně... Mám je v černé folii. Jinak jsou krásný, sklízím už Simony a Berosy, začínají Pluta.  Jinak květináče na balkoně bych určitě zastínil, jinak to ve vedrech upečete a když to bude stát ve vodě tak myslím to taky nebude optimální pro rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva78 - (8) - 39.63 (?), 17.6.2011 16:44

Dobrý den,

musím říci, že máte luxusní sezeničky :) Letos prvně jsem zasadila také ze semínek z paprik z obchodu a čekám co z toho bude. Vkládám pár fotek :)

Co se týče reakce na sluníčko, je to u nás naprosto stejné.. vadí jim přímé sluníčko, dokonce došlo ke spálení listů, takže putovaly zpět domů - kde reagují na slunce ze střešního okna také ovadnutím, ale vždy se to srovná a ke spálení naštěstí nedojde. Nyní máme nejpěknější (největší) sazenice na jižním okně, ale nesvítí na ně přímé slunce a zatím prospívají dobře, mají nasezeno na první květy a jsme v očekávání, zda udrží alespoň jednu papriku a jak bude velká - je to takový pokus. Květníky máme také malé, myslím, že nemají více než 1,5l :(

Tak Vám držím palečky, abyste měl pěkné výpěstky ;)

Eva

Menší sazenice paprik .. a cherry rajčátka ;)
Menší sazenice paprik .. a cherry rajčátka ;)
Paprika detail květ ..
Paprika detail květ ..
A papriky na okně ..
A papriky na okně ..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.103 (?), 4.7.2011 16:52

ja nevim co s tim delate, ale tedka uz by vam mely zrat plody. mate trochu zpozdeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.226 (?), 4.7.2011 18:58
Také mě přijde že už je v červenci pozdě na sadbu paprik. Já pěstuji za semínek a seju v únoru a po zmrzlých dávám do skleníku už pěkné stromečky a i tak mívám pozdě plody. Chtěla jsem se tu zeptat jestli by někdo nevěděl čím to je že pozdě dozrávají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 5.7.2011 10:49

Papriky mám venku na záhoně už po zmrzlých.některé už mají papriky cca 10 cm, kořeninové Hodonínská vzpřímená teprve první květy odkvétají.Také mám nejvíc plodů až k podzimu, asi mají delší vegetační dobu.Také pokud se pravidelně sbírají, nasazují čím dál víc.Úprava:právě jsem posbírala 6 paprik,největší 11 cm,ještě chutnají jako tráva.

Soused měl ve skleníku nádherné papriky a rajčata, plný skleník zeleně, mně se to venku šklíbilo-no teď soused všechno vytrhal-asi mu to moc nekvetlo.Tak jsem opět skleník zavrhla a budu pokojně čekat.Až do zámrazů, pak se udělá nejlepší čalamáda apod z toho co na záhonech zbylo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.7.2011 13:38

Dobré odpoledne, já mám nevytápěný skleník první rok a je to bomba. "Narval" jsem tam co se dalo, je z toho džungle ale skleník je super. Mám ho u "huby" a je radost pozorovat jak to roste, zvláště v době kdy je venku kosa a nebo lije. Nebudu Vás pro skleník lanařit ale přidám jen pár snímků pro inspiraci. Já do něj vysadil hlavně sazenice I. kategorie pro kvalitní úrodu.  Mirek

Papriky a melouny
Papriky a melouny







... a tady to všechno je.
... a tady to všechno je.
pak ještě lilky
pak ještě lilky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
The_DoctoR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 105.95 (?), 6.7.2011 13:42

Tak tomu říkám zázrak a závist :) Holt není nad to mít vlastní zahrádku a skleník k tomu :) Snad se toho jednou dožiju.

Mám ale problém. Papriky, které mám na balkoně, hezky rostou, mšice jsou fuč, mají už asi cca. 30cm a spoustu poupat, které ale ne a ne kvést. Plodím každý týden plodem a květem od Kristalonu..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika