Papriky rostou



host - 96.54 (?)
25.6.2014 9:15

Všechny tři do jednoho. Foto už jsem asi smázla, ale naška jsem jedno tady, které jsem sem dávala v souvislosti s cuketodýní. Moc zřetelné není, ale snad si představu uděláte. Ať se daří :-).


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 96.54 (?), 22.6.2014 20:02, zobrazeno: 19768x

Letos mám z paprik radost. Vyseto 11.března, do foliáčku vysázeno začátkem května, zprvu přikryto netkanou textílií. Ty špičaté jsou Beate a ta bachratá vzadu je Gelby. Za to venku nic moc.



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 23.6.2014 19:46

No tak to je paráda: o) Kolik jich je tak v průměru na jedné rostlině? To já si o paprikách můžu tak leda nechat zdát. Jsem ráda, ž mi dnes odkvetl první květ a ž zatím neupadl, jako ty ostatní: o(Tento rok budou u mně na balkoně papriky poprvé a asi naposledy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.54 (?), 24.6.2014 9:32

Tak jsem to byla spočítat a ted by bylo ke sklizni 3-5 paprik z jedné rostliny. Tyhle první zčervenat nenechám, aby se nezastavil růst dalších plodů. Už pět let dávám do deseti nebo dvanáctilitrového kalfasu tři Hamíky a každý rok sklízím kolem šedesáti 6-10 cm dlouhých oranžových papriček. To by se asi šiklo pro váš balkon. Pokud najdu loňské foto, dám ho sem. Letos mají skluz, protože mi Hamíci vylezly až ze třetího pytlíku semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 25.6.2014 8:36

No tak to by se mi opravdu hodilo. Už si v hlavně dělám plán na příští rok, abych ten balkon maximálně využila a byla nějaká sklizeň:o) A ty tři Hamíky dáváte dohromady do jedné nádoby nebo každou papriku zvlášť do vlastní? Kdyby bylo foto, tak to by bylo suoer pro inspiraci. Děkuji. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 96.54 (?), 25.6.2014 9:15

Všechny tři do jednoho. Foto už jsem asi smázla, ale naška jsem jedno tady, které jsem sem dávala v souvislosti s cuketodýní. Moc zřetelné není, ale snad si představu uděláte. Ať se daří :-).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jana V. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 96.243 (?), 25.6.2014 16:10

Děkuji, pro názornost úpně stačí. Příští rok to tak také vyzkouším. Ještě bych se zeptala na zálivku a hnojení. Mám pocit, že papriky zas tak náročné na vodu jako rajčata nejsou a jsou i náchylnější na přehnojení. Jak často zaléváte? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 25.6.2014 18:24

Nemaje žádný urychlovací prostředek, ani skleník, ani foliovník, vymýšlím fígle, jak vypěstovat papriky venku.Nejlépe vychází vyvýšený záhon a samozřejmě nějaká vhodná nádoba, třeba prasklý černý kyblík.Semena jsem vybrala ze supermarketových paprik Ramiro.Stačí mi 6 plodů z rostliny.Zatím jsem spokojená já i slimáci.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 8.7.2014 18:25

Letos jsem v jedné knize našla jako záložku 11 let stará semena papriky Amaryl. Tak jsem je vysela a ony vyklíčily a jsou fakt krásně fialové, na rozdíl od rajčat s toutéž deklarovanou barvou. Asi se jim ta kniha líbila.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 10.7.2014 10:25


Piemento de mojo - chilli paprika stupeň ostrosti 2-  vytváří mohutné rostliny.

Piemento de mojo
Piemento de mojo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 10.7.2014 10:26


Amadea

Amadea
Amadea
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika